قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

VPS چیست؛ ۴ زمانی که باید سرور مجازی بخریم!

522 بازدید

هنگام مقایسه خدمات میزبانی وب، اکثر شرکت‌ها برنامه های میزبانی اشتراکی ارزان تر یا بسته های میزبانی اختصاصی قوی تر و پرهزینه تر را در نظر می‌گیرند. آنها نمیدانند که VPS چیست؟ یک برنامه میزبانی سرور خصوصی مجازی (VPS) بین این دو گزینه قرار می‌گیرد.

برنامه های VPS معمولاً پهنای باند بیشتری نسبت به برنامه های میزبانی اشتراکی اما بدون نیاز به کاربران برای پرداخت هزینه کل سرور فیزیکی مانند یک برنامه میزبانی اختصاصی امکان پذیر می‌کنند.

در این مقاله خواهیم گفت که VPS چیست و چه خدماتی را ارائه می‌دهد.

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی یک ارتقاء از هاست اشتراکی است. با یک برنامه میزبانی اشتراکی، وب سایت شما روی یک سرور با بسیاری از وب سایت های دیگر به اشتراک گذاشته می‌شود. این یک راه حل موثر برای وب سایت های کوچک و جدید است که به منابع زیادی برای فایل‌ها یا ترافیک بالا نیاز ندارند. در یک طرح VPS، شما همچنان فضا را با دیگران به اشتراک می‌گذارید، اما منابع را به اشتراک نمی‌گذارید – شما RAM، حافظه و قدرت CPU خود را دارید.

سرور مجازی چیست؟

VPS یک فضای مجازی با منابع اختصاصی روی یک سرور فیزیکی است. به همین دلیل است که گزینه‌هایی برای هسته‌های CPU، رم و فضای ذخیره‌سازی بیشتر خواهید دید. با این حال، شما همچنان به محدودیت های آن سرور فیزیکی محدود هستید. اگر به بیش از بالاترین برنامه ارائه شده توسط یک میزبان VPS نیاز دارید، ممکن است لازم باشد میزبانی ابری یا سرور اختصاصی را در نظر بگیرید.

هنگامی‌ که سایت شما پس از سال‌ها محتوا رشد می‌کند، رتبه بالاتری در موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان بیشتر پیدا می‌کند، ممکن است نیاز داشته باشید که به سمت یک سرور مجازی (VPS) بروید.

حتما بخوانید: سئو سایت فروشگاهی

۴ زمانی که بهتر است VPS بخریم

چه زمانی بهتر است VPS بخریم؟

۱- زمانی که به میزبانی برنامه های مختلف یکپارچه نیاز دارید.

برای میزبانی برنامه های مختلف یکپارچه بهترین برنامه میزبانی سرور مجازی ( VPS) است که یک محیط مجازی را فراهم می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌ها و نرم افزارهای خود را روی یک سرور راه دور اجرا کنند.

با سرور VPS ، می‌توانید سیستم عامل، برنامه های کاربردی نرم افزاری و سیستم های پایگاه داده خود را نصب و پیکربندی کنید و کنترل کاملی بر محیط میزبانی خود ارائه دهید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از سرور VPS این است که انعطاف پذیری را برای میزبانی برنامه‌ها فراهم می‌کند. شما می‌توانید سیستم عامل و برنامه هایی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارند و محیط میزبانی خود را مطابق با نیازهای خاص خود سفارشی کنید.

با برنامه میزبانی VPS ، می‌توانید امنیت بالایی نیز داشته باشید. داده‌ها و برنامه‌های شما در یک محیط مجازی مجزا میزبانی می‌شوند که در مقایسه با راه‌حل‌های میزبانی مشترک، درجه بالایی از انزوا و امنیت را فراهم می‌کند. علاوه بر این، اکثر ارائه دهندگان VPS ویژگی های امنیتی پیشرفته ای مانند فایروال ها، تشخیص نفوذ و حفاظت DDoS را برای کمک به اطمینان از امنیت برنامه های میزبانی شده ارائه می‌دهند.

۲- زمانی که به منابع سرور بیشتری نیاز دارید.

یک سرور اختصاصی بسیار گران تر است، اما شما کل سرور را به دست خودتان می‌رسانید. این یک مزیت نسبت به سرور مجازی( VPS ) است زیرا شما منابع را با دیگران به اشتراک نمی‌گذارید. یک سرور اختصاصی برای سایت شما منجر به سرعت بارگذاری سریع تر، منابع بیشتر برای مدیریت فایل‌ها یا محتوای بیشتر و سیل ترافیک می‌شود.

اکثر مشاغل کوچک فوراً به سرور اختصاصی نیاز نخواهند داشت و بهترین گزینه برای ایشان سرورهای مجازی است. در اینجا چند نکته وجود دارد. یکی از بهترین راه‌ها برای قضاوت در مورد اینکه آیا نیاز به ارتقای به یک سرور اختصاصی را دارید یا خیر، این است که به ترافیک خود از شلوغ‌ترین روزهایتان، مانند جمعه سیاه یا سایر روزهای مجازی تعطیلات نگاه کنید. اگر سایت شما در آن روزها کند بود و ترافیک بالایی داشتید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به یک سرور مجازی ارتقا دهید.

علاوه بر داشتن تمام منابع سرور برای خود، احتمالاً از پشتیبانی اختصاصی، کنترل کامل بر پیکربندی سرور خود برخوردار خواهید شد و هیچ تهدیدی برای بدافزار یا هرزنامه وجود ندارد که سرور شما را از اقدامات کاربران دیگر پایین تر بیاورد.

۳- زمانی که به بهبود عملکرد وب سایت نیاز دارید.

سرور مجازی و بهبود عملکرد وب سایت

با برنامه سرور مجازی (میزبانی VPS) ، منابع اختصاصی دریافت می‌کنید که با وب سایت های دیگر به اشتراک گذاشته نمی‌شوند. این بدان معناست که شما مقدار تضمینی CPU، RAM و فضای ذخیره سازی به وب سایت خود اختصاص داده اید که می‌تواند عملکرد وب سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. منابع خود را در صورت نیاز با کمک برنامه میزبانی VPS افزایش یا کاهش دهید و از ترافیک خوبی در وب سایت لذت ببرید. در صورت افزایش تعداد بازدیدکنندگان به وب سایت، می‌توانید به سرعت منابع بیشتری را اضافه کنید.

شما می‌توانید نرم افزار سفارشی را نصب کنید و تنظیمات سرور خود را برای بهینه سازی عملکرد وب سایت خود پیکربندی کنید. این سطح از سفارشی سازی با هاست اشتراکی امکان پذیر نیست.

همچنین یکی از مزایای میزبانی برنامه‌ها در سرور VPS مقیاس پذیری است. با بهترین هاست VPS، می‌توانید به راحتی منابع خود را در صورت نیاز افزایش یا کاهش دهید و به شما این امکان را می‌دهد تا مشخصات سرور خود را برای پاسخگویی به تقاضاهای در حال تغییر تنظیم کنید. این به این معنی است که می‌توانید منابع بیشتری مانند CPU، RAM و فضای ذخیره سازی را به سرور خود اضافه کنید تا ترافیک یا حجم کاری افزایش یافته را مدیریت کنید.

۴- زمانی که به میزبانی مدیریت شده نیاز دارید.

برای کسانی که می‌خواهند وب سایت خود را بهتر مدیریت کنند، شرکت میزبانی وب VPS یک گزینه عالی نسبت به هاست اشتراکی است زیرا به قدرت و هزینه کامل سرور اختصاصی نیاز ندارد. یکی از مزایای اصلی خدمات میزبانی وب VPS، مدیریت آسان منابع است.

میزبانی VPS به کاربران اجازه می‌دهد تا منابعی مانند CPU، RAM و ذخیره سازی را به روشی غیرممکن با میزبانی اشتراکی مدیریت کنند. با بهترین هاست VPS ، منابع به هر حساب کاربری اختصاص داده می‌شود و کاربران کنترل کاملی بر منابع اختصاص داده شده خود دارند. این بدان معناست که شما به راحتی می‌توانید منابع آنها را بر اساس نیازهای وب سایت یا برنامه آنها تنظیم کنید. اگر یک وب‌سایت یا برنامه به CPU یا RAM بیشتری نیاز داشته باشد، کاربران می‌توانند به طور مؤثر منابع بیشتری را بدون تأثیر بر سایر کاربران روی سرور اختصاص دهند.

نتیجه گیری

VPS یک ارتقاء عالی برای کاربران هاست اشتراکی و مقرون به صرفه است. انتخاب یک ارائه دهنده برای میزبانی VPS مستلزم آن است که از جنبه های آن (که با زمانی که میزبانی اشتراکی را انتخاب کرده اید متفاوت است)، آگاه باشید. با این حال، vps یک نوع خدمات میزبانی وب است. بنابراین، شما باید یک ارائه دهنده قابل اعتماد را در نظر بگیرید که فناوری پیشرفته، کنترل سیستم، خدمات مشتری رضایت بخش و امنیت را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می‌دهد.

وب رمز مفتخر است که میتواند در زمینه مشاوره و خرید VPS در خدمت شما باشد تا بتوانید از خدمات متخصصین و کارشناسان وب رمز بهره مند شوید.

منبع: cloud.google.com

درباره ی تیم محتوای ره آموز

عشق به یادگیری، چونان شعله‌ای در دل شب است که هر چه بیشتر می‌سوزد، راهی بیشتر در پیش رو روشن می‌کند. این تشنگی برای دانایی، مسیری است بی‌پایان به سوی کشف رازهای هستی و درک عمیق‌تر خود و جهان.

مطلب پیشنهادی

سخت ترین مقطع تحصیلی دوره ابتدایی کدام است؟

سخت ترین مقطع تحصیلی دوره ابتدایی کدام است؟

دانستن اینکه سخت‌ترین مقطع تحصیلی دوران ابتدایی کدام است، حقیقتا برای خود دانش‌آموز فرق چندانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *