خانه / مقالات / بازاریابی اینترنتی / ایده کسب و کار اینترنتی / فوت و فن کار / ۱۶ توصیه ارزشمند جف بزوس ثروتمند ترین مرد جهان

۱۶ توصیه ارزشمند جف بزوس ثروتمند ترین مرد جهان

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

جف بزوس مؤسس آمازون تنها فردی در جهان هست که ثروتش از ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است. ثروتمند ترین مرد جهان در سال ۲۰۱۸ با افزایش ۳۳ میلیارد دلاری، ثروتش به ۱۱۲ میلیارد دلار رسید. جف بزوس ، ۱۶ توصیه ارزشمند به کسانی که می خواهند در تجارت خود موفق شوند دارد.

16 توصیه ارزشمند جف بزوس ثروتمند ترین مرد جهان

۱۶ مورد از توصیه های ثروتمند ترین مرد جهان در رابطه با موفقیت

جلب توجه مشتری: شاید بهترین تکنولوژی یا بهترین نوع کسب و کار را در اختیار داشته باشید؛ اما تا زمانی که دید درستی از برند خود نداشته باشید. توجه هیچ کسی را نمی توانید جلب کنید و این‌طور در نظر بگیرید که هیچ فرقی با دیگران نخواهید داشت.
استراتژی سود کم: آمازون شرکتی است که تلاش می کند هزینه کمتری را از مشتری طلب کند. در کل دو نوع شرکت وجود دارد.

  • آن‌هایی که تلاششان این هست هزینه بیشتری را به مشتری تحمیل کنند.
  • آن‌هایی که تلاششان این هست هزینه کمتری را به مشتری تحمیل کنند.

آمازون در گروه دوم قرار دارد و روال کاری ما این هست که هزینه کمتری از مشتری برای خدمات طلب می کنیم.
نکته بازاریابی: در گذشته در فروش های سنتی ۳۰ درصد وقت خود را صرف این می کردید که بهترین کالا و خدمات را به مشتری ارائه دهید و ۷۰ درصد وقت خود را صرف تبلیغات می کردید؛ در حالی که در دنیای امروز باید برعکس عمل کرده و ۷۰ درصد وقت صرف ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و ۳۰ درصد برای بازاریابی اختصاص داده شود.
بروز بودن در کسب و کار: هر کسب و کاری در هر زمینه‌ای دارید باید همیشه جوان باقی بماند. اگر شما همگام با نیازهای مشتری پیش بروید همیشه موفق خواهید بود.

پیشنهاد ما: جمله های زیبا: ۲۷ جمله زیبای بزرگان در مورد موفقیت

استراتژی های آمازون: ما در طول سال های فعالیتمان در آمازون به ۳ اصل وفادار مانده ایم.

  • نوآوری
  • مشتری مداری
  • صبر

منتقدان: اگر از انتقاد دیگران می ترسید و دوست ندارید مورد انتقاد قرار بگیرید. هیچ کار جدیدی را شروع نکنید و همچنان به کار قبلی خود مشغول باشید.

۱۶ توصیه ارزشمند جف بزوس ثروتمند ترین مرد جهان

ارزش ها: ارزش های هر کسب و کاری در طول مسیر آن مشخص می شود. تجربیاتی که به صورت حرفه ای کسب خواهید کرد باعث تعیین ارزش های شرکت شما خواهد بود.
پیشرفت: اگر می‌ خواهید پیشرفت کنید همیشه به نیازهای مشتریان و مشتری مداری توجه کنید. اگر توجه خود را به رقبا معطوف کنید پیشرفت بزرگی در انتظارتان نخواهد بود.

16 توصیه ارزشمند جف بزوس ثروتمند ترین مرد جهان
نوآوری: زمانی که مجبور باشید از محدودیت ها بیشترین استفاده رو داشته باشید. آنجاست که ابتکار و نوآوری پدیدار می شود.

پیشنهاد ما: سکوت : در قلمرو سکوت کسب و کارتان را بسازید

رضایت از خود: هیچ کسب و کاری نباید عادت کند که همیشه در اوج باقی می ماند. چون در اوج بودن همیشگی نیست.
پشیمانی: همیشه امکان این بود که من شکست بخورم؛ اما هیچ‌گاه پشیمان نشدم. تنها چیزی که می توانست پشیمانم کند این هست که به اندازه کافی تلاشم را نکرده باشم.
تاریخ سازی: همیشه سخت کار کنید و سعی کنید از آن لذت ببرید. این تنها راهی هست که می توانید تاریخ سازی کنید.

16 توصیه ارزشمند جف بزوس ثروتمند ترین مرد جهان
بهترین انتخاب: سعی کنید در موضوعی تمرکز کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید و آن را ادامه دهید. در نهایت زندگی ما را انتخاب هایمان می سازد.
مشتری مداری: اگر بتوانید تجربه خرید عالی برای مشتری خود ایجاد کنید. آن‌ها در موردش حرف خواهند زد و این همیشه یادتان باشد که حرف هایی که از دهان خارج می شود بسیار قوی‌تر از ابزار تبلیغاتی دیگر است.

پیشنهاد ما: مارک زاکربرگ با غول های شبکه اجتماعی اش

برنامه ریزی: هر شرکتی برای موفقیت باید یک برنامه ریزی بلند مدت داشته باشد. برنامه ریزی بلند مدت باعث می شود که شکست ها و پیروزی های زودگذر ما را از مسیر موفقیت خارج نکند.
پایان کار شرکت ها: زمانی به پایان کار شرکت یا سازمانی نزدیک می شویم که به تحسین گذشته می پردازند. گذشته مهم نیست که چقدر خوب بوده است. مهم این هست که برنامه‌ای برای ادامه روند موفقیت پیش رو دارید.

در این بخش به معرفی ۱۶ مورد از توصیه های جف بزوس ثروتمند ترین مرد جهان پرداخته شد. توصیه هایی که هر کس در کسب و کارش به کار برد. تأثیر فراوانی بر موفقیت وی و کسب و کارش خواهد داشت.

درباره‌ی امین اسم زاد

علاقه مند به حوزه کسب و کار اینترنتی ، ایده پرداز در حوزه ی ایجاد مشاغل نوپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *