قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

آموزش گذاشتن عکس در اکسپلور اینستاگرام

12,910 بازدید

اکسپلور یا سرچ اینستاگرام یکی از بهترین مکان‌ها برای افزایش فالوور است. درواقع با گرفتن پست در اکسپلور یا همان قسمت سرچ اینستاگرام شاهد افزایش فالوور هایتان خواهید بود. اکسپلور بخشی است که برای بازاریابی اینستاگرام استفاده می‌شود و شما می‌توانید در آن انواع پست‌ها را مشاهده کنید در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه پست گذاشتن در اکسپلور اینستاگرام بپردازیم.

 

پیشنهاد ما: آموزش گذاشتن چند استوری در اینستاگرام

 

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام صفحه‌ای است که پست‌هایی از صفحات دیگر در آن قرار می‌گیرد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند و از یک نوع الگوریتم مشخص پیروی می‌کنند درواقع اکسپلور بدین‌صورت نیست که بتوانید به‌راحتی پستی در آن منتشر کنید خود اینستاگرام بر اساس فعالیت‌های شما پست شمارا در صفحه اکسپلور قرار می‌دهد. زمانی که برنامه اینستاگرام را باز می‌کنید پایین صفحه چند آیکن می‌بینید که یک آیکون به شکل ذره‌بین است و درواقع با انتخاب آن وارد اکسپلور اینستاگرام می‌شوید.

اکسپلور اینستاگرام

پست‌هایی که در اکسپلور نمایش داده می‌شود به پیج هایی که فالو می‌کنید ربطی ندارد درواقع این صفحه فعالیت‌هایی که در اینستاگرام داشته‌اید را بازتاب می‌دهد. استوری و یا لایو استوری هایی که ثبت‌شده‌اند و اینستاگرام فکر می‌کند که شما به آن علاقه‌مند هستید را در اکسپلور نمایش می‌دهد برای مثال شما بیشتر فعالیت خود را صرف ویدیوهای درباره زیبایی و مد می‌کنید پس باید انتظار داشته باشید که در اکسپلور بیشتر این ویدیوها برای شما نمایش داده می‌شود زیرا اینستاگرام بر اساس علاقه شما الگوریتم را ادامه می‌دهد. درواقع در نگاهی دقیق‌تر در اکسپلور با عباراتی روبه رومی شوید مانند:

  •  Based on Photos You Like: بر اساس عکس‌هایی که لایک کرده‌اید.
  •  Based on Posts You Saved: بر اساس پست‌هایی که سیو کرده‌اید.
  •  Similar to Accounts You Interact With: بر اساس اکانت هایی که با آن‌ها تعامل داشته‌اید.
  •  Based On People You Follow: بر اساس افرادی که فالو کرده‌اید.
  •  Based On Video You Have Watched: بر اساس ویدیوهایی که مشاهده کرده‌اید.

اما زمانی که بخواهید پست شما در اکسپلور قرار گیرد باید یک سری نکات و روش‌ها را رعایت کنید که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

تاریخچه سرچ یا اکسپلور اینستاگرام

درگذشته به‌جای تب اکسپلور اینستاگرام تب محبوب وجود داشت. در تب محبوب یا popular اینستاگرام پست‌های محبوب در سراسر جهان و پست‌هایی که بیشترین لایک را داشت نمایش داده می‌شد. ممکن بود پستی مربوط به یک بازیگر که فالوور و لایک زیادی داشت قرار بگیرد اما اکنون اینستاگرام قسمت سرچ و یا اکسپلور را طوری طراحی کرده است که مطالب بر اساس علایق و فعالیت افراد قرار داده می‌شوند.

آموزش گذاشتن عکس در اکسپلور اینستاگرام

عکس گذاشتن در اکسپلور اینستاگرام تحولی عظیم در بازاریابی است همان‌طور که درباره اکسپلور گفته شد درباره این قابلیت آگاه شدیم اما ممکن است برای شما سوال پیش باید که چگونه پست شما در اکسپلور قرار بگیرد. درست است که اینستاگرام سعی می‌کند پست‌ها را بر اساس علایق شما قرار دهد اما شمارا با روش‌هایی آشنا می‌کنیم که به‌راحتی بتوانید یک پست در اکسپلور به خودتان اختصاص دهید.

شناخت مخاطبان

برای اینکه در نظر مخاطبانتان جذاب باشید و دیده شوید لازم است که مخاطبانتان را بشناسید. شناخت مخاطب بسیار مهم است. برای این کار بر روی شخصیت و علایق مخاطبان خود عمیق‌تر شوید. مثلاً ببینید چه محتوایی را بیشتر می‌پسندند. چه چیزهایی آن‌ها را خوشحال می‌کند، چه مطالبی آن‌ها را کنجکاو می‌کند.

۱- اکسپلور خود را بررسی کنید:

یک سری موارد در بین بیشتر افراد جامعه مشابه هستند این را می‌توانید از بررسی محتوای اکسپلور پیدا کنید. اگر بتوانید محتوایی که بیشتر افراد به آن علاقه دارند را تولید کنید شانس قرار گرفتن پست شما در بخش اکسپلور اینستاگرام بالا می‌رود.

۲- فعالیت فالوینگ های خود را بررسی کنید:

در تب قسمت نوتیفیکشن روی قسمت Following بزنید در این قسمت می‌توانید فعالیت فالوینگ های خود را مشاهده کنید ببینید چه نوع پست‌هایی را لایک کرده‌اند، چه نوع پیج هایی را فالو می‌کنند و.با این کار متوجه خواهید شد که چه مطالبی برای فالوور هایتان جذاب است و آن را دنبال می‌کنند.

استفاده از هشتگ ها #

اگر پست شما هشتگ نداشته باشد احتمال آن کم است که در بخش اکسپلور قرار بگیرد. درواقع شما باید با هشتگ ها پست خود را ویروسی کنید. در پست‌های اینستاگرام می‌توانید ۳۰ هشتگ قرار دهید که نباید هر ۳۰ تا را یکجا و باهم قرار دهید. مناسب‌ترین تعداد هشتگی که می‌توانید در یک پست قرار دهید بین ۴ تا ۹ هشتگ است. اگر بیش‌ازحد هشتگ قرار دهید ممکن است که به‌عنوان اسپم شناخته شوید و جریمه هم بشوید. محتوایی که به‌عنوان اسپم شناخته شود شانسی برای ویروسی شدن ندارد ویروسی شدن برابر است با قرار گرفتن پست شما در اکسپلور اینستاگرام.

دعوت کاربران برای فعالیت کردن

کاربران خود را به لایک و کامنت گذاشتن دعوت کنید. الگوریتم اینستاگرام بر اساس پست‌های محبوب در بین کاربران است. برای دعوت به فعالیت فالورهایتان می‌توانید از ترفندهای زیادی استفاده کنید. برای مثال: مسابقات اینستاگرامی راه‌اندازی کنید، مسابقاتی بر اساس تگ کردن افراد، می‌توانید پستی گذاشته و از آن‌ها نظر بخواهید. در این صورت است که فرصت شما برای قرار گرفتن در اکسپلور اینستاگرام زیاد می‌شود و شانس بیشتری خواهید داشت.

 

پیشنهاد ما: آموزش ذخیره عکس پروفایل اینستاگرام

تگ کردن

می‌توانید در زیر پست‌های خود افراد و برندهای معروف و محبوب را تگ کنید. در این صورت عکس شما در پروفایل آن‌ها نیز نمایش داده می‌شود و می‌توانید لایک و کامنت بیشتری دریافت کنید. در تگ کردن به چند نکته توجه داشته باشید و آن را رعایت کنید
در هر پست تعداد محدودی از افراد را تگ کنید هیچ‌گاه یک نفر را تگ نکنید زیرا ممکن است این کار شما فرد تگ شده را آزار بدهد و شمارا بلاک یا ریپورت کند که در این صورت عواقب خوبی در انتظارتان نخواهد بود
افراد را در پست‌های بی‌ربط تگ نکنید. مثلاً پست شما مربوط به لباس است سعی کنید برندی مربوط به پست خود تگ کنید.

حضور بهینه

اینستاگرام به اکانت های بیزینسی قابلیت آمارگیری می‌دهد که شما هم می‌توانید از آن استفاده کنید برای این کار در قسمت Insight در بخش Following اطلاعاتی راجع به فالورهای شما وجود دارد مانند چه درصدی از فالورها زن یا مرد هستند، فالورها از چه کشور و شهرهایی هستند، فالورها در چه روزهایی از هفته بیشترین فعالیت رادارند، فالورها در چه ساعتی بیشترین فعالیت رادارند
شما با توجه به پستی که می‌خواهید اشتراک دهید می‌توانید در بهترین ساعت از روز زمانی که فالورهایتان بیشترین فعالیت رادارند منتشر کنید و در آن لوکیشنی انتخاب کنید که بیشترین مخاطبان از آن هستند. در این صورت بازمان بندی درست و حضور مفید و به‌موقع خود می‌توانید لایک و کامنت زیادی دریافت کنید و برای ورود به اکسپلور اینستاگرام شانس بیشتری خواهید داشت.

پست و محتوایی بی‌نظیر

تمامی راه‌کارهای گفته‌شده زمانی عملی می‌شوند که پست شما خوب باشد. برای گذاشتن یک پست عالی همواره باید توجه داشته باشید که پست شما پیش‌نمایش کوچک و عکسی جذاب داشته باشد، عنوانی داشته باشد که در نگاه اول چشم مخاطب را درگیر کند درواقع عنوان شما جذاب، گیرا و دارای حس مثبت باشد، محتوا به‌گونه‌ای باشد که مخاطب را وادار به لایک و کامنت کند و درنهایت محتوا و عکس طوری باشند که مخاطب را درباره شما و برندتتان کنجکاو کند تا درنهایت پروفایل شما را باز کنند.

لایک و کامنت فیک

با توجه به مطالبی که گفته شد مبنای اکسپلور شدن اینستاگرام لایک و کامنت زیاد و محبوبیت است پس برای همین می‌توانید در هر پستی که گذاشتید لایک و کامنت فیک خریداری کنید. زیرا طبق الگوریتم کامنت و لایک زیاد در بازه زمانی کوتاه نشان‌دهنده محبوبیت پست بوده و اگر ۱۰۰ لایک فیک بخرید این احتمال وجود دارد که پست شما در اکسپلور ۱۰ هزار نفر دیگر نمایش داده شود فقط به یاد داشته باشید که در تمامی مراحل گفته‌شده تعادل را حفظ کرده و زیاده‌روی نکنید زیرا ممکن است که اینستاگرام شمارا به‌عنوان یک اسپم شناسایی کند و شانس خود را از دست دهید.

تنظیمات اکسپلور اینستاگرام

اکسپلور اینستاگرام تنظیمات خاصی ندارد ولی می‌توانید کاری کنید که پست‌های که بیشتر می‌پسندید را نمایش دهد.

برای این کار به تب اکسپلور اینستاگرام بروید و روی پستی که نمی‌خواهید آن را ببینید کلیک کنید پس‌ازآن روی دکمه سه‌نقطه در بالای پست کلیک کنید منویی برای شما بازمی شود که شامل چند گزینه است روی گزینه See Fewer Posts Like This کلیک کنید.

اکسپلور اینستاگرام

 

پس انتخاب این گزینه پیامی برای شما نمایش داده می‌شود که نتیجه تأیید گزینه انتخابی شماست. از این طریق به‌راحتی می‌توانید صفحه اکسپلور خود را شخصی‌سازی کنید.

 

اکسپلور اینستاگرام

 

پیشنهاد ما: ردیابی افراد در اینستاگرام چگونه است؟!

 

نتیجه‌گیری

در مطالب گفته‌شده به آموزش لازم درباره نحوه پست گذاشتن در اکسپلور اینستاگرام و روش‌های آن پرداختیم. هرکدام از روش‌های گفته‌شده به اقداماتی مستمر نیاز دارد و ممکن است برای برخی افراد نتیجه‌بخش باشد و یا هیچ نتیجه‌ای از آن نگیرید اما مطمئن باشید که اگر با روش‌های گفته‌شده وارد الگوریتم اینستاگرام شوید و از آن پیروی کنید شانس زیادی در قرار گرفتن پست شما در اکسپلور اینستاگرام خواهید داشت و اکسپلور در حوزه فعالیت شما به شما بسیار کمک می‌کند و از این طریق می‌توانید پیشرفت چشمگیری در افزایش فالوور داشته باشید. برای توضیحات بیشتر می‌توانید سؤالات و نظرات خود را با تیم ره آموز در میان بگذارید امیدواریم که این مقاله و مقالات دیگر برای شما مفید بوده باشد.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

اکانت اینستاگرام

آموزش بازگردانی اکانت قبلی اینستاگرام

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم؟ اگر شما ازجمله افرادی هستید که زیاد در …

2 دیدگاه

  1. سلام پنل اینستاگرام فروشی دارین قیمت مناسب؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *