قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

حذف بک لینک های اسپم بوسیله‌ی ابزار disavow

3,514 بازدید

 

با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی
بک لینک های اسپم که به سایت شما داده شده اند حالا به هر طریقی یا بوسیله خود شما انجام گرفته یا رقیبان شما؛ می توانند سایت شما یا صفحات مهم شما را با صدمه جدی روبرو کنند.

در این آموزش از سایت ره آموز:

 • با سایت هایی که امتیاز اسپم آن ها زیاد است و نباید از آن های لینک گرفت آشنا می شوید.
 • بک لینک های با کیفیت چه فاکتو هایی می توانند داشته باشند.
 • با ابزار Disavow گوگل وبمستر تولز آشنا می شوید.
 • حذف بک لینک ها اسپم سایت به وسیله Disavow را یاد خواهید گرفت.

 

پیشنهاد ما مطالعه مقاله : ۱۶ دلیل موفقیت در کسب و کار اینترنتی در ایران

 

بک لینک های اسپم چیست؟

قبل از ایکنه بگویم لینک های اسپم چی هستند که به سایت شما داده شده اند، باید عکس آن را بدانیم که لینک های با کیفیت چی هستند؟
لینک های با کیفیت به لینک هایی با دامین آتوریتی (DA) و پیچ آتوریتی (PA) زیاد گفته می شوند که، دامین آتوریتی همان طور که از اسمش پیداست مربوط به اعتبار دامنه سایت مورد نظر است و پیج آتوریتی مربوط به اعتبار آن صفحه خاص از آن سایت مورد نظر است که تقریبا همیشه صفحه اصلی دارای بالاترین اعتبار است.
تقریبا می شود گفت برای سایت هایی که تازه شروع به کار کرده اند، بک لینک های مناسب، از سایت هایی می باشند که دامین آتوریتی آن ها ۳۰ به بالا هستند.
خب حالا که فهمیدیم لینک با کیفیت از کدام سایت ها می توانند باشند؛  عکس این قضیه هم برای لینک های اسپم صادق است.
در واقع اگر از سایت های بی اعتبار، تعداد زیاد و در زمان کوتاه، بک لینک دریافت کنید، یا سایت های رقیب برای پایین کشیدن شما آن را انجام می دهند، گوگل این لینک ها را به عنوان لینک های اسپم شناسایی کرده و شما را جریمه می کند!

 

ابزار تشخیص دهنده‌ی سایت های اسپم

امروز می خواهم به شما سایت moz.com را معرفی کنم که مهم ترین و راحت ترین سایت برای تشخیص سایت های اسپم است.
به وسیله افزونه خیلی خوب mozbar که به گوگل کروم خود اضافه می کنید از گرفتن بک لینک های با کیفیت و مناسب برای سایت خود مطمئن شوید.

بک لینک های اسپم

همچنین اگر در بک لینک هایی که در گذشته از سایت های دیگر برای سایت خودتان استفاده کرده اید، مشکوک هستید می توانید با این ابزار mozbar آن ها را چک کنید.

 

بک لینک های قوی از فرش به عرش

 

اگر واقعا بخواهید محتوای اختصاصی خود را که بسیار با کیفیت تولید کرده اید به صفحه اول گوگل برسانید باید لینک سازی خوبی برای آن صفحه های تان داشته باشید، که فاکتورها و متدهای مهمی برای لینک سازی وجود دارد که از موضوع بحث ما خارج است. (فقط بهترین روش از نظر من این است که لاک پشتی حرکت کنید یعنی سعی کنید برای گوگل طبیعی رفتار کنید.)

 

نحوه ی تشخیص بک لینک های سایت

برای این کار ابتدا باید وارد گوگل وبمستر تولز سایت خود شوید که قبلا مطمئنا آن را ایجاد کرده اید.

گام اول: در سایدبار گوگل وبمستر تولز، مسیر زیر را دنبال کنید :

Search Traffic >> Links to your Site

لینک های اسپم

 

با کلیک بر روی Links to your Site صفحه لینک هایی که به سایت شما داده شده است باز می شود. البته در این روزهایی که این مقاله را می نویسم گوگل آپدیت ابزار گوگل وبمستر تولز را ارائه داده و یواش یواش ما را به سمت آپدیتش سوق می دهد. که در عکس زیر لینک ها به صورت زیر است.

 

 

در صفحه جدید، گزینه ای مبنی بر دانلود لینک ها وجود دارد (که آن علامت فلش رو به پایین باید آن را بزنید) و تمامی لینک های سایتتان را بصورت یک فایل CSV (اکسل) دانلود کنید. (که فرمول های خاص خود را در برنامه اکسل برای شناختن لینک های اسپم دارند)

قدم دوم: اکنون باید در این فایل جستجو کنید و ببینید کدام یک از لینک ها اسپم هستند و کدام یک مفید هستند. این کار ممکن است اندکی زمان بر باشد و کمی تخصصی است و باید با ابزارهای گوناگونی که در دست هست و حتی در خود اکسل با فرمول هایی که وجود دارد لینک های پرتکرار و اسپم را استخراج کنید.

 

پیشنهاد ما مطالعه مقاله : موانعی که در راه اندازی کسب و کار اینترنتی با آن ها برخورد می کنیم

 

حذف بک لینک های اسپم بوسیله‌ی ابزار disavow :

 

 

خب دوستان عزیز پس از اینکه تمامی بک لینک های سایت را مشاهده کردیم و بک لینک های مخرب آن را تشخیص دادیم، باید نسبت به حذف بک لینک های اسپم خود اقدام کنید.
در این مرحله از ابزار Disavow گوگل که مخفی و ابزار پیشرفته گوگل محسوب می شود، کمک می گیریم که جزئی از امکانات گوگل وبمستر تولز است.

گام اول: یک فایل txt. ایجاد کنید و آن را باز کنید. در هر خط نام یک دامنه سایت را بنویسید (در عکس زیر مشاهده کنید.) در واقع دامنه سایت های اسپمی و یا صفحات بک لینک های اسپم گرفته شده که به شما لینک داده اند را در این فایل وارد می کنیم.

 

بک لینک های اسپم

 

گام دوم: در این مرحله باید این فایل txt. را در ابزار Disavow گوگل آپلود کنیم و در واقع به گوگل بگوییم که لینک های این سایت ها را در بک لینک های سایت من قرار نده.
همان طور که گفتم ابزار Disavow Tool ابزار مخفی گوگل وب مستر تولز می باشد.  که این ابزار Disavow گوگل در پنل گوگل وبمستر تولز وجود ندارد.
برای دسترسی به آن عبارت  Google Disavow Tool را در گوگل سرچ کنید و روی لینک اول که مربوط به این ابزار است کلیک کنید.

 

حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار disavow گوگل

در مرحله اول، به شما پیامی می دهد مبنی بر اینکه از کاری که می خواهید انجام بدهید مطمئن هستید یا نه! روی گزینه Disavow Links کلیک کنید و به مرحله بعدی بروید.

در مرحله بعد صفحه ای برای شما باز می شود که یک گزینه دارد به اسم Disavow Links.
(که در آن جا اگر فقط یک سایت در اکانت شما وجود داشته باشد روی آن کلیک می کنید.)
نکته: بهتر است فایل txt. خود را در هر دو فایل http و https (با این شرط که https را بعدا برای خود فعال کرده اید) آپلود کنید.

در این مرحله بر روی Choose File کلیک کرده و فایل txt. که آماده کرده بودید را آپلود می کنید.

سپس بر روی Submit کلیک می کنید.

اکنون شما تمامی سایت های اسپمری را که به شما لینک داده بودند را به کمک ابزار Disavow گوگل، به گوگل معرفی کرده اید و درست یا غلط نتایج آن دیر یا زود برای شما محسوس خواهد شد. البته در خیلی اوقات اگر کارتان را در پیدا کردن لینک های اسپم درست انجام داده باشید این نتیجه مثبت می شود.

نکات مهم در استفاده از  Disavow Tool

 

بک لینک های اسپم

 

 1. بسیاری از دوستان راجب اینکه به این فایل txt. چجوری لیست های جدید خودمون رو اضافه کنیم سوال می کردن، که می توانم بگم شما همان فایل txt. خود را از کامپیوتر شخصی تان حذف نکنید و هر ماه یا هر هفته (البته به نوع سایت شما بستگی دارد اگر در مبحث لینک گیری برای سایتتان قوی عمل می کنید مطمئنا زمان چک کردن لینک های اسپم تان باید زود به زود انجام گیرد. اما اگر لاک پشتی حرکت می کنید هر چند ماه یک بار بک لینک های اسپم خود را چک کنید.) هر موقع که به سایت با امتیاز اسپم بالا برخورد کردید آن را در فایل خود ذخیره کنید و در وقت معین به ابزار Disavow معرفی کنید.
 2. دامنه های اسپم را به دقت شناسایی کنید. زیرا اگر اشتباهی بک لینک های با کیفیت را پاک کنید، این کار دیگر برگشت پذیر نیست و اعتباری که بدست آورده بودید را از دست می دهید.
 3. لیست هایی وجود دارد که سایت های اسپم را معرفی کرده اند. می توانید از این لیست ها استفاده کنید تا عملیات شناسایی و حذف بک لینک های اسپم راحت تر صورت بگیرد. (البته زیاد به این لیست ها اعتماد نکنید چون با تجربه ای که خودم دارم خیلی ها یا از حالت اسپم خارج شده اند و یا دامنه ها وجود ندارند و این به نظر من مناسب ارسال به این ابزار گوگل نیست.)

 

پیشنهاد ما مطالعه مقاله : مشاوره کسب و کار + علت شکست کسب و کار اینترنتی

 

کلام آخر:

برای اینکه قله های گوگل را فتح کنیم باید کارهای مختلفی انجام گیرد که حذف بک لینک های بی کیفیت یکی از آن هاست؛ پس اگر هنوز لینک های بی کیفیت که به سایت شما داده شده را حذف نکرده اید، آنها را حذف کنید تا تاثیرات مثبت آن ها هر چه زودتر روی سایت خود ببینید.
البته که طبق آزمایش های ما این تاثیرات ممکن است از چند روز تا چند ماه متفاوت باشد.
و در آخر هرگونه سوال یا پیشنهاد یا انتفاد خاصی داشتید در قسمت نظرات، پاسخگوی شما هستیم.

 

 دانلود فایل PDF مقاله

درباره ی تیم محتوای ره آموز

عشق به یادگیری، چونان شعله‌ای در دل شب است که هر چه بیشتر می‌سوزد، راهی بیشتر در پیش رو روشن می‌کند. این تشنگی برای دانایی، مسیری است بی‌پایان به سوی کشف رازهای هستی و درک عمیق‌تر خود و جهان.

مطلب پیشنهادی

خرید شماره مجازی بلیزارد به تعداد دلخواه

گزارشی از سایت فالووران با استفاده از شماره مجازی بلیزارد می‌توانید رقابت را در بازاریابی …

3 دیدگاه

 1. سلام یک گروه توی زمینه سئو زدیم.
  خوشحال میشم افتخار همراهی با شما رو داشته باشیم
  https://t.me/joinchat/BV1nbRYpr1Sn0t0pvf6MWw

 2. سلام
  بعضی دوستان به جای این که به سئوی سایت خودشان فکر کنند به سایت دیگران حمله می کنند
  امروز اونقد لینک پاک کردم این مردونگی نیست
  ممنون از مقاله شما کمکم کرد ویدئو بیشتر بذارین خیلی کاربردی هست

  • امین اسم زاد

   سلام دوست عزیز
   لینک تعدادش مهم نیست کیفیتش و از چه سایتی گرفته بشه مهم هست.
   بله بعضی ها برای تخریب صفحه های رقیب خود اقدام به ساخت لینک های اسپم میکنند.
   باید لینک های اسپم رو از سایتتون پاک کنید. تاثیر منفی بر سایتتون داره.
   چشم در آپدیت های بعدی آموزش های بیشتری در مورد ابزار disavow قرار میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *