خانه / مقالات / بازاریابی اینترنتی / بازاریابی محتوا / ارائه محتوا به روش خطی در چه مواردی کاربرد دارد؟

ارائه محتوا به روش خطی در چه مواردی کاربرد دارد؟

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

در این بخش به آموزش ارائه محتوا به روش خطی می پردازیم. روش های مختلفی برای ارائه محتوا وجود دارد. اما یکی از پایه ای ترین آن ها ارائه محتوا به روش خطی می باشد که همه ی ما با آن در دوران مدرسه و دانشگاه برخورد کردیم. آموزش های ما تقریبا همگی به این روش صورت میگرفت. در کنار کاربرد هایی که دارد دارای معایبی نیز هست که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

 

ارائه محتوا به روش خطی در چه مواردی کاربرد دارد؟

روش خطی یا Linear ساده ترین روش ارائه محتوا هست. در این روش به ساده ترین شکل ممکن می توان به تولید و ارائه محتوا در هر موضوعی پرداخت.

ارائه محتوا به روش خطی در چه مواردی کاربرد دارد؟

همه چیز قابل پیش‌بینی می باشد.

در این روش کلیه مراحل انجام کار را می‌ توان از قبل پیش‌بینی کرد.

برای مثال در آموزش فتوشاپ ابتدا نحوه ی نصب فتوشاپ را آموزش می ‌دهند. بعد شناخت ابزار، نحوه ی ذخیره سازی و کم‌کم وارد بحث های کار با ابزارها را آموزش می‌دهند.

همین قابل پیش بینی بودن در بسیاری موارد باعث می شود که در طرف مقابل حس کنجکاوی ایجاد نشود و مخاطب به بحث توجه نکند.

پیشنهاد ما: تولید محتوای اختصاصی برای سایت

حفظ تمرکز سخت است.

در این روش به دلیل طولانی بودن و استفاده از بدیهیات مخاطب خیلی زود خسته می‌ شود. برای مثال: کلیه آموزش های، آموزش عالی کشور از مدارس گرفته تا دانشگاه ها به این روش انجام می‌شود. من رشته تحصیلیم کامپیوتر گرایش فناوری اطلاعات بود. جلسه اولی که در درس مدار الکترونیک وارد کلاس شدیم از اینکه مدار چیست، مدار چند نوع است، چه کاربردهایی دارد، چه قطعاتی می ‌تواند داشته باشد، توضیح دادند که حدود ۸-۹ جلسه به این صورت برگزار شد. این کار باعث زودتر خسته شدن دانشجوها و توجه نکردن به مطالب ارائه شده می ‌شود؛ اما در صورتی که این کار به صورت عملی انجام می‌شد و دانشجوها در انجام کار مشارکت می‌ کردند این کار اتفاق نمی‌افتاد.

ارائه محتوا به روش خطی در چه مواردی کاربرد دارد؟

روش خطی برای مطالب کوتاه قابل استفاده است.

شاید بتوان گفت بسیاری از کتاب هایی که در زمان دانش آموز و دانشجویی خوانده ایم به این روش بوده است. اما می توان گفت که روش خیلی درستی برای ارائه مطالب طولانی نیست و باعث خستگی مخاطب می شود. اما در ارائه مطالب و آموزش های کوتاه کاربرد خوبی دارد. برای مثال شما می ‌خواهید به فردی در نیم ساعت کتاب چند صد صفحه ای را آموزش بدهید و از روش های دیگر برای آموزش او نتوانید استفاده کنید. در این صورت در آن نیم ساعت فقط میتوان به توضیحاتی مختصر در مورد کتاب پرداخت.

 روش خطی برای مبتدیان استفاده می شود.

در بعضی موارد استفاده از روش خطی لازم و ضروری است و نمی‌توان از روش دیگری استفاده کرد. کسانی که می‌ خواهند آموزش کامپیوتر ببینند و کلاً هیچ اطلاع و شناختی از آن ندارد روش خطی بهترین نوع آموزش است و می‌توان برای مخاطب جالب باشد. اما برای کسی که از کامپیوتر شناخت دارد و با آن کار کرده است. آموزش دادن به این روش خسته کننده است.

پیشنهاد ما: تولید محتوا برای سایت خود را چگونه شروع کنیم؟

برای موضوعاتی که به ترتیب انجام دادن مراحل لازم و ضروری است بهترین روش استفاده از روش خطی می باشد. برای مثال برای آموزش دادن آشپزی که ترتیب انجام دادن و ترکیب مواد با هم مهم است. بهترین روش استفاده از روش خطی می باشد.

 

در این مقاله به درخواست دوستان، به آموزش ارائه محتوا به روش خطی پرداخته شد. اما می‌توان گفت که نمی توان در موارد زیادی از این روش استفاده کرد. در مقاله جداگانه ای انواع روش های ارائه محتوا و بهترین روش ها برای ارائه محتوا را آموزش خواهیم داد.

درباره‌ی امین اسم زاد

علاقه مند به حوزه کسب و کار اینترنتی ، ایده پرداز در حوزه ی ایجاد مشاغل نوپا

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *