قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

موانعی که در راه اندازی کسب و کار اینترنتی با آن ها برخورد می کنیم

2,571 بازدید

در این مقاله از سایت ره آموز به موانعی که در راه اندازی کسب و کار اینترنتی  با آن برخورد می کنیم مورد بررسی قرار می دهیم. با رعایت کردن این موارد پیشرفت مان خیلی سریع تر اتفاق خواهد افتاد و در زمان کمتری به درآمد خواهیم رسید. طی ۲ سال گذشته نرخ رشد سایت های استارتاپی خیلی بیشتر شده است و الآن بهترین زمان برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد. نمونه کسب و کارهایی که می توان نام برد: زودفود، اسنپ، سوپرمارکت آنلاین و … که هرروز بر تعداد آن ها  افزوده می شود. اما داشتن ایده فوق العاده کافی نیست و باید موانعی که در راه کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی، کسب و کارتان را تهدید می کند بهتر بشناسید.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

نداشتن هدف برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی :

مهم ترین مسئله ای که در راه اندازی کسب و کار اینترنتی مطرح می شود به درآمد رسیدن از آن است؛ اما بیشتر افرادی که وارد این حوضه شده اند هدف خود را به طور صریح مشخص نکرده اند و به همین خاطر در طول مسیر با کوچک ترین مانعی که برخورد می کنند کسب و کار خود را رها می کنند. از بین بیش از ۷۰ هزار سایتی که در اینترنت ایران ثبت شده فقط حدود ۲۰ هزار سایت هستند که می ‌توان گفت که فعال هستند و از بین آن‌ها هم سایت هایی که زیر ۱۰ هزار هستند می توان گفت که می توانند درآمدی خوبی از سایتشان داشته باشند.

مواردی که در نوشتن هدف برای ایجاد سایت مطرح می شود و می تواند به شما در ادامه مسیر کمک کند.

 1. چه آینده ای برای کسب و کار خود می بینید.
 2. آیا هدف از ایجاد سایت فقط ترافیک است یا می خواهید به صورت تخصصی کار کنید.
 3. خودتان را در ۵ سال آینده در کسب و کار آنلاین کجا تصور می کنید.
 4. نداشتن هدف در ابتدای کار باعث می شود نتوانید در موضوعی خاص فعالیتتان را آغاز کنید و از تخصص دورتر می شوید.

وقتی شما هدف درستی از راه اندازی سایت ندارید نتیجه شکست شما خواهد بود.

برای فهمیدن بهتر این موضوع می توانید مقاله راه اندازی سایت هدفمند را مطالعه فرمایید.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

ترس از شکست:

مهم ترین دلیلی که می توان برای این موضوع مطرح کرد نداشتن اطلاعات کافی در مورد کسب و کار آنلاینی که می خواهید پایه گذاری کنید؛ اما ترس از شکست با همه موارد راه اندازی کار ارتباط مستقیم دارد. هفته آنلاین برای مثال نداشتن هدفی مشخص از ایجاد سایت، نداشتن برنامه بازاریابی مشخص، نداشتن محصولی با کیفیت نداشتن محتوایی مناسب و موارد دیگر که ترس از شکست با همه ی آن‌ها ارتباط مستقیمی دارد.

چند مورد از عواملی که بیشترین تأثیر را دارند:

 1. ترس از شکست هنگامی پر رنگ‌تر می شود که در سایت بعد از مدت زمان زیادی که فعالیت می کنید به درآمد نرسید.
 2. حرف هایی که از اطرافیانتان در مورد شما و سایتتان می شنوید. افرادی که بر اساس باورهایی که دارند و می خواهند شما هم همان طور باشید و نمی توانند شما را جور دیگر تصور کنند. این مورد هم یا از دوست داشتن زیاد است یا از حسادت زیاد.
 3. پیشرفت سریع رقیب های شما که باعث ترس از شکست و استرس زیاد در افراد می شود؛ اما موضوعی که مطرح می شود این است که شاید رقیب شما دارای تیم هست یا از پاپ آپ یا دیگر روش هایی برای افزایش بازدید خود استفاده می کند اما محتوای خوبی برای ارائه ندارد. این را هم به خاطر داشته باشید که محتوای خوب بیشترین تأثیر را در فروش و بهبود رتبه تان خواهد داشت.

پیشنهاد ما: تولید محتوای اختصاصی برای سایت

برای آنکه ترس از شکست را در خودتان به حداقل برسانید باید مواردی که در این مقاله مطرح می شود توجه ویژه ای داشته باشید.

نداشتن اطلاعات کافی

منظور از نداشتن اطلاعات کافی این است که شما هیچ اطلاعاتی از کاری که می خواهید راه اندازی کنید ندارید. برای شروع کار قرار نیست شما متخصص باشید یا برنامه نویسی را به صورت حرفه ای بلد باشید.

با توجه به سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس شما می توانید با کمترین هزینه و در کمترین زمان سایت خود را راه اندازی کنید. قرار نیست شما به عنوان سئو کار مشغول به کار شوید یا طراح سایت باشید. در هر زمینه ای که قرار هست کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید باید اطلاعات خودتان را در آن زمینه بالا ببرید. برای داشتن اطلاعات سئو که بتوانید سایتان را در گوگل به صفحه ی اول برسانید می توانید مقاله ی دوستی با گوگل برای رسیدن به صفحه ی اول گوگل را مطالعه فرمایید.

تصور بسیاری از دوستان از دیده شدن سایت شان و افزایش بازدید، استفاده از شرکت های تبلیغاتی و انجام هزینه های زیاد برای این کار است؛ اما قرار نیست شما در ابتدای کارتان هزینه های زیاد برای افزایش بازدید سایت تان بکنید. شما باید محتوای با کیفیت و هدفمند که باعث جذب مخاطبان می شود تولید کنید. برای این کار می توانید مقاله صفحه اول گوگل با تولید محتوا هدفمند را مطالعه فرمایید.

کمال گرایی:

کمال گرایی موضوعی هست که در ذات بسیاری از انسان‌ها وجود دارد؛ اما این درست نیست که در راه اندازی کسب و کار اینترنتی یا هر کار دیگری حساسیت بیش از حد داشته باشید. اگر کمال گرایی در سایت های مثل دیجی کالا یا آپارات یا نمونه خارجی آن‌ها مثل آمازون و یوتیوب بود الآن باید وجود نداشتند. آن‌ها بعد از راه اندازی به صورت ساده و با هزینه کم و رسیدن به درآمد اقدام به بهبود سایت و گسترش کسب و کار خود کردند. کمال گرایی کاذب آفت هر کسب و کاری است و باعث نابودی آن می شود. در زیر نمونه اولیه سایت هایی که در این بحث مطرح شد را قرار می دهیم.

اگر به دنبال ساخت محصولی در حوضه آموزش حسابداری هستید قرار نیست در یک استودیو فیلم حرفه ای از شما فیلم برداری و تدوین کنند. مخاطبان شما عاشق چشم و ابروی شما نیستند آن‌ها به خاطر محتوایی که ارائه می دهید به سمت شما آمده اند که نیاز کاری شان را برطرف کنند. قرار نیست کیفیت فیلم آموزشی ۴k یا با میکروفن های حرفه ای مشغول به ضبط کردن صدایتان باشید.

من کسانی رو می شناسم که به همین خاطر که می خواهند بهترین محصول یا خدمات را ارائه دهند، کسب و کار آنلاین خود را شروع نمی کنند.

نداشتن برنامه کسب درآمد:

بسیاری از افراد هم هستند که برنامه ای برای کسب درآمد ندارند و با جمله هر چه باداباد به جلو می روند. بدون درآمد هیچ کسب و کاری پابرجا باقی نمی ماند و محکوم به شکست است. در هنگام شروع کار باید بدانید که از چه راه هایی می توان به درآمد رسید و برای دست یابی به آن برنامه ریزی کرد. در زیر به معرفی تعدادی محدودی از روش های کسب درآمد می پردازیم.

 • تبلیغات
 • فروش محصول مجازی
 • فروش فیزیکی محصول
 • عضویت vip یا طلایی
 • کتاب الکترونیک
 • فروش قالب
 • طراحی سایت
 • وبینار

پیشنهاد ما: ۱۶ دلیل موفقیت در کسب و کار اینترنتی در ایران

شناخت از ویژگی‌های خود

اگر ابتدا راه هستید و تازه می‌خواهید کسب و کار خودتان را شروع کنید، باید ابتدا با خودتان آشنا شوید. یک کاغذ و قلم در دست بگیرید و هرچیزی که در آن تخصص دارید را شروع به نوشتن بکنید. شاید همه همین اولین قدم را جدی نگیرند و بگویند که چیز خاصی نمی‌دانند. اما یادتان نرود که شما حتما  در موضوعی مهارت دارید که یک شخص دیگر آن را ندانسته و به آن نیاز دارد. فرمول اولیه راه اندازی کسب و کار اینترنتی به این شکل است. یعنی شما از چیزی که در آن وارد هستید، می‌خواهید خدماتی را به افرادی که آن تخصص در آن موضوع ندارند، بدهید و در قبال آن پولی دریافت کنید. کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین هم به همین شکل عمل می‌کنند.

موارد زیادی بر اساس موضوع سایت وجود دارد که به چند مورد جزئی بسنده کردیم و بر اساس موضوع فعالیت سایت می توان از روش هایی مختلفی به درآمد رسید.

مقاله ای که در آن به بررسی روش های گول زننده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی و نحوه ی شناسایی آن را بیان می کنیم. برای مطالعه این مقاله می توانید بر روی این قسمت کلیک کنید. برای کسب درآمد از اینترنت این اشتباهات را انجام ندهیم.

درباره ی تیم محتوای ره آموز

عشق به یادگیری، چونان شعله‌ای در دل شب است که هر چه بیشتر می‌سوزد، راهی بیشتر در پیش رو روشن می‌کند. این تشنگی برای دانایی، مسیری است بی‌پایان به سوی کشف رازهای هستی و درک عمیق‌تر خود و جهان.

مطلب پیشنهادی

خرید شماره مجازی بلیزارد به تعداد دلخواه

گزارشی از سایت فالووران با استفاده از شماره مجازی بلیزارد می‌توانید رقابت را در بازاریابی …

6 دیدگاه

 1. نکات جالبی بود ممنون از شما

 2. زینب حسنی

  عالی بود

 3. حسن خان

  به نظر من راه اندازی کسب و کار انلاین سخت تر از کسب و کار سنتی است و خیلی طول میکشه که ادم به درآمد برسه.

 4. کسب و کار اینترنتی یکم سخته ولی به سختیش می ارزه !!!

 5. 1000 عنوان برتر تبلیغاتی ویژه وب مستران

  چگونه آمار بازدید کنندگان سایتتان را ۲ برابر کنید؟

  چگونه درآمد سایتتان را ۲ برابر کنید؟
  چگونه در نتایج گوگل بیشتر دیده شوید؟

  دیوید اگیلوی (پدر علم تبلیغات ) می گوید :
  ۹۵ درصد افراد فقط عناوین را می خوانند .
  اگر عنوان قانعشان کرد ، سراغ متن می روند و محتویان صفحه شما را می خوانند
  جمله مهم دیگر دیوید اگیلوی در مورد عنوان :
  افرادی که عناوین را می خوانند ، ۵ برابر بیشتر از افرادی هستند که متن کامل را می خوانند .

  جمله دیگر از دیوید اگیلوی :
  وقتی که عنوان را نوشتید ، ۸۰ درصد کار را انجام دادید

  البرت لاسکر (پدر تبلیغات مدرن ) می گوید :
  عنوان ۹۰ درصد تاثیر یک آگهی یا مطلب را شامل می شود .

  جان کاپلر در مورد عنوان نویسی می گوید :
  عنوان شما در مطالب و آگهی ها ، باعث موفقیت و شکستتان می شود .

  برای مطالعه و دانلود ۹۶۵ عنوان برتر تبلیغاتی
  که باعث افزایش بازدید و افزایش درآمد سایتتان می شود
  روی لینک زیر کلیک کنید

  https://co10.ir/blog/website/title.html/

 6. من مدتیه دارم از سایت گیفینگ برای بازاریابیم استفاده می کنم که خیلی تو بازاریابی بهم کمک کرده، رایگان هم هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *