قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

چگونه یک ویدیوی خلاقانه در تیک تاک بسازیم؟

2,952 بازدید

TikTok با بیش از ۱٫۶۵ میلیارد دانلود تاکنون ثابت کرده است. که هیچ نشانه ای از افول در آن وجود ندارد. این شبکه اجتماعی تاکنون ششمین شبکه اجتماعی بزرگ در جهان است. که از Snapchat ،Twitter و Pinterest پیشی گرفته است. همچنان ویدیوهای خلاقانه زیادی در تیک تاک دیده می شود. در این نوشتار به ویدیوی خلاقانه در تیک تاک می پردازیم.

با چنین آمار و ارقامی، زمان آن فرا رسیده که شما از تیک تاک استفاده کنید. به خصوص اگر نام برند شما می خواهد. مخاطبان جوان تری را از طریق ویدیوی خلاقانه در تیک تاک به خود جلب کند. زیرا ۶۹٪ کاربران TikTok بین ۱۶ تا ۲۴ سال هستند.

مطمئن نیستید که چگونه شروع به کار کنید؟ ما در ادامه ۹ ایده برای ویدیوی خلاقانه در تیک تاک داریم.

 

 1. یک چالش هشتگ با هدف برندسازی ایجاد کنید

همانند سایر سیستم عامل های اجتماعی، هشتگ ها در TikTok برای جستجوی و مرتب سازی محتوا اصلی هستند. اما چالش های هشتگ به طور خاص در این پلتفرم محبوب هستند.

چالش ها به عنوان بخشی از یک کمپین یا وایرال ترند، از هشتگهای خاص برای تشویق کاربران به ایجاد ویدیوی خلاقانه در تیک تاک در یک موضوع استفاده می کنند. اگر TikTok در سال ۲۰۱۵ وجود داشت. شما فیلم های هشتگ دار زیادی را با برچسب #IceBucketChallenge می دیدید.

تعدادی از شرکت ها از چالش های هشتگ برای برندسازی برای تأثیر بسیار بالا استفاده کرده اند. اما قهرمان فعلی Chipotle است. آنها برای راه اندازی چالش هشتگ #GuacDance در TikTok از روز ملی آووکادو (همچنین به عنوان ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۹ شناخته می شوند) استفاده می کنند.

دوستداران آووکادو با استفاده از آهنگ Guacamole از سرگرمی کودکان دکتر ژان، با برچسب #GuacDance، با استفاده از آهنگ Guacamole از رقص مورد علاقه خود به اشتراک گذاشته شدند. به اندازه کافی ساده است؟ این نتیجه منجر به تولید شگفت انگیز ۲۵۰،۰۰۰ عدد فیلم شد. گواهی بر علاقه در سراسر جهان به گواک.

برای آشنایی با آهنگ ها معروف و پرطرفدار تیک تاک برای ساخت ویدیوی خلاقانه در آن به مقاله ما مراجعه نمایید.

در طی چالش شش روزه، Chiptole همچنین شاهد شکسته شدن رکورد  ۴۳۰ میلیون فیلم با هشتگ #GuacDance بود. این به فروش واقعی نیز تبدیل شد. Chipotle در نتیجه چالش، بیش از ۸۰۰۰۰۰ طرف گوآکامول را در یک روز سرو کرد.

چند نکته که می توانید از موفقیت #GuacDance بیاموزید:

 • چالش را آسان درنظر بگیرید. Guacamole آهنگی است که برای همه آشنا است. و رقص اصلی آن ساده است. هیچ مهارت جدی رقص لازم نیست.
 • سرگرم کننده باشید. مردم در مورد برند شما چه چیزی را بیشتر دوست دارند؟ چالشی که محبوب ترین محصولات، کیفیت ها یا تبلیغات شما را مورد هدف قرار دهد، بیشترین احتمال موفقیت را دارد. تحقیقات در مورد مشتری می تواند در اینجا کمک کند.
 • هدفی در ذهن داشته باشید. آیا سعی دارید مانند Chipotle سفارشات خود را هدایت کنید؟ آگاهی از برند را بالا ببرید؟ در مورد آنچه می خواهید بدست آورید روشن باشید. تا بتوانید تأثیر خود را بسنجید.

ویدیوی جذاب تیک تاک

 

 1. یک فیلم آموزشی را به اشتراک بگذارید

ممکن است فکر کنید TikTok فقط برای محتوای تفریحی است. در واقع در اشتباهید. این پلتفرم در واقع یک بستر شگفت انگیز برای به اشتراک گذاری محتوای آموزنده در قالبی قابل هضم و آسان است.

برخی از پزشکان با ساخت فیلم درباره موضوعات به موقع مانند ویروس کرونا و Vaping، مخاطبان زیادی ایجاد کرده اند. دکتر دانیل جونز، معروف به MamaDoctorJones، با فیلم های خود در مورد موارد پرشکی بیش از شش میلیون بازدید داشته است.

برای پزشكانی مانند جونز، TikTok محل مناسبی برای دسترسی به نوجوانان و بزرگسالانی است. كه به این اطلاعات احتیاج دارند. و ممكن است ارائه دهندگان خدمات درمانی مورد اعتماد خود را برای گفتگو نداشته باشند.

مشاغل دارای جایگاه فرهنگسازی اجتماعی فرصتی برای انتقال پیام های خود دارند. اطلاعات غلط در شبکه های اجتماعی گسترده است. و مقابله با آن در مکالمات مهم است.

 

 1. شراکت با اینفلوئنسرها

کار با یک اینفلوئنسر در TikTok به شما این امکان را می دهد تا با مخاطبان آنها ارتباط برقرار کنید. و از خلاقیت و سبک منحصر به فرد آنها بهره مند شوید.

به عنوان مثال، Mucinex (بله، همان چیزی که هنگام سرماخوردگی مصرف می کنید!) با چندین اینفلوئنسر در یک کمپین #TooSickToBeSick همکاری کرد. این کمپین که در اواخر ماه اکتبر برگزار شد. این پیام را به وجود آورد که یک بیماری فصلی نباید لذت هالووین شما را خراب کند. (اگرچه با شرایط کرونا اکنون به طور قطع می گوییم “در خانه بمانید”).

هر ویدئو شامل هشتگ، و همچنین یک برچسب # حمایت شده بود. تا نشان دهد که آنها بخشی از یک کمپین بازاریابی اینفلوئنسر بوده اند.

 

چند روش برای مشارکت با اینفلوئنسرها در TikTok وجود دارد ، از جمله:

 • تصاحب حساب: در این روش شما به یک اینفلوئنسر TikTok اجازه دهید مطالب را مستقیماً از حساب شما ارسال کند. به طور معمول، محتوا هم از طریق حساب شما و هم از طریق حساب ابنفلوئنسر تبلیغ می شوند.
 • چالش هشتگ: با اینفلوئنسرها برای تبلیغ چالش هشتگ نام تجاری خود برای مخاطبان خود شریک شوید.
 • تاییدیه ها به عنوان بخشی از یک کمپین (مانند Mucinex) یا یک بررسی محصول: از افراد تأثیرگذار برای تبلیغ نام تجاری یا محصول خود در کانال خود استفاده کنید.

 

در اینجا چند نکته برای کار با اینفلوئنسرها در TikTok آورده شده است.

 • اینفلوئنسری را پیدا کنید که واقعا با اهداف شما مطابقت داشته باشد. و فقط با بزرگترین اینفلوئنسری که می توانید پیدا کنید شریک نباشید. اطمینان حاصل کنید که با شخصی کار می کنید که با ارزش ها و مخاطبان شما مطابقت داشته باشد. بررسی های خود را به طور کامل انجام دهید. تا از مناسب بودن آنها اطمینان حاصل کنید. و پایه اعتماد و احترام را ایجاد کنید.
 • اصیل باشید. اینفلوئنسر ارزشمند است. زیرا آنها صدای اصیل دارند که مخاطبانشان آنها را دوست دارند و به آن احترام می گذارند. برای اینکه یک شریک موثر باشید، باید به آنها اجازه دهید در محتوایی که برای یا با نام تجاری شما ایجاد می کنند، آزادی در خلاقیت داشته باشند. با هم یک برنامه ارائه دهید، اما خیلی کنترل کننده نباشید.
 • تأثیرات را اندازه گیری کنید تا معیاری داشته باشید. مانند هر جنبه از استراتژی اجتماعی خود، داشتن یک هدف ضروری است. نتیجه مشارکت اینفلوئنسر خود را، چه فروش، چه رشد مخاطبان یا مشارکت در کارزار، پیگیری کنید تا موفقیت خود را بسنجید.

در صورتی که نمی دانید اینفلوئنسرها چه کسانی هستند. یا اینکه خودتان دوست دارید اینفلوئنسر شوید. به مقاله اینفلوئنسر کیست و چگونه اینفلوئنسر شویم مراجعه کنید.

 

 1. مناسبت های خاص را با محوریت ویدئوی خلاقانه در تیک تاک جشن بگیرید

TikTok روز جهانی زنان (۸ مارس) را با هشتگ #SheCanDoIt برای بزرگداشت creatorهای زن جشن گرفت.

این مناسبت یک سکوی پرشی برای حساب های متمرکز بر حقوق و تاریخ زنان برای بودن در کانون توجهات بود. مانند Herstory Talking که از زنان برجسته ادوار گذشته تجلیل می کند.

UN Women، یک سازمان غیرانتفاعی جهانی برای حقوق زنان، همچنین از روز جهانی زن استفاده کرد تا بیش از ۴۰۰ هزار بازدید در مورد کمپین #GenerationEquality خود داشته باشد.

کاربران TikTok هر روز به دنبال فیلم های جدی درباره برابری جنسیتی نیستند. اما در روز جهانی زن، UN Women و Herstory Talking فرصت مناسبی برای به اشتراک گذاشتن مطالب مهم و به موقع داشتند.

هر برند تجاری باید رویدادهای آینده و تعطیلات را دنبال کند. خصوصاً آنهایی که ارتباط خاصی با محصولات و داستان برندشان دارند.

تقویم محتوای شبکه های اجتماعی شما می تواند به شما کمک کند. تا برای آن مواقع برنامه ریزی کنید. تا هرگز فرصتی را برای جلب توجه مخاطبان از دست ندهید.

 

 1. یک آموزش ایجاد کنید

نوجوانان امروزی به لطف گسترش بسیاری از آموزش های زیبایی در شبکه های اجتماعی، قابلیت سرمایه گذاری جدی دارند.

اما این فقط منحصر به حوزه زیبایی نیست. آموزشهای مختلف در رسانه های اجتماعی به کرات حضور دارند. همه می خواهند چیز جدیدی یاد بگیرند. مخصوصاً اگر بتوانید آن را به ۶۰ ثانیه یا کمتر تقسیم کنید.

آموزش های پخت و پز سریع نیز در TikTok محبوب هستند. غالباً، افراد کانال YouTube خود را در جایی که دستور العمل ها را با جزئیات بیشتری ارائه می دهند، تبلیغ می کنند.

تناسب اندام با بسیاری از نکات و ایده های مربوط به تمرینات ورزشی، موضوع دیگری است که در TikTok بسیار جالب است.

برند شما هر کاری که انجام می دهد. شما می توانید راهی برای درست کردن ویدیوی خلاقانه در تیک تاک در مورد حوزه کار برندتان پیدا کنید.

 

 1. وقایع جاری را پوشش دهید

بسیاری از چیزهایی که وایرال شده اند تنها در TikTok زندگی می کنند و از بین می روند. اما جهان خارج نیز تاثیرگذار است. فرهنگ پاپ و اخبار مهم در این سیستم نفوذ می کنند. تیک تاک جایییست که این اخبار زندگی جدیدی را آغاز می کنند.

واشنگتن پست به ویژه در تبدیل رویدادهای موضوعی به فیلم های TiKTok تبحر دارد. از این گذشته، رویدادهای جاری برند آنهاست. این روزنامه با یافتن راه هایی برای تبدیل این موضوعات به محتوای جذاب ویدیویی، بیش از ۳۹۰،۰۰۰ دنبال کننده TikTok جمع کرده است.

اما آنها همچنین با فیلم هایی در مورد بهداشت دست و یا قرنطینه، با اپیدمی کرونا ویروس مقابله کرده اند. موضوعات جدی ظریف هستند. زیرا ویدیوی خنده دار شما ممکن است باعث شود مخاطبین تصور کنند شما عمق موضوع را متوجه نیستید. اما واشنگتن پست نشان می دهد که دستیابی به تعادل طنز و اطلاعات ممکن است.

 

 1. به یک viral craze بپیوندید (یا خودتان آن را ایجاد کنید)

از Renegade گرفته تا CoinciDance، همیشه یک رقص وایرال در TikTok اتفاق می افتد.

هنگامی که به مقدار حداقلی شرکت کننده رسید، وارد فاز آگاهی عمومی می شود. مانند زمانی که Kate McKinnon از SNL و الیزابت وارن چالش Flip the Switch را انجام دادند.

چالش های رقص ممکن است در مورد یک آهنگ خاص، دنباله خاصی از حرکات مشخص یا هر دو مضمون باشد. Flip the Switch نمونه ای از مورد دوم است، شامل آهنگ تیتراژ Drake و دو نفر در حال تغییر مکان در مقابل آینه.

برخی از مارک ها ممکن است نگران باشند که شرکت در یک چالش رقص برای وجهه آنها بد باشد.

ترفند خودتان بودن است. اگر از خود و آنچه هستید لذت نبرید، ویدیو سفت و سخت می شود و در دید بینندگان قرار نمی گیرد.

با چالش رقص، فان بودن این پدیده را بپذیرید و از آن لذت ببرید. به این ترتیب، حتی اگر ویدیوی خلاقانه شما وایرال نشود، باز هم اوقات خوبی را با تیم خود خواهید داشت.

 

 1. یک فیلتر برای برند خود ایجاد کنید

همانند اینستاگرام و اسنپ چت، سازندگان می توانند برای ایجاد جلوه های ویژه، لنزها و فیلترهای AR را به فیلم های خود اضافه کنند.

برندها می توانند با بارگذاری فیلترهای سفارشی از این ویژگی استفاده کنند. به عنوان مثال، هفته مد نیویورک که تعدادی از سازندگان اپلیکیشن TikTok را به نمایش های خود در سال ۲۰۲۰ دعوت کرد. یک فیلتر غرفه ویژه عکس برای همراهی با این رویدادها ایجاد کرد.

ایجاد جلوه ها و فیلترها نیاز به تخصص طراحی از طرف تیم شما دارد. بنابراین ممکن است فقط برای یک رویداد یا یک مناسبت مهم ارزشمند باشد. اما اگر خوب انجام شود، فیلترها می توانند آگاهی از برند را افزایش دهند. و مخاطبان شما را رشد دهند. و همچنین از مزایای این روش این است که طرفداران شما مقادیر زیادی از محتوای برند را تولید می کنند. منظور از محتوای برند محتوایی است که توسط مخاطبان بتواند باعث شناخته شدن برند شما شود.

ساخت ویدیوی خلاقانه در تیک تاک

      ۹٫ یک مسابقه با هدف ساخت ویدئوی خلاقانه در تیک تاک ایجاد کنید

مسابقاتی که در تیک تاک ایجاد می شوند می توانند یک بازی برد برد باشند. چون علاوه بر اینکه برای شما مفید هستند برای مخاطبان نیز مفید هستند. زیرا آنها می توانند به فالوورهای بیشتر برسند. که همان چیزی است که می خواهند.

مثلا برندی در ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ از شرکت کنندگان خواست. که ویدیوهایی از خودشان را با پوشیدن لباسی از این برند ارسال کنند. همچنین آنها باید از یک هشتگ خاص استفاده می کردند. این مقادیر زیادی محتوای تولید شده توسط کاربر را به وجود آورد. این مسابقه یک موفقیت بزرگ بود. و هشتگ آن ۷۰۰ میلیون ویو خورد.

 

کلام آخر

از خلاق بودن نترسید و دست به کار شوید. ابتدا هدف خود را مشخص نمایید. سپس با توجه به نکات گفته شده در مقاله، به ساخت ویدئوهای خلاقانه در تیک تاک بپردازید. مطمئن باشید با این کار مخاطبان خود را افزایش خواهید داد. و محبوب می شوید.

 

درباره ی

مطلب پیشنهادی

علل محبوبیت تیک تاک

علت محبوبیت و دانلود زیاد تیک تاک

تیک تاک با قابلیت های متنوعی که ارائه داد باعث شد بتواند نظر کاربران را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *