قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

2,056 بازدید

به نظر می‌رسد بهترین زمان برای ارسال پست در تیک تاک کمی مرموز است. اما به‌محض اینکه آن را بفهمید، به‌زودی از مزایای آن بهره‌مند خواهید شد!

بهترین زمان ارسال پست، کلیدی برای تعامل در تیک تاک شما است. از دستیابی به مخاطبان جدید تا دیدن افزایش واقعی در لایک، کامنت و فالووران یافتن بهترین زمان مهم است.

همه موارد مهم برای یافتن بهترین زمان شخصی‌سازی‌شده برای ارسال پست بیزینسی، را بیان می‌کنیم.

 

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک چیست؟

در دنیای رسانه‌های اجتماعی، تیک تاک در صحنه نسبتاً جدید است. مخاطبان همچنان در حال سازگاری با قالب فوق‌العاده پیمایشی و اعتیادآور این برنامه هستند.

این بدان معناست که نحوه استفاده افراد از تیک تاک، چه برای کسب‌وکار و چه برای سرگرمی، همچنان در حال تغییر و رشد است. بنابراین شما می‌توانید بهترین زمان برای ارسال پست را دنبال کنید. برای آشنایی بیشتر با این برنامه، مقاله تیک تاک چیست را مطالعه کنید.

اولین چیزی که باید بدانید این است که هیچ رویکردی متناسب با همه موارد برای یافتن بهترین زمان ارسال پست شما وجود ندارد. برای هر برند، کسب‌وکار یا اینفلوئنسر در تیک تاک بهترین زمان برای ارسال پست کمی متفاوت است.

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

این خبر خوبی است. زیرا بدان معنی است که وقتی بهترین زمان برای ارسال پست خود را مشخص کردید، رقابت کمتری وجود دارد. همچنین فرصت بیشتری برای مخاطب شما برای لایک کردن و تعامل با محتوای شما وجود دارد!

بعد از مدتی تجزیه‌وتحلیل مخاطب و محتوا و برخی آزمایش‌ها، می‌توانید بفهمید چه موقع و چند وقت یک‌بار باید پست بگذارید.

ترندها و رفتارها در تیک تاک تغییر می‌کند. بنابراین بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک منحصر به برند شما و مخاطبان شما خواهد بود. شما فقط باید وقت بگذارید تا آن را دریابید و در ادامه نظارت کنید.

 

چرا یافتن بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک مهم است؟

ممکن است برخی از شما این سؤال را داشته باشند که چرا زمان ارسال ویدئوها در تیک تاک مهم است؟ اگر ویدئوهای عالی ارسال کنید، مطمئناً آنها بدون زمان‌بندی مناسب شهرت پیدا می‌کنند. آیا این نظر شما نیز است؟ کاملاً اشتباه است.

زمان ارسال پست در تیک تاک تقریباً به‌اندازه محتوای ویدئو مهم است. محتوای عالی برای وایرال شدن و معروف شدن در تیک تاک ضروری است. اما اگر ویدئو شما هرگز در وهله اول دیده نشود، به‌راحتی وایرال نمی‌شود. بنابراین زمان‌بندی ضروری است.

دلیل اینکه شما باید بهترین زمان‌ها را برای ارسال پست در تیک تاک بدانید، عملکرد الگوریتم تیک تاک است. آنها ابتدا ویدئو شما را برای گروه کوچکی از کاربران ارسال می‌کنند. سپس پیش از تصمیم‌گیری درباره نمایش آن به افراد بیشتر، در مورد واکنش آنها قضاوت می‌کنند.

اگر افرادی که ویدئوی شما را بیشتر دوست دارند در آن زمان فعال نباشند یا حتی بدتر خواب باشند. چگونه می‌توانید انتظار داشته باشید که نمایش اولیه ویدئوی شما خوب انجام شود؟ به همین دلیل بهترین زمان ارسال ویدئو در تیک تاک حائز اهمیت است.

آماده بررسی جزئیات این امر هستید؟ در اینجا ۵ مرحله آورده شده است. این مراحل به شما کمک می‌کنند زمان مناسب ارسال پست در تیک تاک را برای نام تجاری خود مشخص کنید.

 

مرحله شماره ۱ یافتن بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک: یک حساب حرفه‌ای (Pro) ایجاد کنید.

آنالیز تیک تاک فقط در اکانت Pro در دسترس است. به این معنی که برای تقویت حضور و رشد اکانت خود، باید اکانت را به نسخه جدید ارتقا دهید!

ابتدا، تغییر به یک حساب Pro رایگان تیک تاک، معیارها و اطلاعات آماری پروفایل شما را باز می‌کند. این تجزیه‌وتحلیل‌ها کلید کشف بهترین زمان ارسال پست شما در تیک تاک است!

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

در اینجا نحوه تغییر اکانت Pro تیک تاک آورده شده است:

 1. با ضربه زدن روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه پروفایل خود، به بخش “Manage my account” بروید.
 2. “Switch to Pro account” را انتخاب کنید.
 3. صنعت تجارت خود را انتخاب کنید.
 4. حساب تیک تاک شما یک حساب حرفه ای را با یک بخش آنالیز جدید مجدداً بارگیری می‌کند!

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

در بخش آنالیز اکانت Pro، شما ۳ برگه پیدا خواهید کرد. این سه برگه عبارتند از: نمای کلی(Overview)، محتوا و فالووران. اکنون روی تب فالووران ضربه بزنید.

در اینجا می‌توانید رشد فالووران، مناطق برتر و فعالیت‌های فالووران خود را دنبال کنید. مثلاً ببینید فالووران شما چه ویدئوهایی را تماشا می‌کنند.

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

نکته: رشد فالووران خود را در یک الگوی گزارش جداگانه پیگیری کنید. سپس آن را روزانه علامت‌گذاری کنید. زیرا این برنامه فقط داده‌های ۲۸ روز گذشته را ذخیره می‌کند.

جرقه‌های رشد فالووران شما نه‌تنها شاخص بهترین زمان ارسال پست هر هفته هستند. بلکه نشانه مطمئنی هستند که محتوایی را که مخاطبان شما دوست دارند به اشتراک گذاشته‌اید! برای آگاهی از محتوای خود و استراتژی ارسال، برای آینده از آن استفاده کنید.

 

مرحله شماره ۲ یافتن بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک: شناسایی مکان مخاطبان خود

به لطف بخش مناطق برتر تیک تاک، به‌راحتی می‌توانید محل استقرار مخاطبان خود را پیدا کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا بهترین زمان ارسال پست را تشخیص دهید!

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

در این مثال، تعداد زیادی از مخاطبان در ایالات‌متحده مستقر هستند. و درصد کمتری در اروپا، کانادا و مکزیک پراکنده شده‌اند.

بااین‌حال، برخلاف اکانت اینستاگرام، تیک تاک این اطلاعات را به شهرها تقسیم نمی‌کند. بنابراین گرچه می‌دانیم ایالات‌متحده مخاطبان اصلی است، اما مناطق زمانی مختلفی وجود دارد که باید آنها را در نظر گرفت.

به‌عنوان‌مثال، شما یک مارک تجاری در منطقه X هستید. حال شما تصور می‌کنید اکثر مخاطبان شما در منطقه Y و حومه آن زندگی می‌کنند. شما هنگام ارسال پست قطعاً می‌خواهید مخاطبان آن منطقه زمانی را جذب کنید.

اما باید توجه داشته باشید که بیشتر افراد در آن منطقه در ساعت ۸ صبح خوابیده‌اند. یا در بعدازظهر شبکه‌های اجتماعی خود را چک می‌کنند، یعنی مثلا هنگامی که شما به رختخواب می روید! بنابراین اگر این کار را نکنید ممکن است تعامل‌ها را از دست دهید. این نکته را حتماً در نظر بگیرید!

بنابراین بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک برای بیزینس شما، می‌تواند فراتر از برنامه‌ای باشد که شما به آن عادت کرده‌اید!

به علاوه، الگوریتم تیک تاک مکان‌های مخاطبان شما و مکان‌هایی که از آنجا پست می‌کنید را در نظر می‌گیرد!

درنهایت این امر به برنامه‌ریزی محتوا در جایی که اکثر مخاطبان شما مستقر هستند و بیشترین فعالیت آنلاین را دارند، برمی‌گردد. بدین‌صورت جذابیت اولیه را بر روی پست خود خواهید داشت!

همان‌طور که یادگیری نحوه عملکرد الگوریتم تیک تاک مهم است. دانستن زمان ارسال پست می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

بنابراین آنچه مهم است این است که مشخص کنید اکثر مخاطبان شما در کجا مستقر هستند. سپس سعی کنید پیش‌بینی کنید که بیشترین فعالیت آنلاین آنها چه زمانی است!

 

مرحله شماره ۳ یافتن بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک: بدانید چه زمانی مخاطبان شما بیشتر فعال هستند.

اگر شما به آنالیز دقیق اینستاگرام انس گرفته باشید، ممکن است آنالیز داخلی تیک تاک کمی کلی به نظر برسد. اما گول نخورید!

همه‌چیزهایی که برای فهمیدن بهترین زمان ارسال پست نیاز دارید در برگه Analytics (آنالیز) وجود دارد. از این بخش به‌ویژه برای دانستن زمان بیشترین فعالیت مخاطبان استفاده کنید.

در زیر تب فالوور در آنالیز تیک تاک خود، به پایین اسکرول کنید. قسمت “Follower Activity” را پیدا کنید.

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

در اینجا اطلاعات مفصلی درباره فعال‌ترین ساعات مخاطبان می‌بینید. همچنین روزهای هفته‌ای که فالوورانتان محتوای شما را مصرف می‌کنند، خواهید یافت.

نکته: داده‌های تیک تاک با UTC (زمان هماهنگ جهانی) ثبت می‌شود.

این بدان معناست که شما باید ساعت فعالیت فالووران خود را به منطقه زمانی مکان مخاطب خود تبدیل کنید. بدین ترتیب درمی‌یابید چه زمانی باید پست کنید.

 

نکته: برای کمک، شما می‌توانید از ابزار تبدیل منطقه زمانی savvytime استفاده کنید!

همچنین بررسی بهترین زمان ارسال پست در سیستم‌عامل‌های دیگر، مانند اینستاگرام و فیسبوک، مفید است!

اگر برند شما در سیستم‌عامل‌های دیگر نیز حضور داشته باشد و فعال‌ترین و پرتعامل ترین زمان‌های آنها مشابه باشد. بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک نیز در همین راستا خواهد بود.

 

مرحله شماره ۴ یافتن بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک: عملکرد محتوای خود را پیگیری و اندازه‌گیری کنید.

مرحله بعدی برای درک بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک، گزارش‌نویسی است!

برای برندها بسیار آسان است که از این قسمت صرف‌نظر کنند. زیرا ممکن است وقت‌گیر باشد! اما تمام داده‌های مورد نیاز در برگه آنالیز تیک تاک در دسترس است.

بنابراین وقت آن رسیده است که از همه این معیارها استفاده کنید. زیرا به شما کمک می‌کند بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک را تعیین کنید. و به این صورت از حدس و گمان‌های زیادی اجتناب کنید!

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

در زیر تب محتوا (Content)، شما می‌توانید عملکرد پست‌های خود را در ۷ روز گذشته مشاهده کنید.

با کلیک بر روی یک ویدئو، قادر خواهید بود داده‌های عملکردی زیادی را در محتوای خود مشاهده کنید. مانند کل بازدیدها، میانگین زمان تماشا، زمان منبع ترافیک و همچنین اینکه مکان بازدیدهای شما از کجای دنیا است!

برای اینکه بتوانید بهترین زمان ارسال پست خود در تیک تاک را بفهمید، ابتدا نگاهی به عملکرد کلی بیندازید. مقصود از عملکرد کلی تعداد لایک، نظر و اشتراک‌گذاری ویدئوی دریافتی است.

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

اگر ویدئوی شما موفقیت‌آمیز بوده است، به پایین و به قسمت مخاطب بروید. در اینجا می‌توانید تفکیک محل بازدیدهای خود را پیدا کنید، شبیه زمانی که به برگه فالووران نگاه کردیم. اما این بار مختص افرادی است که این ویدئوی خاص را تماشا کرده‌اند.

آیا می‌توانید با زمان ارسال آن ویدئو در تیک تاک ارتباط برقرار کنید؟

به یاد داشته باشید که تبدیل UTC را به منطقه زمانی مخاطبان موردنظر خود انجام دهید. تا بدانید بهترین زمان ارسال پست کدام است؟

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

ایجاد یک گزارش از عملکرد پست ها:

برای پیگیری کلیه عملکرد محتوای تیک تاک خود، حفظ صفحه گسترده یا سند گزارش بسیار مفید است! به‌ویژه اینکه تیک تاک فقط اطلاعات ۷ روز گذشته را ضبط می‌کند!

در اینجا چند معیار سنجش وجود دارد که می‌توانید برای هر ویدئو پیگیری و یادداشت کنید:

 • لایک های ویدئو
 • نظرات/کامنت های ویدئو
 • تعداد دفعات به اشتراک‌گذاری ویدئو
 • کل زمان اجرای ویدئو
 • تعداد بازدیدها از ویدئو
 • انواع منبع ترافیک
 • تعداد مخاطبان کل
 • مناطق برتر مخاطبان

و برای انتخاب بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک، تمام آنها مهم هستند. برای محتوایی که هر هفته بهترین عملکرد را داشته است، مشخص کنید آن پست چه زمانی ارسال شده است. به‌علاوه تعیین کنید اکثر مخاطبان شما در کجا مستقر هستند.

 

مرحله شماره ۵ یافتن بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک: از محتوای با عملکرد خوب خود بیاموزید.

اکنون، بیایید نگاهی به محتوای با بالاترین عملکرد خود بیندازید. آن می‌تواند مورد مناسبی برای یافتن بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک باشد.

همانند قبل، روی “Content” در بالای صفحه آنالیز تیک تاک ضربه بزنید. عملکرد پست های خود را در هفت روز گذشته ببینید.

برای دیدن ویدئوهای پرطرفدار خود به پایین صفحه بروید. سپس روی پست ضربه بزنید تا جزئیات بیشتری درباره آن را ببینید.

حال، چگونه می‌توانید از این اطلاعات برای دستیابی به بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک استفاده کنید؟

وقتی به معیارهای موفقیت‌آمیزترین پست های خود نگاه می‌کنید، تاریخ و ساعتی را که پست را به اشتراک گذاشته‌اید بررسی کنید. این قسمت در بالای صفحه در زیر تصویر کوچک ویدئو مشخص شده است.

اکنون، هدف این است که سعی کنید بین زمان و روزی که پست را به اشتراک گذاشته‌اید و نتایج حاصل از آن ارتباط برقرار کنید. آیا الگویی وجود دارد؟

به‌عنوان‌مثال، همه موفق‌ترین ویدئوهای شما عصر جمعه ارسال می‌شود. بنابراین شما می‌دانید که این یکی از بهترین زمان‌ها برای ارسال پست در تیک تاک است!

یک فرمول کلی برای یافتن بهترین زمان ارسال پست به شرح زیر است:

عملکرد بهترین ویدئو + زمان ارسال‌شده + منطقه زمانی مخاطبان = بهترین زمان برای ارسال پست در تیک تاک

 

استفاده از یک ربات برای یافتن بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

پیروی از نمودار با بهترین زمان انتشار پست در تیک تاک بسیار مهم است. اما در ابتدا شاید برای برخی افراد کمی وقت‌گیر و دشوار باشد. روش دیگری برای انجام این کار وجود دارد که بسیار کارآمد است. در این صورت شما دیگر حتی هنگام ارسال پیام نگران نخواهید شد.

سریع‌ترین راه برای رسیدن به شهرت و وایرال شدن در تیک تاک استفاده از ربات تیک تاک است. ربات های تیک تاک هر روز صدها اقدام خودکار انجام می‌دهند. فالو کردن، لایک و کامنت دادن، که منجر به ایجاد هزاران فالوور جدید در هر ماه می‌شود.

شاید استفاده از ربات ها آسان‌ترین راه برای رشد و تقویت حساب تیک تاک شما باشد. شما می‌توانید صنعتی را که می‌خواهید در آن مشهور شوید هدف قرار دهید. سپس نظاره‌گر افزایش فالووران خود باشید. AutoTokker یکی از معتبرترین و مؤثرترین ربات موجود برای تیک تاک است.

بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک

 

آیا باید بیش از یک‌بار در روز در تیک تاک پست ارسال کنید؟

اگر به هر یک از برترین creator های تیک تاک نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که آنها دائماً فید خود را با محتوای جدید به‌روز می‌کنند. وقتی صحبت از برنامه اشتراک ویدئو می‌شود، هر روز حتماً یک پست را منتشر کنید.

برخی از Creator ها چندین ویدئو را در یک روز ارسال می‌کنند. آنها نه‌تنها فرصت بیشتری برای تعامل با خود در اختیار فالووران خود قرار می‌دهند بلکه احتمال رسیدن ویدئوها به بینندگان جدید را نیز افزایش می‌دهند.

البته واضح است که ارسال پست بیشتر از یک‌بار در روز در برنامه ضروری نیست. فقط یادتان باشد که مرتباً پست کنید. پروفایلی با ۵۰ ویدئو بسیار بیشتر از پروفایلی که فقط چهار ویدئو دارد، بازدید دارد.

 

سخن پایانی

البته هنوز هم حدس و گمان‌هایی باقی مانده است. همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردیم. هیچ پاسخ قطعی در مورد بهترین زمان ارسال پست هر برند در تیک تاک وجود ندارد!

اما این نکات نشانه قدرتمندی از زمان مناسب شما و مخاطبان شما هستند. با این نکات می‌توانید در مدیریت و اندازه‌گیری عملکرد محتوای خود، زمان دقیق آن را تنظیم کنید.

ممکن است متوجه شوید که با رشد پروفایل، موقعیت مخاطب شما و رفتارهای آنلاین نیز تغییر می‌کنند. بنابراین ممکن است لازم باشد در بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک نیز تجدیدنظر کنید!

شاید درگیر شدن با آنالیز تیک تاک و بهترین زمان برای ارسال پست کمی دلهره‌آور به نظر برسد. اما بازده بزرگی برای برند شما به وجود می‌آورد.

اکنون زمان آن رسیده است که آزمایش در تیک تاک را شروع کنید. و یادداشت‌برداری (دقیق!) درباره نحوه عملکرد محتوای خود انجام دهید!

برای اطلاع یافتن از سایر ویژگی های شبکه های اجتماعی به وبلاگ ره آموز مراجعه نمایید.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

آموزش نحوه حذف اکانت تیک‌ تاک

آموزش حذف اکانت تیک‌ تاک

در این مقاله قصد داریم که آموزش چگونگی حذف اکانت تیک‌ تاک را خدمت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *