قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

شماره مجازی چیست ؟ مزایا و کاربرد آن کدام است؟

6,933 بازدید

شماره مجازی چیست ؟ این سوالی هست که زیاد از ما پرسیده می شود. شماره مجازی در واقع راهکاری است بسیار ساده و ارزان برای داشتن یک شماره اختصاصی بدون استفاده از سیم کارت فیزیکی که می‌توان با آن به برقراری تماس صوتی و ارسال پیامک اقدام نمود. ساخت شماره مجازی کاملاً رایگان بوده و به سادگی با استفاده از برنامه‌های اندرویدی و یا ios که شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات در اختیار کاربران قرار می‌دهند می‌توان اقدام به ساخت یک شماره مجازی نمود.

 

پیشنهاد ما: خرید شماره مجازی با قیمت ارزان
و به آسان ترین شکل ممکن از سایت ارزان سل است.

 

خرید شماره مجازی از سایت ارزان سل

خرید شماره مجازی آمریکا ۷۰۰۰
خرید شماره مجازی آلمان ۷۰۰۰
خرید شماره مجازی ایتالیا ۷۰۰۰
خرید شماره مجازی انگلیس ۴۵۰۰
خرید شماره مجازی ایران ۵۵۰۰
و شماره مجازی بیش ۱۰۰ کشور دنیا

 

شماره مجازی چیست و چگونه شماره مجازی بسازیم؟

شماره مجازی چیست

 

با استفاده از شماره مجازی هرکسی قادر خواهد بود بدون استفاده از یک سیم کارت فیزیکی به ارسال پیامک و برقراری تماس صوتی بپردازد. شماره های مجازی  این قابلیت را دارند که یک شماره اختصاصی از یک کشور دیگر را در اختیار شما قرار دهد. در واقع این شماره تلفن کاربردهای زیادی می‌تواند داشته باشد و هر انتظاری را که از یک شماره حقیقی انتظار دارید می‌توانید با استفاده از شماره های مجازی  به آن دست یابید.

برای ساخت شماره مجازی کافی است که با داشتن یک اکانت سایت‌ها و شرکت‌هایی که شماره های مجازی را ارائه می‌دهند این کار را انجام دهید. شماره های مجازی  معمولاً توسط شرکت‌هایی از دو کشور کانادا و آمریکا این شماره‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند. آیا این جالب نیست که بدون داشتن سیم کارت حقیقی این کشورها می‌توان شماره تلفنی اختصاصی از آن کشورها را داشت. در این نوع شماره‌ها شما نیاز به یک دستگاه یا خط تلفن ویژه ندارید.

 

پیشنهاد ما: ۱۰ اپلیکیشن ساخت شماره مجازی رایگان آمریکا 

 

انعطاف پذیری استفاده از شماره مجازی خیلی بیشتر از شماره حقیقی با استفاده از خطوط تلفن است. به شماره تلفن مجازی سیستم‌های تلفن ابری (Cloud phone systems) گفته می‌شود. برای مدیریت این شماره‌ها شما باید از پرتالی در سایت و یا با استفاده از اپلیکیشن های موبایل این کار را انجام دهید.

شماره مجازی عموماً به صورت رایگان در اختیار مشترکین قرار میگیرد یعنی تنها کافی است برای دریافت شماره های مجازی برنامه مخصوص شرکتی که خدمات شماره های مجازی را ارائه می‌دهد در گوشی خود نصب کنید و یا به سایت شرکت ارائه دهنده مراجعه نمایید. از قابلیت‌های مفید شماره های مجازی این است که به راحتی می‌توانید با استفاده از آن‌ها چندین حساب کاربردی در شبکه‌های اجتماعی مختلف ثبت کنید.

 

کاربردهای شماره مجازی ( شماره مجازی چیست؟ )

همان طور که خودتان هم می‌دانید از بهترین استفاده‌ای که می‌توان با شماره مجازی انجام داد این است که با داشتن این سرویس شما می‌توانید به راحتی در شبکه‌های اجتماعی مختلف حساب کاربری مختلف را ایجاد کرد.

مزیت این کار به این دلیل است که نیاز به استفاده از چند سیم کارت فیزیکی نیست و اگر بخواهیم هر حساب کاربری که در شبکه‌های اجتماعی داشته باشیم از سیم کارت‌های فیزیکی استفاده کنیم باید هزینه زیادی بابت این کار بپردازیم.

از دیگر مزایای شماره مجازی است که در صورتی نیاز به یک شماره خارجی می‌توانیم از قابلیت‌های آن به صورت مجازی استفاده کنیم و نیاز به دردسرهای داشتن سیم کارت فیزیکی یک کشور خارجی و استفاده از آن در ایران نیست.

 

شماره مجازی چیست

 

کسانی که مجبور هستند با بستگان و آشنایان و یا این که از لحاظ کاری و تجاری با یک شماره خارجی در کشور دیگر تماس بگیرند اگر بخواهند از شماره داخلی برای این کار استفاده کنند مطمئناً باید هزینه زیادی بپردازند. اما استفاده از شماره های مجازی  می‌توانند از نظر اقتصادی بسیار به صرفه باشد.

از دیگر کاربردهای شماره مجازی این است که هویت مکانی شما در هنگام تماس با دیگران مشخص نمی‌شود بنابراین می‌توانید به راحتی از داخل ایران با شماره‌ای در کشوری دیگر تماس برقرار کرده بدون این که موقعیت مکانی شما برای آن‌ها آشکار شود.

از دیگر کاربرد شماره های مجازی  که خوب است به آن اشاره کنیم این است که همان طور که می‌دانید اکثر سایت‌ها و شرکت‌ها از خدمات دهی به ما ایرانی‌ها به دلیل تحریم‌های دولت امریکا معذور هستند بنابراین با داشتن شماره های مجازی  می‌توانیم به راحتی از خدمات این سایت‌ها و شرکت‌های خارجی استفاده کنیم بدون این که آن‌ها متوجه شوند که ما از داخل ایران در حال استفاده از خدمات آن‌ها هستیم. کار ساخت شماره مجازی به راحتی آب خوردن است و می‌توان با این کار بسیاری از تحریم‌های مربوط به سایت‌ها را دور زد.

 

پیشنهاد ما: آموزش ساخت شماره مجازی ایتالیا

 

مزایا و معایب شماره مجازی

حالا که فهمیدم شماره مجازی چیست ؟ می توانیم در مورد مزایا و معایب شماره مجازی حرف بزنیم. باید خدمت شما عرض کنیم که با استفاده از شماره مجازی به سخت افزار خاصی نیاز نیست و می‌توان از طریق سرویس خدمت ابری این کار را انجام داد. از دیگر مزایای استفاده از شماره های مجازی  این است که راه اندازی آن آسان بوده و همچنین بسیاری از خدمات مانند IVR، انتقال تماس، ضبط تماس و نیز VOIP را می‌توان با داشتن این شماره‌ها بهره برد. از مهم‌ترین مزایا این است که دسترسی آسان را می‌توان با استفاده از این شماره‌ها با نقاط مختلف جهان برقرار کرد.

شماره مجازی چیست

 

پیشنهاد ما: چگونه شماره مجازی اندونزی درست کنیم؟

 

از معایب ساخت شماره مجازی این است که امنیت شماره‌های مجازی ممکن است برخی مواقع به راحتی زیر سؤال برود. برای جلوگیری از این کار بهتر است در زمان ساخت شماره مجازی از هر شرکت و سرویس دهنده‌ای که آشنایی کافی با آن ندارید استفاده نکنید.

باید توجه داشت که هر کدام از شماره‌های مجازی تاریخ انقضاء دارند و این شماره‌ها معمولاً تا ابد به شما اختصاص داده می‌شود و حتی ممکن است چون شماره های مجازی که به شما اختصاص داده شده قبلاً در دست فرد دیگری بوده باشد بنابراین در استفاده از آن‌ها توصیه می‌شود که سعی شود زیاد هویت اصلی خود را برملا نکنید. البته نکته‌ای که باید توجه کنید این است که برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام به شما اجازه استفاده از این شماره‌ها را به دلیل مسائل امنیتی مربوط به آن نمی‌دهند.

 

نحوه ساخت شماره مجازی چگونه است؟

برای ساخت شماره مجازی راحت‌ترین روش این است که از برنامه‌هایی که شرکت‌ها و سایت‌های ارائه دهنده خدمات این نوع شماره ها در اختیار کاربران قرار می‌دهند استفاده کنید. کافی است که برنامه مربوطه برای مثال برنامه textnow را روی گوشی خود نصب کنید و با طی کردن مراحلی که در برنامه مشخص شده است اقدام به ساخت شماره مجازی به صورت کاملاً رایگان نمایید.

 

پیشنهاد ما: آموزش ساخت شماره مجازی هند

 

جمع بندی :

در این مطلب به صورت کامل شماره مجازی چیست را معرفی کردیم. همچنین کاربردهایی شماره مجازی که بتوان در کسب و کار  و زندگی روزمره از آن استفاده کنیم معرفی شده است.

درباره ی تیم محتوای ره آموز

عشق به یادگیری، چونان شعله‌ای در دل شب است که هر چه بیشتر می‌سوزد، راهی بیشتر در پیش رو روشن می‌کند. این تشنگی برای دانایی، مسیری است بی‌پایان به سوی کشف رازهای هستی و درک عمیق‌تر خود و جهان.

مطلب پیشنهادی

خرید شماره مجازی بلیزارد به تعداد دلخواه

گزارشی از سایت فالووران با استفاده از شماره مجازی بلیزارد می‌توانید رقابت را در بازاریابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *