خانه / شبکه های اجتماعی / معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام

معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام

زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه

قصد داریم در این مقاله به معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام بپردازیم. اینستاگرام شبکه اجتماعی هست که هر کسب و کار آنلاین باید به آن توجه داشته باشد و این شبکه اجتماعی برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ توسط دو مرد جوان به اسم کوین سیستروم و مایک کریگر ساخته شد. شبکه اجتماعی اینستاگرام سبکی جدید در بازاریابی برای محصولات ارائه می‌دهد که باعث شده بیشتر شرکت‌ها به اینستاگرام رو بیاورند و نتوانند از این شبکه اجتماعی چشم پوشی کنند.

اینستاگرام یک اپلیکیشن بود که فقط برای گوشی‌های با سیستم‌عامل ios یا گوشی‌های اپل ساخته شد.

معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام

هدف این اپلیکیشن به اشتراک گذاری عکس به ساده‌ترین روش ممکن بود و ایده اولیه این دو فرد جوان این بود که عکاسی از داخل خود اپلیکیشن انجام بشود؛ بنابراین ابتدا اپلیکیشن باز می‌شد و شخص عکسش را می‌گرفت و با زدن یک دکمه میتوانست عکسش را با دوستان و دیگران به اشتراک بگذارد.

 

پیشنهاد ما : برنامه افزایش فالوور اینستاگرام (نینجاگرام)

 

معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام

 

تعداد کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام فقط دو ماه بعد از ساخته‌شدن این اپلیکیشن به یک‌میلیون نفر رسید که بسیاری از شرکت‌های بزرگ را ترساند.

یکی از رکوردشکن ترین اپلیکیشن های تاریخ است که توانست طی دو ماه توجه یک‌میلیون کاربر را به خودش جلب کند و بلافاصله صاحبان اینستاگرام با دیدن این موفقیت عجیب و بزرگ به این فکر افتادند که امکانات جدیدی را به این اپلیکیشن اضافه کنند.

 

کار، بر روی فیلترهای عکس

اولین قدمی که برداشته شد اضافه شدن فیلترهای عکس بود اغلب افراد عکاس حرفه‌ای نیستند و وقتی با دوربین موبایل عکسی را می‌گیرند مشخص هست که آن عکس کیفیت عالی و فوق‌العاده ندارد؛ این دو جوان به این فکر افتادند که چطور می‌توانند به‌راحتی و با یک کلیک بتوانند کاری بکنند که عکس‌ها باکیفیت خیلی بهتری ارائه بشود و فرد خودش را به‌عنوان یک عکاس حرفه‌ای بداند و با همین ایده، فیلترهای عکس اضافه شد؛ که بعد از عکاسی به‌راحتی می‌توانستند با استفاده از یکی از این فیلترها کیفیت عکس‌های خودتان را خیلی بهتر بکنند و حس خیلی بهتری از به اشتراک گذاری عکس‌های خودشان داشته باشند.

معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام

 

در نوامبر ۲۰۱۱ یعنی مدتی پس از ساخته‌شدن این اپلیکیشن در اینستاگرام امکان اضافه شدن هشتک اضافه شد.

ولی همین‌جا خوبه بدانید که هشتک کلمه کلیدی و یا یک عبارتی است که در توضیحات عکس اضافه می‌شود و کمک می‌کند به اینستاگرام که موضوع عکس را تشخیص بدهد.

 

پیشنهاد ما: روند شبکه های اجتماعی

 

مثلاً ما اگر عکسی را در اینستاگرام گذاشتیم و در قسمت هشتک‌های آن عبارت (کسب و کار اینترنتی) را وارد کردیم. درواقع به اینستاگرام میگوییم که عکس ما مربوط به کسب و کار اینترنتی است و اگر فردی در حال جستجو عکس‌های آن بود می‌تواند به عکس ما دسترسی پیدا کند.

 

زمان انتشار نسخه اندرویدی و نسخه وبی شبکه اجتماعی اینستاگرام

در آوریل ۲۰۱۲ یعنی دقیقاً دو سال بعد از ساخته‌شدن این اپلیکیشن برای اپل اولین نسخه اندرویدی این اپلیکیشن ارائه شد؛ و با استقبال بسیار زیادی روبرو شد و نسخه اندرویدی اینستاگرام بعد از مدت بسیار کوتاهی که به بازار آمده با استقبال زیاد روبرو شده و در نوامبر ۲۰۱۲ یعنی چند ماه بعد از اینستاگرام نسخه وب خودش را عرضه کرد و در مورد این موضوع هم بعداً مفصل توضیح خواهیم داد. در نسخه وبی شما بدون گوشی هم متوانید به عکس‌های خودتان دسترسی داشته باشید و کافیه به آدرس:

معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام

و بعد از (/) نام کاربری اینستاگرام خود را وارد کنید و با این روش می‌توانید عکس‌های خودتان، کامنت هایتان و لایک هایی که دارید دسترسی پیدا کنید و نسخه وب بنابراین نوامبر ۲۰۱۲ اضافه شد؛ که کار شما را بسیار راحت‌تر می‌کند و می‌توانید افراد را از وب سایتمون به نسخه وبی اینستاگرامتان سوق دهید و افراد را ترغیب کنید که فالوور شما بشوند

 

زمان انتشار فایل ویدیو ای

در ژوئن ۲۰۱۳ امکان آپلود کردن ویدیو در اینستاگرام اضافه شد و هم اینکه اینستاگرام یک محدودیت گذاشته و حداکثر طول ویدیو ها ۱۵ ثانیه است.این کار باعث شده افراد بسیار زیادی این ویدیوها را ببینند و استقبال از ویدیوها خیلی بیشتر شده چون شخص مطمئن هست که بیشتر از ۱۵ ثانیه وقت نخواهد گرفت.

اما با آپدیت جدید این شرکت در سال ۲۰۱۶ این ویدیو ها به ۶۰ ثانیه افزایش پیدا کرد. این کار با استقبال زیادی روبرو شد. پس از مدتی بعد از انتشار ویدیو های ۶۰ ثانیه ای برای آن که بتوانند ویدیو های بیشتر از ۶۰ ثانیه را در شبکه اجتماعی اینستاگرام قرار دهند. قسمت گالری به این اپلیکیشن افزوده شده که کاربران میتوانستند ویدیو های خود را در قالب گالری انتشار دهند.

 

پیشنهاد ما: ۸ ترفند بازاریابی اینستاگرام

 

در سال ۲۰۱۸ به گزارش وال استریت ژورنال اینستاگرام ویدیو هایی تا ۶۰ دقیقه را به صورت آزمایشی امتحان میکند که با شناختی که از این شرکت داریم بعد از مدتی ویدیوهای ۶۰ دقیقه ای را برای عموم هم فراهم میکند.

 

آمار شگفت‌آور

بنابراین دیدیم که اینستاگرام یک اپلیکیشن نوپا بود؛ و با استقبال بسیار زیادی مواجه شد ولی خوب هست که به چند آمار بسیار حیرت‌آور توجه کنیم که اهمیت اینستاگرام را نشان می‌دهد.

در ۲ ماه اول تعداد کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام از ۱ میلیون نفر گذشت که باعث تعجب و ترس سایر شبکه های اجتماعی دیگر شد.

تا الآن حدود ۱ میلیارد کاربر در اینستاگرام وجود دارند؛ که نسبت به فیس‌بوک که بیش از ۲ میلیارد کاربر دارد عدد بسیار کمتری است. ولی نقطه بسیار مهم در شبکه های اجتماعی تعداد کاربران نیست بلکه تعداد کل کاربران فعال آنلاین ماهانه است.

معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام

 

اینستاگرام در این زمینه بی‌رقیب است و رکورددار تمام رسانه‌های اجتماعی دنیا است؛ و تعداد کاربران فعال ماهانه اینستاگرام بیش از ۱ میلیارد  نفر است.  فیس‌بوک بیش از ۲ میلیارد  و ۲۳۴ میلیون کاربر دارد؛ ولی درصد بسیار کمتری از آن‌ها هر ماه اکانتشان را چک می‌کنند؛ بنابراین شما اگر پستی را در اینستاگرام بگذارید به احتمال زیاد دیده شدن آن خیلی بیشتر و سرعت واکنش دیگران نسبت به آن خیلی بیشتر از فیس‌بوک و لینکدین و دیگر شبکه‌های اجتماعی دیگر است.

 

آمارهایی که بس جای تأمل دارد

 • بیش از ۴۰ میلیارد عکس به اشتراک گذاشته شده
 • روزانه ۳٫۵ میلیارد like انجام می‌شود
 • هرروز به‌ طور متوسط ۸۰ میلیون عکس به اشتراک گذاشته می‌شود
 • استفاده از اینستاگرام در دو سال گذشته ۲ برابر شده است.

 

نکته‌ای که باید توجه ویژه‌ای به آن کنیم بیش از ۷ برابر جمعیت جهان عکس به اشتراک گذاشته شده.

هرروز ۸۰ میلیون عکس به تعداد عکس‌های اینستاگرام افزوده می‌شود.

 

جذابیت اینستاگرام برای خانم‌ها

نکته بعدی این هست که شبکه اجتماعی اینستاگرام برای خانم‌ها جذابیت زیادی داره و تنها شبکه اجتماعی است که خانم‌ها استقبال بیشتری از آن کردند و درصد خانم‌هایی که از اینستاگرام استفاده می‌کنند بسیار بیشتر است، نسبت به رسانه های مثل فیس‌بوک، توییتر، پینترست، لینکدین و … .

بنابراین این هم یک فرصته جدید ایجاد کرده که اگر محصولاتی دارید که مخاطبش بیشتر خانم‌ها هستند. شاید استفاده از اینستاگرام یکی از بهترین گزینه‌ها باشه و بتونین بازار هدف خودتان را پیدا کنید و محصولات و خدمات خودتان رو تبلیغ بکنید.

معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام

 

بنابراین به صورت خلاصه دیدیم که اینستاگرام چند سال پیش ساخته شده، اپلیکیشنی بود که برای آی او اس بود و بعداً برای اندروید ساخته شد و تنها رسانه اجتماعی هست که از اول برای موبایل ساخته شده و این‌قدر محبوب شده است.

شما نمی‌توانید بر روی کامپیوتر اکانت اینستاگرام نصب کنید از طریق نسخه وبی، البته راه‌هایی وجود دارد، ولی اغلب افراد معمولی باید از طریق موبایلشان اکانت اینستاگرام درست کنند؛ بنابراین شبکه اجتماعی هست که دقیقاً برای موبایل ساخته شده و محبوب ترین شبکه اجتماعی موبایل است و در این مقاله از سایت ره آموز دیدیم که اینستاگرام چقدر محبوب است و چقدر مورد توجه قرار گرفته است.

درباره‌ی امین اسم زاد

علاقه مند به حوزه کسب و کار اینترنتی ، ایده پرداز در حوزه ی ایجاد مشاغل نوپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی 30 سایت برای گرفتن بک لینک های بااعتبار
مطمئنا هر سایتی برای گرفتن اعتبار کافی از گوگل، باید از سایت هایی با دامین آتوریتی بالا و ارزشمند برای گوگل، بک لینک بگیرد. در اینجا برای شما 30 عدد از آن ها را معرفی کرده ایم.
 • افزایش اعتبار کلی سایت شما
 • رشد سریع در نتایج گوگل
 • یادگیری ساختن بک لینک در انواع مختلف
 • Leftomato denitro oculus softam lorum
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
 • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
 • Montes vutario lacus quis digit turtulis
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
دانلود فایل
  ایمیل شما پیش ما محفوظ خواهد بود
آیا تعداد فالوورهایتان کم است ؟؟؟
شما می توانید با استفاده از نینجاگرام بیش از ۳۰۰۰ فالورر و لایک (واقعی) در هفته بدست آورید.
 • افزایش فالوور
 • افزایش لایک
 • ارسال کامنت
 • مدیریت اکانت اینستاگرام
 • فالوکردن خودکار
 • آنفالو کردن خودکار
 • لایک خودکار
 • جستجوی مکان
 • کسب درآمد از اینترنت با تولید محتوای اختصاصی
  کسب درآمد از اینترنت با تولید محتوای اختصاصی
  PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Ii8vd3d3LmFwYXJhdC5jb20vdi9XTnE3VA0KP2F1dG9wbGF5PTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
  ENJOY AURORA BOREALIS
  محصول آموزش تندخوانی
  * افزایش سرعت چشم ها در هنگام مطالعه
  * کاهش زمان مطالعه
  * افزایش سرعت چشم گیر در درک موضوعات
  * تقویت حافظه و افزایش یادگیری
  * بهبود مدیریت زمان هنگام کار با پکیج تندخوانی
  انتخاب اسم پروفایل
  * آیا می خواهید خاص باشید
  * نام کاربری شیک و جذاب می خواهید
  * در انتخاب اسم پروفایل خود مشکل دارید
  * می خواهید اسم خود را با عکس های زیبا ترکیب کنید

  * با ما همراه باشید
  * و روی لینک زیر کلیک کنید ...
  GET IT NOW
  500% MORE SUBSCRIBERS
  EFFICIENCY
  BOOST YOUR SALES
  CREATIVITY
  INSPIRE YOUR VISITORS
  BE UNIQUE
  CREATE UNIQUE POPUPS