قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

دانشگاه های مورد تایید ایران در روسیه

452 بازدید

کنکور سراسری در ایران سال به سال سخت‌تر می‌شود و قبولی در این آزمون سرنوشت‌ساز دیگر به هیچ عنوان کار راحتی نیست؛ همین مسئله سبب رونق گرفتن مراکز آموزش آزاد و مواردی از این دست شده است. در این بین مهاجرت و تحصیل در دانشگاه‌های خارجی یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست که می‌توانید آسان و بی‌دردسر در رشته دلخواهتان تحصیل کنید. از چالش‌هایی که در ابتدای این مسیر با آن مواجه خواهید شد، انتخاب كشور مقصد است. بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی به عنوان برترین‌ها در دنیا شناخته می‌شوند؛ اما نظرتان درباره تحصیل کم‌هزینه در روسیه چیست؟ در این مقاله به تحصیل در روسیه و لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت خواهیم پرداخت.

مزایای تحصیل در کشور روسیه

تحصیل در روسیه مزایای متعددی دارد و مجموعه این مزایا سبب تحصیل بیش از ۲۰۰ هزار خارجی از ۱۶۸ کشور دنیا در روسیه شده است. چند مورد از این مزایا را در ادامه به اختصار شرح داده‌ایم تا با این فرصت استثنایی بیشتر آشنا شوید.

 • یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در روسیه، دسترسی به دوره‌های آموزشی متعدد و گوناگون است.‌ اگر چه این کشور بیش از هر چیز به آموزش ریاضیات، فیزیک،‌ شیمی، پزشکی و چند رشته دیگر معروف است، اما تمام دوره‌های آموزشی آن از سطح بالایی برخوردار هستند.
 • دانشگاه‌های روسیه مدارک معتبر جهانی را به شما ارائه می‌کنند. با داشتن مدرک دانشگاه‌های روسیه فرصت‌های شغلی خوبی از سرتاسر دنیا خواهید داشت.
 • یکی از مزایایی که دوران تحصیل در روسیه را برایتان راحت‌تر می‌کند، داشتن دوستانی مانند خودتان است. از آنجا که نزدیک به ۱۲ درصد از دانشجویان روسیه خارجی هستند، می‌توانید دوستانی داشته باشید که دغدغه‌های یکسانی با شما دارند.
 • زندگی در روسیه بسیار مقرون‌به‌صرفه است. در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی که هزینه زندگی در آن‌ها بسیار بالاست، در کشور روسیه هزینه‌ها معقول هستند و حتی در برخی مواقع می‌توانید با ارائه کارت دانشجویی، قیمت‌ها را کاهش دهید.
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی یکی دیگر از مزایای تحصیل در روسیه است. برنامه‌های متعددی برای دریافت بورسیه در نظر گرفته شده‌اند که با داشتن آن‌ها می‌توانید از تحصیل رایگان بهره‌مند شوید.
 • روسیه کشوری امن است و تنوع زیادی هم در سرتاسر جغرافیای خود دارد. این‌ها عواملی هستند که زندگی ایده‌آلی را در کشور روسیه برایتان فراهم می‌کنند.
 • دریافت اقامت کشور روسیه چندان کار سختی نیست و به راحتی می‌توانید مهاجرت کنید.

جایگاه دانشگاه‌های روسیه در رنکینگ جهانی چگونه است؟

به طور کلی با نگاهی به آمار منتشر شده، می‌توان دریافت که تعداد زیادی از دانشگاه‌های روسیه در رنکینگ جهانی جزو ۱۰۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند و این، به معنای کیفیت قابل قبول دانشگاه‌های آن است. نکته مهم این است که هر ساله جایگاه این دانشگاه‌ها در رنکینگ بهبود پیدا می‌کنند. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت همگی از دانشگاه‌های برتر دنیا هستند که دانشجویان علاقمند از سرتاسر دنیا در آن‌ها تحصیل می‌کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه

دانشگاه‌های مورد قبول ایران در سه رشته برتر علوم تجربی

بسیاری از افرادی که برای تحصیل به کشور روسیه می‌روند، متقاضی سه رشته برتر پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هستند. حال در این بخش از مقاله لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را آورده‌ایم تا بتوانید بهترین را از میان آن‌ها انتخاب کنید. توجه داشته باشید به جز این موارد، دانشگاه‌های متعدد دیگری نیز در سرتاسر روسیه وجود دارند که دوره‌های متعددی در تمام رشته‌ها ارائه می‌کنند.

دانشگاه‌های پزشکی مورد تایید در روسیه

مواردی که در ادامه نام برده می‌شوند، دانشگاه‌های پزشکی مورد تایید در روسیه هستند که از طریق انجام اقدامات تحصیل در روسیه روس دانش، می‌توانید تحصیل در آن‌ها را آغاز کنید:

 • دانشگاه لومونسف مسکو
 • دانشگاه پیراگوف مسکو
 • دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ
 • دانشگاه پاولوفسن پطرزبورگ
 • دانشگاه فدرال کازان
 • دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

دانشگاه‌های دندانپزشکی مورد تایید در روسیه

اگر چه تحصیل پزشکی در روسیه محبوب‌تر از دو رشته دیگر است، اما دانشگاه‌های مطرحی به ارائه دوره‌های دندانپزشکی می‌پردازند که می‌توانید آن‌ها را برای تحصیل دندانپزشکی انتخاب کنید. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در رشته دندانپزشکی به شرح زیر است:

 • دانشگاه پیراگوف مسکو
 • دانشگاه سماشکو یا اودوکیموا
 • دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ
 • دانشگاه پاولوف سن پطرزبورگ
 • دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه‌های داروسازی روسیه

رشته داروسازی روسیه به نسبت دو رشته دیگر در دانشگاه‌های محدودتری ارائه می‌شود؛ به همین خاطر اگر قصد تحصیل در این رشته را دارید، باید به سرعت اقدام کنید. البته تعداد متقاضیان داروسازی نیز نسبت به دو رشته دیگر کمتر است. داروسازی روسیه در این دانشگاه‌ها ارائه می‌شود:

 • دانشگاه لومونسف مسکو
 • دانشگاه پیراگوف مسکو
 • دانشگاه فدرال کازان

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه وجود دارد؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای متقاضیان مهاجرت به روسیه ایجاد می‌شود این است که آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه وجود دارد؟ باید بدانید که امکان تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی وجود دارد و این مسئله ساده‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. برای تحصیل به زبان انگلیسی در کشور روسیه نیازی به داشتن مدرک نیز نخواهید داشت و تنها کافیست در دوره‌های انگلیسی روسیه شرکت کنید. با گذراندن دوره‌های پادفک می‌توانید به راحتی در دانشگاه های مورد تایید به زبان انگلیسی در روسیه تحصیل کنید. البته تعداد این دانشگاه‌ها نسبت به دانشگاه‌های روس زبان کمتر است. با این حال تعداد قابل قبولی از آن‌ها را می‌توان در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت مشاهده کرد.

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در هر یک از مراکز ثبت شده در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، نسبت به دانشگاه‌های اروپا و آمریکا بسیار کمتر است. هزینه تحصیل بسته به نوع دانشگاه می‌تواند از ۱۳۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در سال متفاوت باشد. البته راه‌هایی برای دریافت بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را نیز پیگیری کنید.

هزینه تحصیل در روسیه

کلام آخر

برای تحصیل در کشورهای خارجی همواره دریافت اقامت و پذیرش از دانشگاه، یک مسئله مهم است‌. علاوه بر آن هزینه زندگی و تحصیل نیز باید مورد توجه قرار گیرد. تمام این موارد سبب شده‌اند که روسیه به یک انتخاب عالی برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شود. حال که لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را مطالعه کردید، می‌توانید از طریق تحصیل در روسیه روس دانش اقدام کنید.

درباره ی تیم محتوای ره آموز

عشق به یادگیری، چونان شعله‌ای در دل شب است که هر چه بیشتر می‌سوزد، راهی بیشتر در پیش رو روشن می‌کند. این تشنگی برای دانایی، مسیری است بی‌پایان به سوی کشف رازهای هستی و درک عمیق‌تر خود و جهان.

مطلب پیشنهادی

سخت ترین مقطع تحصیلی دوره ابتدایی کدام است؟

سخت ترین مقطع تحصیلی دوره ابتدایی کدام است؟

دانستن اینکه سخت‌ترین مقطع تحصیلی دوران ابتدایی کدام است، حقیقتا برای خود دانش‌آموز فرق چندانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *