قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

قله ها و دره های زندگی و کسب و کارتان را بشناسید

3,421 بازدید

قله ها و دره های بسیار زیادی برای هر کسب و کاری وجود دارد و پس باید تلاش کرد که از دره ها (مسائل و مشکلات کسب و کارتان) به سلامت عبور کرده و به قله ها (فروش های بیشتر و برند شناخته شده) برسید و این را هم بدانید تا دره ای نباشد، قله ای فتح نخواهد شد یا به بیانی دیگر لذت فتح قله در این است که دره ای وجود داشته باشد. پس با ما همراه باشید تا با ارتباط کلمات گفته شده با هر کسب و کاری که دارید به نقطه اوج برسید.

 

پیشنهاد ما مطالعه مقاله : ۱۶ دلیل موفقیت در کسب و کار اینترنتی در ایران

 

قله ها و دره های زندگی و کسب و کارتان را بشناسید

قله‌ها و دره‌ها همان فرازها و فرودهای زندگی و کار همه انسان‌ها است. در داستان قله‌ها و دره‌ها، کشف خواهید کرد که چگونه می‌توانید، زودتر از دره بیرون بیایید، مدتی طولانی‌تر در قله بمانید، قله‌هایی زیاد و دره‌هایی کم داشته باشید.

جانسون در این کتاب رویارویی با دوران خوش و سخت زندگی را به تصویر می‌کشد. او نام کتاب را نیز به استعاره از سختی‌ها و شیرینی های زندگی گرفته است و واکنشهای انسانی را در هر یک از این شرایط به تصویر می‌کشد. اسپنسر معتقد است، قله‌ها و دره‌ها بهم پيوسته‌اند، خطاهاي دوران خوش امروز، دوران سخت فردا را رقم مي زند و دانايي دوران سخت امروز، دوران خوش فردا را.

در بخشی از کتاب قله‌ها و دره‌ها می‌خوانیم:

« به‌راستی در چنین دنیایی چه تفاوتی است بین انسان‌ها. اگر مسائل و مشکلات در کار و زندگی برای هرکسی پیش می‌آید و حتی به مصداق هر که بامش بیش برفش بیش‌تر، انسان‌های موفق و ثروتمند بیش‌تر در معرض چالش‌ها و مسائل هستند، پس در ارتباط با کیفیت زندگی انسان‌ها تفاوت‌ها در کجاست؟ به اعتقاد من انسان‌های موفق، ثروتمند، دانشمند و پیشرو، گوهری در وجودشان دارند که انسان‌های ناکام ندارند. آن گوهر شخصیت است، اعتماد‌به‌نفس است، نگاه عاشقانه و امیدوارانه است، روحیه‌ی بسیار خوب و مثبت است. عشق و ایمان و معنویت است و خلاصه طرز نگرش و برخورد با مسائل و مشکلات کار و زندگی است. من معتقدم که این مسائل و مشکلات نیستند که بزرگ و یا کوچک‌اند بلکه این انسان‌ها هستند که بزرگ و یا کوچک‌اند. گاهی گفته می‌شود که در دنیای بیرون انسان‌ها مشکلی وجود ندارد. این انسان‌های ناکام هستند که در ذهن خود همه چیز را مشکل می‌بینند و احساس ناتوانی ‌می‌کنند. اگر این اصل را به‌عنوان یک پدیده‌ی نسبی بپذیریم در آن صورت قله‌ها و دره‌ها در زندگی انسان‌ها معنای دیگری پیدا می‌کند و به نظر می‌رسد در بسیاری از مواقع قله‌ها و دره‌ها در ذهن آدمیان شکل می‌گیرند و در دنیای واقعیت‌ها مصداق پیدا می‌کنند».

 

قله ها و دره های زندگی
قله ها و دره های زندگی

 

خلاصه ای از کتاب قله ها و دره ها:

واکنش های ما و هم چنین مجموعه رفتارها و عملکردهای ما در کار و زندگی، از باورهایمان سرچشمه می گیرند.
این امری طبیعی است که هر کسی در هر کجا که هست قله ها و دره هایی در زندگی و کارش داشته باشد.
قله ها و دره ها تنها دوران های خوب و بدی نیستند که با آن روبرو می شوید. در این میان مسیر رسیدن به قله ها وجود دارد که همان مسائل ابتدای هر شغلی است.
اگر در شغل خود که به آن علاقه دارید و نیاز جامعه است، ثبات و پشتکار داشته باشید به احتمال فراوان در آن شغل و حیطه به موفقیت خواهید رسید چه این شغل کسب و کار اینترنتی باشد و چه هر شغلی که وجود دارد.
آنها هم چنین نشان دهنده ی احساس درونی شما و پاسخ هایتان به رویدادهای خارجی هستند.

سوالات مهمی که باید هر شخص هم در زندگی و هم در کسب و کار خودش از خود بپرسد:

قله ها و دره های زندگی
قله ها و دره های زندگی

 

 • چگونه هر چه زودتر از یک دره خارج شوم؟
 • چگونه مدت بیشتری برفراز قله بمانم؟
 • چگونه در آینده قله های بیشتر و دره های کمتری داشته باشم؟

 

پیشنهاد ما : چه عواملی باعث موفقیت کسب و کار‌ اینترنتی شما می شود؟

 

قله ها و دره ها به یکدیگر پیوسته هستند. اشتباه امروز شما در دوران خوب دوران بد فردای شما را می سازد. و رفتار خردمندانه ی شما در دوران بد امروز، دوران خوب فردای شما را می سازد.
شما نمی توانید برای همیشه رویدادهای خارجی را کنترل کنید، اما می توانید به وسیله ی باورها و عملکردها خود، قله ها و دره های شخصی خود را کنترل کنید.
اگر در یک دره چیزی نیاموزید می توانید بهتر شوید. اگر به طور حقیقی چیز با ارزشی بیاموزید، می توانید بهتر شوید.

 

سعی کنید در هر شغلی که هستید نبوغ به خرج دهید
و یک مسیر تکراری را نروید.

هنگامی که شما انتخاب کنید که چیزها را متفاوت ببینید،
مسیرهای تازه ای در خارج از دره پدیدار می شوند.

 

در بین قله ها همیشه دره ها وجود دارند. عامل تعیین کننده در دیر یا زود رسیدن به قله ی بعدی همانا چگونگی مدیریت دره تان است. ( هر چه قدر در کسب و کارتان با برنامه تر باشید، همان قدر هم راحت تر جلو خواهید رفت)
خیلی دوست دارم این مثال رو تو زندگیمون درک کنیم که زندگی مثل یه کتابخانه است و فرض کنید هر کتابی که می خواهید داخل این کتاب خانه است و داخل این کتاب ها رازهایی وجود دارند که سریع ترین راه برای رسیدن به هر موفقیتی است (موفقیت مالی، موفقیت معنوی و …) اگر این کتابخانه منظم نباشد چه اتفاقی می افتد؟ مطمئنا یا شما کتاب مورد نظر را پیدا نمی کنید و یا زمانی پیدا می کنید که دیگر پیر شده اید. پس نظم را در زندگی تان فراموش نکنید، که یکی از کلید های مهم موفقیت است.

 

تفریح را در زندگیتان فراموش نکنید.
یک جلگه برای شما می تواند
زمانی برای استراحت، اندیشیدن و گرفتن نیروی تازه باشد.

 

قله ها و دره های زندگی
قله ها و دره های زندگی

 

شکر گذار داشته هایتان باشید.
شما اگر از دوران های خوب تان قدردانی کنید
و آنها را خردمندانه مدیریت نمایید،
می توانید دوران های بد کمتری داشته باشید.

 

پیشنهاد ما : افراد موفق چگونه برنامه ریزی می کنند؟

 

خود پرستی می تواند شما را در قله مغرور و در دره بیمناک کند. این سبب می شود که شما واقعیت را نبینید. خودپرستی، حقیقت را وارونه جلوه می دهد.
متداول ترین دلیلی که سبب می شود شما یک قله را بسیار زود ترک کنید عبارت است از خود بینی و تظاهر به حقانیت.
متداول ترین دلیلی که سبب می شود شما مدت طولانی در دره بمانید عبارت است از ترس و تظاهر به آسودگی.
درخشان ترین راه برای رسیدن به قله ی بعدی دنبال کردن چشم انداز خردمندانه خودتان است. اگر با آفرینش چشم اندازی با جزئیات مشخص و قابل قبول، لذتی را که از آینده بهتر خواهید برد تجسم کنید، هر چه زودتر و با اشتیاق به هر کاری که شما را به آنجا می رساند دست خواهید زد.

 

هیچ آزمایشی بی حکمت نیست.
دردی که در یک دره احساس می کنید
می تواند شما را نسبت به حقیقتی که به آن بی اعتنا بوده اید، آگاه کند.

 

شاید شما آگاهانه یا ناآگاهانه همیشه در حال آفرینش چشم اندازی از آینده تان هستید. (ترسناک یا خردمندانه و مثبت …)
شما برای اینکه دست به عمل بزنید خودتان را تحت فشار قرار نمی دهید، تنها اشتیاق فراوان برای رسیدن به مقصد است که شما را وا می دارد.
به طور حقیقی چشم اندازتان را دنبال کنید یعنی چه؟ معنایش این است که بر سر خواسته هایتان بایستید و هر کاری که شما را به آنجا می رساند انجام دهید.
هنگامی که در قله هستید، از این باور که چیزها از حالت واقعی شان بهترند پرهیز کنید و هنگامی که در دره هستید، از این باور که چیزها از حالت واقعی شان بدترند پرهیز کنید. بگذارید واقعیت دوست همیشگی تان باشد.
اگر به طور حقیقی چشم انداز خردمندانه تان را دنبال کنید، قله ای خواهید آفرید. زمانی که ترس شما ناپدید می شود، آرام تر و نیرومند تر می شوید.

 

قله شخصی همانا پیروزی بر ترس است.

 

اگر نکته خوبی را که در دوران های بد پنهان است پیدا کنید و از آن استفاده کنید، می توانید دره خود را به قله تغییر دهید.

 

نکات کلیدی برای بکارگیری قله ها و دره ها در کار و زندگی:

 • آرام باشید؛ بدانید که دره ها پایان می یابند. متضاد هر آنچه که شما را وارد دره کرده است را انجام دهید.
 • در کارتان بیشتر خدمات دهنده و در زندگی بیشتر مهربان باشید. از مقایسه ها پرهیز کنید و آن را به عنوان مزیت خود به کار گیرید.
 • ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکنید.
 • برای رسیدن به قله ی بعدی خود، چشم انداز خردمندانه ترین (افکار مثبت) را دنبال کنید.
 • آینده بهتری را با مشخصات و جزئیاتی باور کردنی مجسم کنید که دارید از آن لذت می برید، در این صورت هر آنچه که شما را به آنجا می رساند را با اشتیاق انجام می دهید.
 • برای اینکه زودتر از یک دره خارج شوید، رها شدن از خود را مدیریت کنید:
  در کار، با ارائه خدمات بزرگتر و در زندگی، با ارائه محبت بیشتر
  کجا زندگی کردن مهم نیست، چگونه زندگی کردن مهم است.

پیشنهاد ما : در قلمرو سکوت کسب و کار رویایی تان را بسازید

 

کلام آخر :

در تک تک خطوط این مقاله اطلاعات مفیدی هم برای زندگی و هم برای کسب و کارتان وجود دارد که اگر آنها را اجرا کنید، مطمئنا هم کسب و کار موفق ای را خواهید داشت و هم زندگی ای بهتری، پس تنها به یک بار خواند این مقاله بسنده نکنید و چندین بار این مقاله را مطالعه فرمایید. با تشکر از همراهی شما

درباره ی تیم محتوای ره آموز

عشق به یادگیری، چونان شعله‌ای در دل شب است که هر چه بیشتر می‌سوزد، راهی بیشتر در پیش رو روشن می‌کند. این تشنگی برای دانایی، مسیری است بی‌پایان به سوی کشف رازهای هستی و درک عمیق‌تر خود و جهان.

مطلب پیشنهادی

خرید شماره مجازی بلیزارد به تعداد دلخواه

گزارشی از سایت فالووران با استفاده از شماره مجازی بلیزارد می‌توانید رقابت را در بازاریابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *