قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

تولید محتوا برای سایت خود را چگونه شروع کنیم ؟

2,264 بازدید

تولید محتوا در نگاه برخی از وب مستران یکی از سخت ترین کارها می باشد و برخی از سایتها و وبلاگ ها نمی دانند چگونه محتوای بهینه و جدید تولید کنند.
ما در این مقاله قصد داریم شما را با تولید محتوای جدید و اختصاصی برای سایت خودتان راهنمایی کنیم، تا نگرش شما در مورد نحوه تولید محتوا دگرگون کنیم و نکات کلیدی را به شما به زبان ساده بیان خواهیم کرد.

 

پیشنهاد ما: آموزش تولید محتوای اختصاصی برای سایت

 

تولید محتوا چیست ؟ 

آموزش تولید محتوا سایت

امروزه تاکید بیشتر سئو بر تولید محتوا با کیفیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث می شود که رتبه وبسایت شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.
برای همین اکثر مدیران وبسایت ها یکی از بخش های خود را به تولید محتوا اختصاص داده اند و سعی می کنند که بلاگ نویسان با تجربه ای را در این زمینه استخدام کنند.

مسئله تولید محتوا آنقدر مهم است که Illyes (یکی از مدیران ارشد گوگل) در اواخر سال ۲۰۱۷ درباره بهترین روش های سئو سایت که وب مسترها باید بدانند چنین گفت:

“به طور کلی، بهترین روش سئو، تولید محتوای باکیفیتی است که در اینترنت پخش شود. ”

در تعریف دیگر تولید محتوا می توان گفت :
«محتوا هر چیزی است که به زندگی خواننده ارزشی می‌افزاید. این ارزش‌ها با کمک کردن به مخاطب در انجام بهتر شغل خود، دقیق‌تر شدن آن‌ها، خندان، سرگرم کردن آن‌ها و آموزش فراهم می‌شود.»

برخی دیگر محتوا را چنین تعریف می‌کنند: “محتوا ارائه اطلاعات با یک هدف خاص به مخاطبان از طریق یک کانال و در یک فرم خاص است”.

محتوا در واقع به واحد های مجزای اطلاعاتی اطلاق می گردد که به صورت الکترونیکی مشاهده گردیده و قابل مدیریت باشد. محتوا می تواند در قالب یک صفحه وب، یک فایل ویدئویی، فایل صوتی، انیمیشن، عکس، متون قابل ویرایش و در کل تمامی اجزا و ابزاری که از به هم پیوستن آن ها یک وب سایت شکل می گیرد، باشد.

 

اولین قدم تولید محتوا

اولین قدم ایجاد ایده تولید محتوا می باشد. شما اول باید موضوع وب سایت و مقالات خود را تعیین کرده و بعد براساس آنها شروع به تولید ایده و یک موضوع جدید کنید. یک دفترچه در کنار خود داشته باشید و موضوعات مرتبط را بنویسید و بهترین موضوع را انتخاب کنید.

اولین کاری که شما باید قبل از شروع به نوشتن کنید این است که منابع مطالب خود را مشخص کنید، مراجع زیادی برای نوشتن محتوا وجود دارند. شاید منابع فارسی در حوزه کاری شما خیلی کم باشد ولی می توانید از منابع خارجی نیز جستجو کنید. اگر ترجمه بلد هستید کار شما آسان می شود و در غیر اینصورت می توانید با ابزارهای ترجمه آنلاین مانند Google Translate ترجمه خود را شروع کنید و متن های خارجی را به صورت بند به بند کپی کنید و متن ترجمه شده تحویل بگیرید؛ قبل از انتشار در وب سایتتان آن را در داخل یک ویرایشگر متنی مانند مایکروسافت ورد قرار دهید و جمله بندی آن را درست کنید.

نکته بعدی بعد از ترجمه این هست که عینا همان مطلب را کپی نکنید شاید رقیبانتان همان مطلب را ترجمه کرده باشند و متن شما کپی شده به نظر برسد. حال شاید بپرسید چکار کنیم ؟ برای تولید محتوا شما باید یک متن را کامل بخوانید فرقی نمی کند مطلب فارسی باشید یا ترجمه شده. فقط کافیست مطلب را یکبار بخوانید و از چند مطلب دیگر و منبع دیگر نیز استفاده کنید اگر شده بارها مطالعه کنید و به هیچ عنوان قبل خواندن کامل و آمادگی ذهنی متن را کپی نکنید. پس شاید بپرسید اکنون چکار باید کرد ؟ اینجاست که ما میگوئیم چکار کنید تا از رقیبانتان پیشی بگیرید و هیچ کسی به گرد پای شما نمی رسد. شما بعد از اینکه یک مقاله را ترجمه کردید یا چند مقاله دیگر را گردآوری کردید شروع به نوشتن کنید!!!

 

پیشنهاد ما : چرا در سایت خود باید وبلاگ داشته باشیم ؟

 

چگونه شروع به نوشتن کنیم ؟

 

تولید محتوا

 

برداشت خودتان را از مقالات جمع بندی کنید و به زبان ساده خودتان بنویسید. خلاصه ای از مقالات مشاهده شده را در ذهن خود مجسم کنید و با توجه به آنها شروع به مطلب سازی و تولید محتوا کنید. این کار باعث می شود چندین پله از سایر رقیبان خود جلوتر راه بروید و بازدید های مناسبی بدست بیاورید. از تجربه خودتان بنویسید مطالب قبلی را تکمیل تر کنید. اگر مجبور شدید قسمتی از متن را کپی کنید منبع فراموش نشود.

 

پیدا کردن منابع :

شاید حیطه کاری شما منابع کمی در اینترنت داشته باشد که این مورد بسیار به نفع شما خواهد بود چون گوگل به منابع فارسی و جدید در یک حوزه کاری خاص علاقه زیادی نشان می دهد. ولی اگر وب سایتی دارید که رقبای بسیار زیادی دارید سعی کنید رقبای خود را بسنجید و بررسی کنید از چه منابعی استفاده می کنند و سعی کنید بروز باشید و زودتر از آنها مطالبتان را قرار دهید ( اگر کار شما ترجمه مطالب سایت های خارجی باشد و رقیبانتان نیز از همان رفرنس ها و منابع استفاده می کنند ). سعی کنید از کتاب ها ، مقاله ها و فایلهای صوتی و تصویری استفاده کنید و آنها را باز زبان ساده خودتان منتشر کنید.

 

نکات تکمیلی تولید محتوا :

محتوای وبسایتهای رقیب خود را چک کنید

قبل از تولید محتوا، مقالات وبسایتهای رقیب را بررسی کرده و سعی کنید که کاستی هایی که در تولید محتوا آنها وجود دارد را در بخش محتوای وبسایت خود رفع کنید اگر هم اصلا درحوزه کاری شما مقاله خوبی وجود ندارد، این کاملا به نفع شماست و لازم نیست که تلاش زیادی برای بالا آمدن وبسایت خود بکنید.

بهترین مقالات تولیدی دیگر وب سایت را قرار دهید

همیشه هستند افراد متخصصی که برای دیگر وبسایتها می نویسند. شما باید این افراد را پیدا کنید و مقالات آنها را در وبسایت خود قرار دهید. منظور ما کپی کردن نیست بلکه به شیوه و نگارشی متفاوت محتوای آنها را با ذکر منبع در بخش مقالات خود قرار دهید. البته بهتر این تکنیک را هفتگی یا ماهانه انجام دهید. این کار باعث می شود که سایت های رقیب شما اقدامی مشابه شما انجام داده و که باعث لینکدهی به سایت شما می شود.

نکات نگارشی را در تولید محتوا به درستی رعایت کنید

یکی از نکات پایه و اولیه‌ای که باید قبل از انتشار مطلب به آن توجه ویژه نمود، نکات نگارشی است. به کار بردن صحیح این نکات مانند ویرگول، کاما و نقطه وغیره از اهمیت ویژه ای در تولید محتوا برخوردار است. به کار بردن اشتباهی هرکدام از این قواعد، باعث کج فهمی مطلب توسط خواننده می شود و تمامی زحمات شما را هدر می دهد.

مطالب طولانی بنویسید

اندازه یک محتوای استاندارد برای وبسایت، بین ۲ تا ۳ هزار کلمه می باشد. حداقل تعداد کلمه ای که میتوانید به کار ببرید ۵۰۰ کلمه است. اگر مطلب شما کمتر از ۵۰۰ کلمه باشد، از نظر گوگل ممکن است جریمه شوید چون اصلا بلاگ در نظر گرفته نمی شود و اگر بیشتر از ۴ هزارکلمه باشد، بهتر است آن را در دو مقاله تقسیم کنید.

کلمات کلیدی را به درستی استفاده کنید

هیچ موردی مانند کلمات کلیدی، نمی تواند رتبه وبسایت شما را خراب کند. متسفانه اکثر تولیدکنندگان محتوا فکر می کنند هر چه بیشتر کلمه کلیدی را استفاده کنند، شانس نشان دادن مقاله آنها بیشتر است. براساس چگالی کلمات کلیدی، متوسط استفاده هر کلمه، ۲ الی ۳ درصد کل کلمات در یک مقاله می باشد.

نکته ها : مطالب خود را با حوصله بنویسید و هیچ عجله ای نداریم وقت زیاد هست. در بحث ارسال مطلب کیفیت مهم می باشد نه کمیت. متن طولانی کاربر را خسته می کند، نوشته ها را برای کاربر بهینه کنید نه موتورهای جستجو چون کاربران مهم تر هستند. کاری کنید بازدیدکننده مطلب را تشویق کنید که مطلب شما را مطالعه نماید و به سایر مطالب شما سر بزند. در بین مطالب خود و پارگراف ها تصویر قرار دهید اگر می توانید از تصاویر متحرک استفاده کنید. حدالامکان سرتیتر ها را با یک رنگ دیگر مشخص کنید تا کاربر خسته نشود.

 

تولید محتوا

 

ارزش بالای تولید محتوا در سئوی سایت

یکی از مهم‌ترین روش‌های جذب مخاطبان به سایت، تولید محتوای جذاب و مطابق اصول سئو است.
بازاریابی محتوایی ابزاری است که سال‌ها و ماه‌ ها با کمترین هزینه، مخاطبان و مشتریان جدید را برای شما به همراه خواهد آورد.
تولید محتوای سایت با کیفیت و با اصول فنی و لازم برای دریافت رتبه‌ بالاتر توسط گوگل، علاوه بر تخصص فنی، به دانش و تجربه‌ سئو نیازمند است.
به عنوان مثال یکی از راه کارهای استفاده از تولید محتوا برای افزایش جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو، ارزش نهادن و وقت گذاشتن برای سایت است.
به عنوان مثال شما می توانید با صرف چند ساعت وقت در طول روز و افزودن مطالب آموزشی، اخبار مربوط به سایت و خیلی از مطالب دیگر به بالا بردن رنک سایت خود نزد موتورهای جستجو کمک نمایید.

 

بازاریابی محتوا چیست ؟

 

تولید محتوا

 

بازاریابی محتوا، یک رویکرد استراتژیک برای بازاریابی است که روی تولید و توزیع محتوای با ارزش تمرکز دارد.
بواسطه این رویه می‌توانید یک مخاطب از پیش تعریف شده را جذب و او را کنار خود حفظ کنید.
در مرحله بعد فرآیند بازاریابی محتوایی، لازم است که فرد جذب و حفظ شده را به واسطه راهکارهایی به یک مشتری سودآور تبدیل کنید.

همیشه باید در نظر داشته باشیم که بازاریابی محتوا یک فرآیند بلند مدت است و لحاظ کردن آن در استراتژی بازاریابی کسب‌وکارمان، بسیار ضروری است.
تمرکز اصلی در بازاریابی محتوا روی این است که رسانه ایجاد کنیم، نه اینکه رسانه‌های دیگران را اجاره کنیم و بابت آنها هزینه بپردازیم.

 

به زبان ساده، بازاریابی محتوا همان هنر برقراری ارتباط با مشتری‌های بالفعل و بالقوه است.

 

شما بواسطه این شیوه مشتریان خود را آموزش می‌دهید و بدون جلسه معرفی محصولات و خدمات جدید خود، آنها را به سوی خود حرکت می‌دهید.
اشتراک‌گذاری اطلاعات مفید و کاربردی مرتبط با نیاز مخاطبانتان سبب می‌شود که سرعت تبدیل شدن یک مشتری عادی به یک خریدار وفادار، افزایش یابد و دیگر این که آنها برای محصولات جدیدتان به شما مراجعه کنند؛ تا دیگر نیازی نباشد هر بار که محصول جدیدی عرضه می‌کنید، مجبور شوید که مستقیما به آنها اطلاع‌رسانی کنید.

بازاریابی محتوا، توسط کمپانی‌های بزرگی چون مایکروسافت، سیسیکو و P&G مورد استفاده قرار می‌گیرد و بی‌شک برای آنها مفید بوده که همواره سعی بر گسترده کردن رسانه‌های خود دارند. کسب‌وکارهای نوپا هم می‌توانند با هزینه‌ای کم، سراغ این روش مفید بروند و کسب‌وکار خود را بواسطه انتشار گسترده محتواهای مفید رشد دهند.

 

بازاریابی محتوا، بدون محتوای باکیفیت امکان پذیر نیست!

 

پیشنهاد ما: محتوای بهینه و جدید و درآمد میلیونی بدون تبلیغ

 

کلام آخر :

تولید محتوا یکی از مهم ترین و شاید بتوانیم بگویم مهم ترین و اصلی ترین کاری است که هر کسی در هر حوزه ای از کسب و کار اینترنتی قرار دارد، باید به دنبال آن باشد و تولید محتوای عالی انجام دهد. چون موفقیت هر کسب و کاری در تولید محتوای آن سایت نهفته است.
و در آخر اگر سوالی در مورد نوشتن مطالب دارید می توانید در قسمت نظرات سوالات خود را از ما بپرسید.

درباره ی تیم محتوای ره آموز

عشق به یادگیری، چونان شعله‌ای در دل شب است که هر چه بیشتر می‌سوزد، راهی بیشتر در پیش رو روشن می‌کند. این تشنگی برای دانایی، مسیری است بی‌پایان به سوی کشف رازهای هستی و درک عمیق‌تر خود و جهان.

مطلب پیشنهادی

خرید شماره مجازی بلیزارد به تعداد دلخواه

گزارشی از سایت فالووران با استفاده از شماره مجازی بلیزارد می‌توانید رقابت را در بازاریابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *