قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

کسب و کار اینترنتی یا کسب و کار محلی

3,598 بازدید

حتما همیشه در ذهن شما این سوال بوده است که کسب و کار جدید (اینترنتی) یا کسب و کار محلی را برای کسب درآمد خود انتخاب کنید و معایب و مزایای هر یک را می خواستید بدانید، ما در این مقاله آموزشی از سایت ره آموز می خواهیم به ابعاد این نوع کسب و کارها بپردازیم و شما را با این نوع کسب و کارها آشنا کنیم.

 

پیشنهاد ما : ۱۶ دلیل موفقیت در کسب و کار اینترنتی در ایران

 

کسب و کار جدید
کسب و کار جدید

 

کسب و کار محلی چیست ؟

کسب و کار محلی عبارت است از : کسب و کاری که در محیط کوچک در قالب یک مغازه یا یک مکان خاص از جمله شرکت یا منزل در محدوده شهر و استان محل سکونت خود به فعالیت پرداخته و شروع به کسب و کار و درآمد زایی می کنید.

 

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

کسب و کار اینترنتی عبارت است از : کسب و کاری که در محیط اینترنت صورت می گیرد و در قالب سایت، شبکه های اجتماعی و برنامه هایی از جمله تلگرام، اینستاگرام شروع به کسب درآمد می کنید. البته در کسب و کار اینترنتی می توان از روش های مختلفی بهره برد.

 

تفاوت کسب و کار جدید با کسب و کار محلی :

کسب و کار جدید
کسب و کار جدید

 

در کسب و کار محلی همچنان که در بالا ذکر شد بازار هدف شما در حیطه شهر خود یا استان خود می باشد ولی در کسب و کار جدید (اینترنتی) با کل کشور و حتی دنیا سر و کار دارید و با خیل عظیمی از مشتری رو برو هستید.

 

پیشنهاد ما : مدیریت کسب و کار با یک تکنیک ساده

 

چرا کسب و کار اینترنتی بهتر از کسب و کار محلی است ؟

بگذارید برای شما مثال ساده ای بزنم برای مثال شما یک کالای خاص را می فروشید و ساکن شهر کوچکی هستید و کالای شما کالایی می باشد که تخصصی بوده و افراد خاصی با رشته خاص و گروه اجتماعی متفاوت نیاز دارند برای مثال شما یک پلاگین طراحی کرده اید چند نفر مشتری این پلاگین شما خواهد بود؟ خیلی محدود… در ضمن شما همه کسب  و کارها را با کسب و کارهای اینترنتی مقایسه نکنید ولی در کل کسب و کار اینترنتی با گستره عظیمی از مشتری روبرو هستید.

 

معایب و مزایای هر کدام از کسب و کارها (کسب و کار جدید (اینترنتی) یا کسب و کار محلی):

 • کسب و کار محلی حیطه فعالیت کمتری نسبت به کسب و کار اینترنتی دارد.
 • کسب و کار محلی در برخی از مشاغل خدماتی مناسب می باشد و نمی توان این خدمات را در اینترنت انجام داد.
 • کسب و کار اینترنتی نیاز به دانش خاص خود دارد.
 • برخی از کسب و کارهای اینترنتی برای مثال تولید محتوا سرمایه کمتری نیاز دارد.
 • بستگی به نوع کار و خدمات، هزینه ها تفاوت بسیار زیادی با هم دیگر دارند.
 • کسب و کارهای کوچک اینترنتی را می توان در منزل نیز مدیریت کرد و نیاز به هزینه های هنگفت نیست.( از جمله اجاره دفتر، مغازه، شرکت و …)

 

این مقاله و نتایج آن ممکن است نسب به نوع خدماتی که ارائه می دهید و کسب و کارتان با هم تفاوت داشته باشد.

 

چون ره آموز یک سایت برای آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد ما مبنا را بر این قرار می دهیم که شما می خواهید به حوزه کسب  و کار اینترنتی و درآمد اینترنتی وارد شوید و محصولات و خدمات خود را از طریق اینترنت انجام داده یا به فروش برسانید. در اینجا کار خود را ادامه می دهیم و به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی می افتیم و اولین قدم در کسب و کار اینترنتی تصمیم گیری در مورد نوع خدمات و نوع کسب و کاری که واقعا به آن علاقه دارید را در ذهن خود بازسازی کنید و عجولانه شروع به راه اندازی کسب و کار نکنید.

 

ایده های خلاقانه کسب و کار

کسب و کار جدید
کسب و کار جدید

 

 • مشاوره‌ی ازدواج
  این کسب و کار به‌نظر قدیمی ولی بسیار پرسود است. در زندگی‌های امروز مردم بسیار نگران انتخاب شریک زندگی‌شان هستند. بسیاری از آن‌ها ا زکمک افرادی کمک می‌گیرند تا تناسب‌شان با فرد موردنظرشان را بسنجد. در این‌جاست که مشاوره‌ی ازدواج اهمیت پیدا می‌کند و مشاور وارد عمل می‌شود.
 • سالن بازی یا سرگرمی
  سالن بازی یک ایده‌ی کسب و کاری سودآور است. برای این کار به سرمایه‌ی اندکی نیاز دارید. زمانی‌که از نقطه‌ی سود سربه‌سری عبور کنید می‌توانید انتظار یک حاشیه‌ی سود ۲۰-۲۵ درصدی داشته‌باشید.
  در مورد این ایده، موقعیت مکانی تأسیس این سالن مهم است. شما برای عملی کردن این ایده به یک مکان شیک یا یک مرکز خرید نیاز دارید. چنان‌چه تمایل دارید که سرمایه‌ی بیشتری برای این‌کار اختصاص دهید می‌توانید سالن بازی‌های تم‌دار افتتاح کنید، مانند بازی و سرگرمی بولینگSVM و فانکی مانکی.
 • برگزار کننده‌ی جشن‌ها
  جشن گرفتن در کلان شهرها یک نوع فرهنگ است. اگر قصد دارید در یک کلان‌شهر کسب و کاری به راه بیندازید، ارائه‌ی خدمات برنامه‌ریزی برای یک جشن می-تواند ایده‌ی کسب و کار خوبی باشد.
 • دلال ماشین‌های دست‌دوم
  امروزه برای بسیاری از افراد قشر متوسط، خرید ماشین رویایی است که تنها عده‌ی معدودی می‌توانند دنبال کنند. ممکن است به خاطر بی‌پولی باشد. بسیاری از آن‌ها خرید ماشین دست‌دوم را انتخاب می‌کنند. می‌توانید با دلالی ماشین‌های دست‌دوم یک کسب و کار شروع کنید و بر مبنای کمیسیون کار کنید.
 • مشاور سئو
  با افزایش تب اینترنت، نیاز به یک مشاور سئو افزایش یافته است. هر صاحب وب‌سایتی برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود در موتور جستجو به دنبال یک مشاور سئوی خوب است.
 • طراح لباس
  شما می‌توانید از هیچ یک اثر هنری خلق کنید و لباس طراحی شده‌تان را در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها بفروشید. حتی شاید بتوانید فروشگاه خودتان را بازکنید.
 • متخصص آرایش
  طراحی آرایش نیز به خلاقیت بالایی نیاز دارد. شما می‌توانید سالن آرایش و زیبایی راه‌اندازی کنید. همچنین می‌توانید خدمات در محل ارائه کنید و به منزل مشتریان‌تان بروید.

 

پیشنهاد ما : کسب و کار اینترنتی خود را چگونه شروع کنیم ؟

 

کسب و کارهای جدید در دنیا

کسب و کار جدید
کسب و کار جدید

 

یکی دوتا از این کارها را اینجا می گوییم تا سرنخ داستان را بگیرید و با ایده های خود ترکیب کنید. چون ایده ها کشور به کشور متفاوت، ناحیه به ناحیه هر کشور متفاوت است و به فرهنگ ها و خیلی چیزهای دیگر ربط دارد؛ پس ایده های که شما دارید شاید خیلی کاراتر از ایده هایی باشند که در کتاب و اینترنت و امثال این ها پیدا می کنید ولی این گفته ها به این منزله نیست که مطالبی که می خوانید مفید نیستند پس برای اینکه ذهن قوی تری برای کارآفرینی داشته باشید مطالعه و در کنار آن عمل گرا برای ایده تان باشید.

دو نوع کسب و کار جدید :

 1. غذاهای سالم و گیاهی با قیمت مناسب به عنوان کسب و کار جدید در دنیا
  فست فود به دلیل اینکه غذاهایی هستند که خیلی زود آماده می شوند، کم کم مورد توجه علاقه مندان قرار گرفتند. زیرا در وقت آن ها صرفه جویی می شد. حالا یکی از بهترین غذاها در اروپا انواع مختلف سالادها و غذاهایی است که حتی از فست فود ها هم زودتر آماده شده و خوشمزه تر هستند. برای این غذاها که عمدتا با سبزیجات، کلم بروکلی، خیار سبز، گوجه و غیره است، نام های عجیب و غریب هم گذاشته شده است تا توجه مشتری را به خود جلب کند. این غذاها در دکه های کوچکی ارائه می شوند و سود خیلی خوبی هم دارند، چراکه یک غذای سالم و خوشمزه ارائه می کنند.
 2. مشاور اخلاقی در کسب و کار جدید در دنیا
  کارآفرینی و مدیریت اخلاقی توجه زیادی را در نسل جدید پیدا کرده است. این موضوع فقط در مورد محافظت از کارکنان و فروشندگان از تبعیض بر اساس نژاد، جنسیت و مذهب نیست – صاحبان کسب و کار جدید و مدیران نگران کسب محصول اخلاقی، مسئولیت اجتماعی و آگاهی زیست محیطی هستند. به همین دلیل شما می توانید یک مشاوره اخلاقی در کسب و کار ها باشید تا شرکت ها را از عواقب آن آگاه کنید.

 

کسب و کار جدید

شغل های پردرآمد بدون سرمایه

کسب و کار جدید
کسب و کار جدید

تقریبا همه کارها با سرمایه هستند چون زمان که می گذارید سرمایه به حساب می آید پس همیشه هر کاری را انجام می دهید با ارزش بدانید چون وقت و انرژی خود را روی آن کار می گذارید و این بسیار با ارزش هستد؛ در ادامه به چند شغل با سرمایه مالی کم اشاره می کنیم:

 • عضویت در سیستم های همکاری در فروش یکی از شغل های پردرآمد بدون سرمایه
  یکی از راه های کسب درآمد بدون حتی یک ریال سرمایه اولیه مشارکت با سیستم های همکاری در فروش است. در این روش ابتدا در سایت های همکاری در فروش که روز به روز بر تعداد آنها نیز افزوده می شوند عضو شده و پس از تکمیل مشخصات و اطلاعات دقیق بانکی به فروش محصولات سایت مورد نظر مشغول می شوید. با فروش هر محصول درصد مشخصی از قیمت محصول به شما تعلق می گیرد و اگر بتوانید روز به روز فروشتان را بالاتر ببرید علاوه بر پورسانت مبلغی به عنوان پاداش هم به شما تعلق می گیرد. چون فروش این محصولات به صورت اینترنتی است شما هم باید در محیط اینترنت اقدام به فروش محصولات کنید. بسترهایی مانند سایت دیوار برای فروش همچین محصولاتی بسیار مناسب هستند.
 • کسب درآمد از طریق تلگرام و اینستاگرام
  بیشتر ما به تلگرام و اینستاگرام به دید یک برنامه تفریحی نگاه می کنیم که ساعتی از روز را در آنجا صرف کرده و به تفریح می پردازیم غافل از اینکه کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام می تواند به یک یک شغل پردرآمد بدون سرمایه برای شما تبدیل شود. فقط کافی ست موضوعی جذاب و جوان پسند را به عنوان موضوع کانال یا پیج اینستاگرام خود انتخاب کنید و با کمی کوشش و تلاش و تبادل زدن و شات کردن و شات شدن بعد از مدتی چند ۱۰ هزار نفر در کانال یا صفحه خود جمع کنید. بعد از این مرحله است که می توانید با گرفتن تبلیغات تجاری یا کانال ها و پیج های دیگر پول خوبی در ماه به دست آورید.
 • اپیلاسیون شغل پردرآمد بدون سرمایه بانوان
  چند سالی است که اپیلاسیون به عنوان شغلی پردآمد شناخته شده و خیلی از خانم هایی که تخصص خاصی ندارند توانسته اند با این شغل درآمد خوبی بدست آورند. اگر به این روش کسب درآمد علاقمندید می توانید با تهیه لوازم مورد نیاز اپیلاسیون کمی روی دوستان و آشنایان خود تمرین کرده و در نهایت با مراجعه به سالن های آرایش مشتری های خود را پیدا کنید. یا اینکه می توانید یکی از اتاق های منزلتان را به این کار اختصاص دهید و با آگهی در سایت دیوار و قیمتی ارزان تر نسبت به رقبا مشتری پیدا کنید.
 • مدرس آنلاین
  این شغل، شغل پاره‌وقت رایجی برای کسانی است که یک شغل دائم نیز دارند. یکی از نکته‌های خوب یک مدرس آنلاین این است که زمان شما کاملا تحت کنترلتان است. برای نمونه بیشتر مدرسان آنلاین، به دیگر افراد انگلیسی درس می‌دهند.

 

پیشنهاد ما : موانعی که در راه اندازی کسب و کار اینترنتی با آن ها برخورد می کنیم !

 

کلام آخر :

در این مقاله سعی بر این بود که بگوییم که پول درآوردن با ذهنی خلاق و پشتکار بدون خستگی می توانید آرام آرام گام های زندگی موفق خود را بردارید و به موفقیت های قابل قبول خودتان در زندگی برسید.
در مقالات آینده در مورد نحوه شکل گیری یک کسب و کار موفق صحبت خواهیم نمود و توضیحات کاملی در مورد پیش نیازهای یک کسب و کار اینترنتی بحث خواهیم نمود.

درباره ی تیم محتوای ره آموز

عشق به یادگیری، چونان شعله‌ای در دل شب است که هر چه بیشتر می‌سوزد، راهی بیشتر در پیش رو روشن می‌کند. این تشنگی برای دانایی، مسیری است بی‌پایان به سوی کشف رازهای هستی و درک عمیق‌تر خود و جهان.

مطلب پیشنهادی

خرید شماره مجازی بلیزارد به تعداد دلخواه

گزارشی از سایت فالووران با استفاده از شماره مجازی بلیزارد می‌توانید رقابت را در بازاریابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *