قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ترفند ها و عملگرهای جستجو در یوتیوب

1,374 بازدید

یوتیوب یک برنامه سرویس اشتراک ویدیو است. یوتیوب دومین وبگاه پرطرفدار پس از گوگل است. این برنامه از بزرگترین شاخه های گوگل است. معروف ترین برنامه بارگذاری و تماشای فیلم، یوتیوب است. در ادامه شما را با ترفند ها و عملگرهای جستجو در یوتیوب آشنا می کنیم. افرادی که ثبت نام را انجام داده اند می توانند علاوه بر تماشا، فیلم هم بارگذاری کنند. این برنامه خیلی زود رشد کرد.

اولین فیلم در یوتیوب به نام من در باغ وحش منتشر شد. یوتیوب در سال ۱۳۸۸ در ایران به طور دائمی فیلتر شد. یوتیوب گزینه های جستجوی پیشرفته ای را برای کاربران خود فراهم کرده است. در ژوئیه ۲۰۰۶ در هر روز بیش از ۶۵۰۰۰ فیلم بارگذاری می شود. هر فیلم ۱۰۰ میلیون بار مورد بازدید قرار می گرفت.

ترفند ها و عملگر های جستجو در یوتیوب

نحوه کار جستجو در یوتیوب

شما می توانید از فیلتر های داخلی برنامه یوتیوب استفاده کنید. با کمک فیلتر های داخل یوتیوب نتایج بهتری را دریافت می کنید. برای اینکار ابتدا وارد برنامه یوتیوب شوید. گزینه Filter را لمس کنید. چندین گزینه از فیلتر ها برای شما نمایش داده می شود. شما می توانید یکی از فیلتر ها را انتخاب کنید یا چند مورد را انتخاب کنید و عمیق تر و دقیق تر جستجو کنید.

پیشنهاد می کنم راهنمای ما درباره یوتیوب مارکتینگ را نیز در سایت مطالعه کنید.

 

لیست ترفندهای جستجو در یوتیوب

ترفند ها و عملگر های جستجو در یوتیوب

 

 • ترفند جستجو در یوتیوب توسط فیلتر زمان منتشر شدن فیلم

از این گزینه برای پیدا کردن آخرین مطالب یوتیوب می توانید استفاده کنید. گزینه ها برای تاریخ عبارت اند از: آخرین ساعت، امروز، این هفته، این ماه، امسال.

اگر به دنبال اخبار جدید هستید یا محتوای مربوط به نسخه نرم افزارهای مورد علاقه خود، یا حتی سایر فیلم هایی که بر اساس زمان منتشر می شوند. این عملگرهای جستجو در یوتیوب کمک بزرگی برای شما هستند.

آیا می دانید چگونه می توان به زمانی خاص در ویدئوهای یوتیوب لینک داد؟

 

 • ترفند جستجوی یوتیوب توسط فیلتر مدل

ترفندها و عملگرهای جستجو در یوتیوب

اگر دنبال چیزی غیر از فیلم هستید می توانید جستجوی خود را تغییر دهید. به جای فیلم به دنبال کانال، لیست پخش، ویدئو یا نمایش محتوا باشید.

در این بخش می توانید با استفاده از مدل سرچ، کانال و لیست پخش و … مورد نظرتان را در سریع ترین زمان پیدا کنید.

 

 • ترفند جستجو یوتیوب توسط فیلتر طول زمان

اگر به دنبال یک فیلم هستید یا به دنبال یک قطعه طولانی از یک موزیک ویدیو برای لذت بردن از شام هستید. این عملگرهای جستجو در یوتیوب به شما کمک زیادی می کند. برای پیدا کردن فیلم هایی که کمتر از ۴ دقیقه دارند از فیلتر Short می توانید استفاده کنید.

 

 • ترفند جستجو یوتیوب توسط فیلتر ویژگی ها

ترفندها و عملگرهای جستجو در یوتیوب

این عملگرهای جستجو در یوتیوب به شما امکان می دهد تا یوتیوب را با دسته های مختلفی از مطالب فیلتر کنید. این بخش موارد زیادی دارد، اما برخی از برجسته ترین ها عبارتند از:

Live: محتوای موجود در یوتیوب را در این زمان ببینید.

Subtitles/cc: فقط محتوا هایی را که زیرنویس دارند نشان می دهد.

Creative commons: محتوا هایی را که مجوز استفاده مجدد را دارد را پیدا می کند.

۳۶۰ درجه: به شما فیلم های ۳۶۰ درجه به عنوان نتیجه جستجو نشان می دهد. اگر فیلم های ۳۶۰ درجه را پیدا کردید حتما از هدست Vr استفاده کنید.

برای تغییر سرعت ویدئوهای یوتیوب به مقاله ما در سایت مراجعه نمایید.

 

 • ترفند جستجوی حرفه ای در یوتیوب با استفاده از ویژگی مرتب کردن

ترفندها و عملگرهای جستجو در یوتیوب

به طور پیش فرض موتور های جستجوگر یوتیوب بر اساس Relevance طبقه بندی شده اند. یوتیوب تلاش می کند نتایج  با هدف جستجوی شما مطابقت داشته باشد. شما می توانید آن را به تاریخ بارگذاری، تعداد بازدیدکننده یا رتبه بندی عوض کنید.

تاریخ بارگذاری به شما امکان می دهد مطالب کاملا جدید پیدا کنید. در حالی که تعداد مشاهده کننده ها یافتن مطالب بیشترین بازدید را در یوتیوب آسان می کند. اما این کار به نظر مفید نمی آید. در آزمایش مربوط به جستجوی پیش فرض، یوتیوب نه تنها اول فیلم هایی با بالاترین رتبه را نشان نمی دهد، بلکه ترکیبی از فیلم های قدیمی و جدید را نشان می دهد.

 

 • عملگرهای جستجو در یوتیوب

یوتیوب برای کسانی که نمی خواهند هر بار روی این گزینه های فیلتر کلیک کنند راهی سریعتر برای درج آنها در جستجوی شما ارائه می دهد. برای این کار کافی است “” را بعد از اصطلاح مورد نظر خود وارد کنید. شما می توانید کلمه کلیدی را برای فیلتر کردن بر روی آن قرار دهید.

به عنوان مثال، برای یافتن محتواهایی درباره سامسونگ آپلود شده در این هفته منتشر شده که کمتر از ۴ دقیقه و به صورت HD هستند  “samsung, week, short, HD” را تایپ کنید. شما می توانید به تعداد دلخواه از فیلتر برای جستجو استفاده کنید.  در ترکیب آنها با موتور های جستجوی پیشرفته به درستی کار می کنند.

 

 • عملگر های منطقی برای یوتیوب و سرچ بر اساس نزدیکترین نتیجه

به طور پیش فرض، یوتیوب از تمام کلمات موجود در عبارت جستجوی شما سعی می کند استفاده کند. این کار برای چیزی که نیاز به دقت داشته باشد مفید نیست. اگر یک عبارت منطقی در یوتیوب جستجو کنید در صورت نبود نتیجه دقیق یوتیوب نتایج نزدیک به آنچه سرچ شده است را پیدا می کند. این یکی از بهترین عملگر های جستجو در یوتیوب است.

 

 • عملگر در موتور جستجو یوتیوب بر اساس شرایط خاص اجباری

ترفندها و عملگرهای جستجو در یوتیوب

اگر می خواهید در جستجوی ویدیوی خود یک با چند کلمه خاص حتما  وجود داشته باشد از عملگر + استفاده کنید.

اگر به دنبال ویدیوهایی درباره NES Donkey Kong هستید می توانید “Donkey Kong + NES” را تایپ کنید. و تمام ویدیو های شامل NES را مشاهده کنید.

این روش برای ترکیب اصطلاحات برای جستجوی پیشرفته تر مفید است. یوتیوب گاهی یک عبارت خاص را در یک جستجوی طولانی نادیده می گیرد.

 

 • عملگر جستجو در یوتیوب توسط حذف کردن یک کلمه در جستجو

ترفندها و عملگرهای جستجو در یوتیوب

به تصویر بالا و بخش جستجو توجه کنید، عملگر منفی در عبارت جستجو شده وجود دارد. می توانید با این کار کلمات خاص را از جستجو حذف کنید.

مثلا  اگر می خواستید ویدیو های  تنیس را از المپیک مشاهده کنید اما نمی خواهید از بازی های ۲۰۱۲ در لندن چیزی ببینید، ” تنیس-لندن المپیک” را وارد کنید با این کار ویدیو هایی که در لندن رخ داده است را حذف کنید.

 

 • عملگر جستجو در یوتیوب با چند کلمه متفاوت

اگر می خواهید در نتایج نشان داده شده حداقل با یکی از چند کلمه متفاوت مطابقت داشته باشد می توانید از علمگر ” ” استفاده کنید. مثلا جستجوی ” گرگ ها” سگ ها“ ویدیو هایی را می آورد که حاوی هر دو کلمه باشد.

 

 • عملگر جستجو در یوتیوب توسط عنوان فیلم ها

زمانی که در یوتیوب جستجو می کنید یوتیوب نه تنها عنوان فیلم ها را در برمی گیرد، بلکه توضیحات فیلم ها و محتوا را نیز در نظر می گیرد. ممکن است با این کار نتایج نامربوطی برای شما نشان دهد.

با کمک از عملگر intitle: یوتیوب را مجبور کنید که عناوین ویدیو ها را سرچ کند. اگر فکر می کنید نتایج جستجوی شما منطقی نیست آن را امتحان کنید.

ما همچنین مقاله ای برای نحوه آپلود ویدئو در یوتیوب تهیه کرده ایم.

 

 • عملگر جستجو در یوتیوب بر اساس Wildcard

با استفاده از این عملگرهای جستجو در یوتیوب، به جای شما یک کلمه را در جای خالی جایگزین می کند. برای این کار باید به جای کلمه مورد نظر * را تایپ کنید.

این روش در همه شرایط مفید نیست، اما می تواند به شما کمک کند اصطلاحات مربوط به جستجوی خود را بیابید. هنگامی که از چیزی که جستجو می کنید مطمئن نیستید، این روش کمک خواهد کرد.

 

 • عملگر جستجو در یوتیوب توسط هشتگ

یوتیوب به منتشر کننده ویدیو اجازه می دهد هشتگ هایی را در ویدیو های خود استفاده کند. این به بازدید کنندگان برای پیدا کردن راحت تر مطالب گروه بندی شده پیرامون یک موضوع مشترک کمک می کند.

 

 • عملگر جستجوی در یوتیوب بر اساس رنج قیمت

اگر دنبال خرید یک محصول هستید که در رنج قیمتی مشخصی باشد. برای مشخص کردن بازه هزینه در نتایج ویدیو می توانید از دو نقطه استفاده کنید. این یکی از بهترین عملگر های جستجو در یوتیوب است.

 

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی داشتیم شما را با ترفند ها و عملگر های جستجو در یوتیوب آشنا کنیم. یوتیوب یک برنامه برای ویدیو های با تایم بالا هست. کاربران یوتیوب علاوه بر ویدیو های منتشر شده می توانند توضیحاتی وارد کنند. علاوه بر توضیحات می توانند از هشتگ ها استفاده کنند. یافتن کلمات کلیدی یوتیوب یکی ار مهم ترین کار ها در افزایش بازدید است.

در ۲۱ ژوئیه ۲۰۰۹ کابران یوتیوب برای اولین بار ویدیو های ۳ بعدی را بارگذاری کردند. فیلم در یوتیوب همراه اچ تی ام ال است که قابلیت انتشار ویدئو را ممکن می کند. کدهای جاسازی شده و رتبه بندی و کامنت توسط مالک می تواند غیر فعال شود. در یوتیوب حداکثر مجاز بارگذاری فیلم ها ۱۵ دقیقه است. شما می توانید با دریافت کد راستی آزمایی تا ۳ ساعت بارگذاری کنید.

بنابراین برای جستجوی راحتتر میان انبوهی از ویدیوها، باید با این ترفندها و عملگرهای جستجو آشنا باشید. اگر سوال و یا پیشنهادی داشتید، حتما یرای ما کامنت بگذارید. در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد.

 

درباره ی

مطلب پیشنهادی

مدیریت چند کانال یوتیوب

مدیریت چند کانال یوتیوب

بعد از گوگل دومین وبگاه پرطرفدار در جهان یوتیوب می باشد. یکی از قابلیت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *