قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

چرا بازی پابجی این همه طرفدار دارد؟

679 بازدید

زمانی که بازی پابجی ساخته شد موج عظیمی از بازیکنان علاقه‌مند، به سمت این بازی هجوم بردند با توجه به ایراداتی که در گان پلی و چه در گرافیک فنی داشت، موقعیت بزرگی را نصیب استودیوی بلوهول کرد.
همه بازیکنان، حس واقعی بازی پابجی را در این اثر تجربه خواهند کرد و درحالی‌که پروازکنان روی جزیره بازی قرارگرفته‌اند، با چتر به پایین می‌پرند و تمام تلاش خود را برای پیدا کردن منابع از ساختمان‌های رهاشده انجام می‌دهند و به نبردی عظیم و جهانی رهسپار می‌شوند؛ نبردی که تنها یک پیروز دارد و کسی که از بین ۱۰۰ نفر بتواند زنده بماند، برنده نهایی خواهد بود. غارت کردن منابع و کشتن سریع دشمنان، تنها راه چاره بازیکنان برای زنده ماندن است و کسی که با تاکتیک و استراتژی حرکت کند، می‌تواند پیروز این نبرد باشد.

 

پیشنهادما: بازیهای  آنلاین درآمدزا – کسب درآمد از بازی

 

بازی پابجی چیست؟

ربات پابجی

بازی Player Unknown’s Battlegrounds یا همان PUBG یکی از پدیده‌های بزرگ‌سال ۲۰۱۷ است. این بازی چند نفره توانست در مدت‌ زمان کوتاهی رکورد تعداد بازی‌کنندگان در شبکه استیم را جابجا کرده و خود را به‌عنوان یکی از نامزدهای بهترین بازی سال معرفی کند. این بازی یک بازی مهیج و اکشن در سطح بتل رویال برای اندرویید و آیفون است. این بازی یکی از پرطرفدارترین ژانرهای بازی‌های ویدیویی است به‌طوری‌که بازی‌های بسیاری مثل Fortnite و GTA Online به الگوبرداری از آن پرداخته‌اند.
زمانی که بازی پابجی ساخته شد موج عظیمی از بازیکنان علاقه‌مند، به سمت این بازی هجوم بردند با توجه به ایراداتی که در گان پلی و چه در گرافیک فنی داشت، موقعیت بزرگی را نصیب استودیوی بلوهول کرد.
همه بازیکنان، حس واقعی بازی پابجی را در این اثر تجربه خواهند کرد و درحالی‌که پروازکنان روی جزیره بازی قرارگرفته‌اند، با چتر به پایین می‌پرند و تمام تلاش خود را برای پیدا کردن منابع از ساختمان‌های رهاشده انجام می‌دهند و به نبردی عظیم و جهانی رهسپار می‌شوند؛ نبردی که تنها یک پیروز دارد و کسی که از بین ۱۰۰ نفر بتواند زنده بماند، برنده نهایی خواهد بود. غارت کردن منابع و کشتن سریع دشمنان، تنها راه چاره بازیکنان برای زنده ماندن است و کسی که با تاکتیک و استراتژی حرکت کند، می‌تواند پیروز این نبرد باشد.

 

اصول اولیه بازی پابجی

دو نوع بازیکن در بازی پابجی وجود دارد:

  1. تهاجمی، گیمرها (بازیکن‌های دیگر که یکدیگر را می‌کشند)
  2. منفعل (شما خودتان را تا انتهای بازی از بقیه مخفی می‌کنید)

مکان‌یابی در قسمت بالای صفحه، قسمتی که (NE،E، SE، S، SW، W، W، NW) است وجود دارد.

 

سلاح‌هایی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید شامل:

سلاح Ammo: سلاح سریع (walkthrough)

مثل:
۹mm – P92, UMP, UZI, VSS
۴۵ cal – P1911, Vector, Tommy Gun
۵٫۵۶mm – M16A4, M416, SCAR-L, M249
۷٫۶۲mm – R1895, AKM, SKS, Kar98K, M24
.۳۰۰ Magnum – AWM
۱۲ Gauge – S1897, S686, S12K

 

نقشه بازی پابجی
نقشه‌های بازی پابجی Player Unknown’s Battlegrounds اغلب بر اساس معنی خاصی نام‌گذاری می‌شوند.

۱- اولین نقشه بازی یعنی Erangel بر اساس اسم دختر Player Unknown نام‌گذاری شده است.

۲- Miramar، اسم نقشه بیابانی بازی پابجی است.

۳- نقشه Sanhok اسم مناطق استوایی است که از پوشش‌های جنگلی و سبز پرشده است.

۴- سیستم آب‌وهوای نقشه که اغلب مه‌آلود یا بارانی است، برای تاکتیک‌های خاص و حرکات مخفیانه، فرصت‌های زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

پرواز بازی پابجی

ربات پابجی

اگر می‌خواهید فاصله‌ای طولانی داشته باشید، سرعت خود را با سرعت ۱۲۶ کیلومتر در ساعت حفظ کنید (کمترین میزان ممکنه). اگر هواپیما بالای محلی که شما می‌خواهید در حال پرواز کردن است، W را فشار بدهید و موس را حرکت دهید تا به‌سرعت ۲۳۴٫ کیلومتر بر ساعت برسید (سریع‌ترین سرعت فرود).

وسایل نقلیه بازی پابجی
۱٫ Dacia
۲٫ UAZ (جیپ با سقف سفت)
۳٫ UAZ (جیپ با سقف نرم)
۴٫ Buggy
۵٫ موتورسیکلت بدون طرف (برای حمله آسان‌تر است اما کنترلش سخت است.)
۶٫ موتورسیکلت با طرف (برای حمله آسان و کنترلش راحتِ)
۷٫ UAZ (جیپ بدون سقف) (کنترلش آسان تره اما سرعتش کمِ)
۸-قایق‌سواری :اگر شما تصمیم به حرکت در آب‌دارید انتخاب دیگری وجود ندارد.

 

حالت‌هایی که در بازی پابجی وجود دارد:

۱٫ Solo: با ۹۹ بازیکن دیگر مبارزه کنید تا یکی از بازیکنان قدیمی شوید.

۲٫ Duo: گروهی با یک دوست یا یک نفر دیگر به‌طور تصادفی به‌عنوان یک تیم شروع به مبارزه با دیگر گروها می‌کنند و تبدیل به بهترین آن‌ها می‌شوند.

۳٫ Squad: با سه دوست دیگر یا گروهی تصادفی گروه‌بندی می‌کنید. تیم می‌تواند به‌اندازه یک گروه چهارنفره باشد و درنهایت مبارزه با گروه‌های دیگر برای تبدیل‌شدن به بهترین گروه‌ها.

FPP (حالت اول‌شخص): بازی کردن در چشم شخصیت. امکان تغییر حالت شخص سوم در این حالت بازی وجود ندارد.

TPP (حالت شخص سوم): بازی را از پشت شخصیت به شما می‌دهد تا کل شخصیت را ببینید. با فشار دادن V می‌توانید به حالت اول‌شخص بروید.

 

پیشنهاد ما:۲۰۶ ربات تلگرام شگفت انگیز برای استفاده روزانه

 

شروع بازی

در شروع بازی آن چیزی که مهم است این است که کجا فرود بیایید؟ اولین استراتژی در این بازی برداشتن اسلحه و بیرون پریدن از هواپیما است. بعدازاین که از هواپیما پریدید باید دنبال مکان‌هایی باشید که تجهیزات مناسب رادارند. بهتر است بدانید که ساختمان‌هایی که بزرگ‌ترند، تجهیزات بیشتری دارند. از طرفی هم همه می‌خواهند این تجهیزات را به دست آورند پس سعی در کشتن شما می‌کنند. در ابتدای بازی سعی کنید از درگیری دورباشید. اگر جایی فرود آمدید که تجهیزات زیادی نداشت نگران نباشید زیرا بر اساس نقشه بازی مکان‌های زیادی وجود دارند که دارای تجهیزات می‌باشند. می‌توانید در ابتدا با سلاح‌های ساده و تجهیزات کم شروع کنید.

 

لباس‌هایی که باید انتخاب کنید
انتخاب لباس بسیار هوشمندانه و مهم است. در یک مکان تاریک، لباس‌های رنگی دقیق‌تر با شما هماهنگ می‌شوند. در یک فضای باز هرگز لباس آبی یا قرمز نپوشید و تمام مدت لباس تیره و سیاه بپوشید زیرا در هردو حالت توجه کمتری را جلب می‌کند.
درجایی فرود آمدید، حالا شروع به برداشتن تجهیزات مناسب کنید. اول اسلحه را بردارید، سپس به دنبال جلیقه یا کلاه باشید و درنهایت بسته‌های سلامت را بیابید. انتخاب اسلحه نیز بیشتر به سبک بازی خودتان بستگی دارد. برای درگیری‌های نزدیک SMG یا شاتگان کارتان را راه می‌اندازد و در نبردهای دورتر، اسلحهٔ دوربرد کمکتان می‌کند. شما می‌توانید همیشه دو سلاح سنگین و یک سلاح کمری را با خود داشته باشید. جلیقه و کلاه درون بازی سه سطح مختلف دارند و جلیقه و کلاه‌های سطح بالاتر در برابر تیرها و چیزهایی که جان شمارا کم می‌کند، مقاوم‌تر است. جلیقه و کلاه سطح یک ۳۰%، سطح دو ۴۰% و سطح سه ۵۵% از صدمه وارد شدن تیرها جلوگیری می‌کند. کمک‌های اولیه و جان پرکن‌ها نیز سه سطح دارند. برای مثال بانداژها درصد کوچکی از جان شمارا برمی‌گردانند ولی جعبه کمک‌های اولیه همیشه جان شمارا به ۷۵% برمی‌گرداند و جعبه کمک‌های پزشکی یا مدیکیت جان شمارا کاملاً پرمی‌کند.
نوار انرژی، نوشابه‌های انرژی‌زا و قرص‌های مسکن هستند. در بازی بالای نواری که میزان جان شمارا نشان می‌دهد یک نوار زردرنگ دیگر نیز وجود دارد که نشان‌دهنده میزان انرژی شما است. این نوار به چهار قسمت تقسیم‌شده و با خوردن نوشابه انرژی‌زا و قرص مسکن بخشی از این نوارها پر می‌شوند و هر بخش قدرت‌های ویژه‌ای به شما می‌دهد. هر چهار قسمت جان شمارا به‌تدریج پر می‌کنند ولی مثل سرعت پر شدن جان در نوار چهارم بسیار بیشتر از نوار اول است. همچنین نوار سوم و چهارم به ترتیب ۲۵% و ۳۵% سرعت بازیکن را زیاد می‌کنند.

 

حرکت

حرکت یکی از مهم‌ترین نکات اصلی پیروزی در بازی پابجی است. شما باید همیشه در حال حرکت باشید. در پابجی هیچ‌وقت نمی‌توان از امن بودن مطمئن شد ممکن است در هر فاصله با سلاح‌های AWM یا Kar98 با یک تیر بمیرید و مجبور شوید بازی را از اول شروع کنید. پس در زمان‌هایی که می‌خواهید منتظر بمانید نیز محوطه‌ای را انتخاب کرده و در آن مداوم حرکت کنید و یکجا نایستید.

 

حرکت در مپ

مسئله دیگری که مهم است حرکت در مپ و برنامه‌ریزی است. همیشه به سیف زون و زمان رسیدن موج بعدی دیوار آبی مرگ توجه داشته باشید و برای آن برنامه‌ریزی کنید. هیچ‌وقت پشت دیوار آبی مرگ گیر نیفتید چون برگشتن دوباره درون آن سخت است. پس همیشه در نقطه مناسبی از سیف زون قرار بگیرید و از دایره آبی مرگ برای دشمنانتان استفاده کنید. اگر مهارت کافی رادارید بازیکنان دیگر را در لبه سیف زون گیر بیندازید به این صورت وقتی‌که آن‌ها می‌خواهند برای موج بعدی دایره آبی از مکان امن خود بیرون بیایند می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را بکشید. اگر خانه‌های امنی اطراف شما وجود نداشت از تپه‌ها و درختان برای پنهان شدن و منتظر ماندن استفاده کنید.

 

استفاده از کلیدهای خودکار

سرعت خودکار (Auto sprint): وقتی با تمام سرعت می‌دوید، این آیکون با عنوان Keep Sprint نمایش داده می‌شود و اگر آنالوگ را به سمت آن ببرید، کاراکتر بازی خودش شروع به دویدن می‌کند. بدون آنکه نیاز باشد دستتان را روی آنالوگ نگه‌دارید.

نگاه آزاد (Free look): با استفاده از آیکون چشم کوچک می‌توانید تمام محیط را ببینید. کافی است انگشتتان را روی آن گذاشته و به هر جهتی که می‌خواهید ببرید. در هنگام دویدن، این آیکون کمکتان می‌کند تا بدون تغییر مسیر روی تمام محیط اشراف داشته باشید. ترکیب نگاه آزاد با سرعت خودکار یکی از استراتژی‌های اولیه برای پیروزی است.

برداشتن خودکار آیتم‌ها (Auto loot): یکی از بهترین ویژگی‌های پابجی موبایل که بعدها Rules of Survival از آن تقلید کرد، برداشتن خودکار آیتم‌ها است.

 

صفحات لمسی

ربات پابجی

پابجی موبایل کنترل بدی دارد. خیلی از کلون‌های پابجی روی اسمارت فون ها نیز به همین صورت است اما باوجود سخت بودن کنترل آن می‌توانید جزء برترین‌ها باشید. فقط باید با آن کنار آمده و چند ترفند را یاد بگیرید.
در کامپیوتر می‌توانید سه کار نشانه‌گیری، شلیک و حرکت را هم‌زمان انجام دهید؛ اما روی موبایل این کار دشواراست که فقط در صورت داشتن مهارت و مسلط بودن شاید بتوانید دو کار را هم‌زمان انجام دهید.

حمله
کسانی که گیملر بازی پابجی هستند حتماً روی حرکت پنهانی و مخفی بودن توجه زیادی نشان می‌دهند. زمانی که صدای تیراندازی شنیدید به‌جای فرار کردن دنبال صدا بگردید و در صورت لزوم کاور گرفته و درگیر شوید.

استفاده از صداها
صدای پاهای بقیه و تیراندازی از مهم‌ترین راهنماهای شما در میدان نبرد هستند. خوشبختانه اگر درگیری نزدیک هر کس رخ بدهد، در خود نقشه جهت تیراندازی نشان داده می‌شود تا راحت‌تر بتوانید برنامه بچینید. اهمیت صدا در پابجی به‌قدری بالاست که حتی پیشنهاد می‌کنیم اواخر بازی از ماشین‌ها (البته در صورت حضور در حلقه امن) استفاده نکنید. چون در لحظه‌های پایانی و به خاطر کوچک‌تر شدن محیط، اهمیت مخفی‌کاری بالا می‌رود و صدا ماشین باعث خواهد شد تا بقیه متوجه حضورتان بشوند.

بات ها
برای بازی موبایل پابجی ایده جالبی که به‌کاررفته است استفاده از بات ها ست. این کار باعث شده که بازیکن‌های کم‌تجربه‌تر هم بتوانند از بازی لذت ببرند و با قوانین بازی آشنا شوند. این بات ها در سطح‌های اولیه پابجی موبایل وجود دارد و با افزایش سطح تعداد آن‌ها کم خواهد شد.

پایان بازی
درنهایت بازنده ماندن به‌عنوان آخرین نفر، بازی با عبارت “winner, chicken dinners” به شما تبریک خواهد گفت؛ اما این تنها برنده بازی نیست که جایزه می‌گیرد. بازی کنان بسته به دو مؤلفه در PUBG امتیاز کسب می‌کنند. مؤلفه اول بسته به مدت‌زمانی که یک بازیکن در طول مسابقه زنده مانده است، امتیازاتی را به بازیکنان اهدا می‌کند؛ اما مؤلفه دوم که به جذابیت بازی اضافه کرده، با توجه به تعداد نفراتی که توسط شما کشته‌شده‌اند امتیازی را در نظر می‌گیرد. این امتیازات پس از پایان هر مسابقه، تبدیل به واحد پول بازی می‌شوند و شما می‌توانید با خرج کردن آن‌ها به آیتم‌هایی که در شخصی‌سازی کاراکترتان مؤثر هستند دسترسی داشته باشید.

 

پیشنهادما: کسب درآمد بازی

 

مطلب پایانی :

همان‌طور که توضیح داده شد بازی پابجی از سبک بازی‌های رویال است. این بازی‌ها در حین جذاب و هیجانی بودن باعث وابستگی بازیکن شده و او را ترغیب می‌کند که تا بازی را ادامه داده و برای پیروزی تلاش کند. پس درحالی‌که از این بازی لذت می‌برید به آن وابسته نشوید. بازی پابجی رتبه بالایی را در سطح بازی‌های جهانی کسب کرده است و طرفداران زیادی دارد. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که برای بازی کردن حتماً باید اکانت داشته باشید. این بازی را می‌توانید به‌صورت گروهی، تک‌نفره، دو یا سه‌نفره انجام دهید. در این مقاله سعی کرده‌ایم تمامی آن چیزی که برای دانستن بازی پابجی موردنیاز است را در اختیار شما قرار دهیم که می‌توانید بامطالعه آن بیشتر با این بازی و روش‌های بازی آشنا شوید. در این بازی کسانی موفق خواهند شد که مهارت لازم را به دست آورده باشند. حتی، اگر شما کسی باشید که تاکنون بازی‌های به سبک رویال را انجام نداده باشید با پیشرفت در بازی و رفتن به سطح‌های بالاتر با قوانین آن آشنا خواهید شد و فوت‌وفن بازی را یاد خواهید گرفت. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

خرید شماره مجازی بلیزارد به تعداد دلخواه

گزارشی از سایت فالووران با استفاده از شماره مجازی بلیزارد می‌توانید رقابت را در بازاریابی …

2 دیدگاه

  1. سلام
    بازی های که بشه پول ازش در اود چی هست

    • سلام بازی زولا و کلش اف کلنز که میتونید بابالا بردن رتبه خود اون به فروش برسونید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *