قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نتورک چیست و نکاتی مهم درباره بازاریابی شبکه ای

2,670 بازدید

نتورک چیست ، سوالی است که ممکن است خیلی از ما با آن روبرو شده باشیم. نزدیک پانزده سال است که در ایران بحث بازاریابی های شبکه ای و شرکت های هرمی باز شده است و در بین جوانان و بازاریابان در مورد آن محافل زیادی برگزار می شود.
اما به راستی، نتورک چیست؟ آیا نوعی بازاریابی پولساز است؟ آیا می توان به وسیله ان پولدار شد و به درآمد ماهانه عالی رسید؟ آیا می تواند در این نوع بازاریابی موفق شد؟

نتورک چیست

 

نتورک مارکتینگ در زبان فارسی، به معنای بازاریابی شبکه ای می باشد. این نوع از فعالیت از انواع بازاریابی می باشد که فعالیت فروش آن بر اساس نیروی انسانی و شبکه سازی گسترده، انجام می شود.

 

در این شیوه یک بازاریاب باید محصول را از شرکت مادر ( که برای آن شرکت بازاریابی شبکه ای انجام می شود ) تهیه می کند و بر اساس فروش آن پورسانت دریافت می کند. غیر از این بحث در نتورک به ازای فروش زیر مجموعه به شما پورسانت پاداش تعلق می گیرد.

 

اگر بپرسید پایه و اساس نتورک چیست ، باید گفت که در واقع اگر بتوانید به تعداد افرادی که در زیر مجموعه شما هستند بیفزایید، می توانید پورسانت بیشتری به صورت تصاعدی دریافت نمایید. از این راه است که میتوانید به پول بیشتر در نتورک برسید. اکثر افرادی که در این زمینه موفق شده اند، توانسته اند زیر مجموعه قوی و مشتاق و گسترده ای تشکیل دهند.

 

نتورک چیست ؟

البته این بازاریابی در ایران طرفداران خاص خودش را دارد و شرکت های زیادی در زمینه نتورک مارکتینگ در حال فعالیت هستند و به بازاریابان خود پورسانت می دهند، اما برخی از کارشناسان و اقتصاددانان با این روش بازاریابی مخالف هستند و عقیده دارند که روش اشتباه و پرضرر می باشد. اما شیوه کار نتورک چیست و چگونه فعالیت آن باعث رسیدن به پورسانت می گردد؟

 

نتورک همانطور که از اسمش پیدا است، یک شبکه تشکیل می دهد. در واقع شما یک فردی هستید که راس این شبکه قرار خواهید گرفت و زیرمجموعه  های خود را به تعداد بیشتری افزایش می دهید. ساختار زیر مجموعه شما به صورت هرمی پیش می رود و شما قرار است در راس این هرم قرار بگیرید. به نظر شما منظور از هرم در نتورک چیست؟

 

پیشنهاد ما: طرح کسب و کار (Business Plan)

 

در واقع شما در راس هرمی هستید که خودتان در نتورک تشکیل داده اید و قطعا زیر مجموعه افراد دیگری هستید که در انتها به راس هرم شرکت که به آنها لیدر گفته می شود، ختم می گردد. شما اولین نفر نیستید و آخرین نفر هم ممکن است نباشید. در واقع در MLM دو راه برای فعالیت دارید که یکی از آنها مهمتر از دیگری است.

 

در واقع یکی بازاریابی محصول است که شما در آن زیاد به موفقیت مالی نخواهید رسید. اگر می خواهید در نتورک موفق باشید، فعالیت زیر مجموعه های شما است که شما را به آن هدفی که می خواهید می رساند.

 

اگر بپرسند که مهمترین عامل در نتورک چیست، باید گفت که مهمترین عامل نفوذ بر اطرافیان می باشد. وقتی که شما نفوذ داشته باشید و فن بیان خوبی داشته باشید، می توانید به راحتی مجموعه خود را گسترش داده به موفقیت نهایی برسید.

 

بازاریابی شبکه ای به بازاریابی چند سطحی نیز معروف است که به آن MLM) Multi-Level Marketing) نیز گفته می شود. در یک بازاریابی چند سطحی شما در چندین لول یا سطح با زیرمجموعه خود فاصله خواهید گرفت و زیر مجموعه های زیر مجموعه شما در سطح دو و زیر مجموعه آنها در سطح سوم و همینطور تا سطح های بالاتر قرار می گیرند.

 

MLM در نتورک یعنی چه؟

نتورک MLM مدت ها در کشور های پیشرفته جهان به فعالیت پرداخت که البته برخی از این شرکت ها هنوز در حال فعالیت هستند و به بازاریابان عرصه خود سود می رسانند. بازاریابی چند سطحی بر اساس تعداد سطح به شما پورسانت بیشتری می رساند که می توانید با افزایش آن به اهداف مالی خود در آینده برسید.

 

به نظر شما اصول موفقیت در نتورک چیست و چگونه می توان در آن به اهداف مالی و ویژن های تعیین شده در مدت زمان معلوم رسید؟ بحث ما در ادامه بر همین موضوع ادامه پیدا خواهد کرد.

 

اصول موفقیت در نتورک چیست ؟

در ادامه بحث نتورک چیست باید گفت، برای اینکه در هر کاری موفق شوید، باید اصولی را رعایت کنید. در واقع برای اینکه موفقیت کسب کنید باید برنامه ای مدون شده و استراتژی حرفه ای داشته باشید تا بتوانید بر اساس آن به آنچه که می خواستید، رسیده باشید.

 

موفقیت در این حرفه هم نیازمند رعایت یک سری نکاتی است که با رعایت آنها می توانید به موفقیت برسید. پس در ادامه به سوال اصول موفقیت در نتورک چیست، پاسخ خواهیم داد.

 

پیشنهاد ما: ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۹

 

  • توجه به کیفیت محصولات

باید ببینید محصولات شرکت نتورک چیست؟ شما باید محصولاتی را انتخاب کنید که دارای کیفیت بالا و مشتری پسند باشند. یعنی در واقع شما باید در ابتدا بازاریابی SLM خود را تقویت کنید و بتوانید محصولات خود را بفروشید. SLM) Single-Level-Marketing) در واقع بازاریابی تک سطحی است که شما با استفاده از بازاریابی محصول، می توانید پورسانت دریافت نمایید.

 

اساس موفقیت نتورک مارکتینگ

اگر کیفیت محصولی که به مشتریان پیشنهاد میدهید بسیار پایین باشد، مشتری قطعا اگر هم دفع اول آن را بخرد، در دفعات بعدی از خرید آن پشیمان خواهد شد. به جای اینکه محصول را از شما تهیه کند، کالاهای دیگر را به شما ترجیح خواهد داد.

 

  • تقویت فن بیان و مهارت مذاکره

شما برای اینکه هم در بازاریابی محصول موفق باشید و هم بتوانید مجموعه خود را بسازید، باید بتوانید خوب صحبت کنید و طرف مقابلتان را بتوانید جذب کنید. اگر از یک بازاریاب موفق بپرسید که اصول موفقیت در نتورک چیست ، حتما یکی از پاسخ هایی که به شما خواهد داد، فن بیان خواهد بود.

 

شما باید روی این مهارت به شدت کار کنید. از قدیم گفته اند که زبان کلید روزی است، پس از همان قدیم هم به اهمیت بازاریابی کلامی پی برده اند و شما باید خودتان را در این زمینه ارتقا دهید تا بتوانید در بازاریابی شبکه ای به موفقیت برسید.

 

فوت و فن هایی در این زمینه وجود دارد که شما با فراگرفتن آنها می توانید بر مشتری غالب شوید و آن را قانع کنید که یاز از محصول شما تهیه کند یا به زیر مجموعه شما اضافه شود.

 

  • افزایش مهارت مجموعه سازی و رهبری آن

یک از پاسخ هایی که برای سوال اصول موفقیت در نتورک چیست، می توان به عنوان مهم ترین آنها به آن اشاره کرد، این است که شما باید بتوانید یک مجموعه قوی بسازید. فروش محصول به خودی خود برای شما پولساز نخواهد بود، بلکه این فروش زیرمجموعه های شما است که به شما کمک می کند بتوانید پول بیشتری کسب کنید.

 

اهمیت نتورک چیست

اصول کار نتورک بر مجموعه سازی و تیم سازی است که در چند سطح صورت می گیرد. شما باید تیمی بسازید که از خودتان در این زمینه مشتاق تر باشند تا مجموعه تا بتوان پیشرفت کند و شما نیز به همراه آن به اهداف خود برسید. به نظر شما مجموعه خوب در نتورک چیست؟

 

مجموعه خود را بر اساس افرادی که تحت نفوذ شما قرار دارند بسازید. آن دسته از افرادی را انتخاب کنید که می توانند به شما در نتورک کمک کنند و با شما ارتباط صمیمی نیز داشته باشند. شما برای اینکه آنها را به مجموعه خود اضافه کنید باید بتوانید در آنها امید و انگیزه برای رسیدن به هدفشان ایجاد کنید.

 

با صمیمیتی که در تیم خود ایجاد می کنید، می توانید رهبری آن را به راحتی انجام دهید و به موفقیت مجموعه کمک کنید.

 

  • افزایش مهارت لیدر سازی

شما یک فرد هستید، که رهبر یک مجموعه یا یک تیم به حساب می آیید. شما توانسته اید یک مجموعه بزرگ با توانایی های خودتان بسازید. برای اینکه مجموعه شما گسترش بیشتری پیدا کند، شما به این مطلب نیاز دارید که بتوانید افرادی را مثل خودتان پرورش دهید. به نظر شما اهمیت داشتن یک لیدر خوب در نتورک چیست؟

 

این افراد قرار است در آینده از رهبران و لیدر های زیر مجموعه شما باشند که به شما در زمینه گسترش فعالیت های نتورک کمک کنند. افرادی مشتاق و با انگیزه بالا که قطعا به شما نیز کمک خواهند کرد.

 

سند قانونی نتورک چیست و آیا رویای ثروتمند شدن با این کار به واقعیت تبدیل می شود؟

باید در ابتدا به این سوال که اسناد قانونی نتورک چیست، پاسخ دهیم و سپس به دیگر سوالی که مطرح شد، گریزی خواهیم داشت. هر شرکتی که بخواهد از این نوع بازاریابی شبکه ای یعنی MLM استفاده کند، باید از وزارت صنعت و معدن مجوز فعالیت MLM داشته باشد. پس از این مرجع می توانید برای قانونی بودن شرکت های نتورکی، اقدام نمایید. هر شرکتی که این مجوز را نداشته باشد، فعالیت آن غیر قانونی است و هر لحظه امکان پلمپ آن وجود دارد.

 

اما رویای ثروتمند شدن در این حرفه چیست؟ آیا حقیقت دارد و می توان با استفاده از آن به اهداف مالی بزرگ رسید؟

 

باید گفت که هر چیزی در این دنیا شدنی است. برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای شما باید تلاش مستمر داشته باشید. یعنی بتوانید به آنچه که گفتیم عمل کنید و تلاشتان در این زمینه مستمر و قطعی باشد تا بتوانید نتایج مثبتی را از این امر بگیرید.

 

ما به این سوال که نتورک چیست در کنار عوامل موفقیت آن پاسخی دادیم. قطعا شما در این باره به اطلاعات بیشتری نیاز دارید. اگر می خواهید در این زمینه فعالیت داشته باشید و در این حوزه به شما پیشنهاد شده است، قطعا زیر و بم شرکت را بررسی کنید. در ضمن قانونی بودن آن را هم بررسی کنید.

 

در ضمن می توانید از افرادی هم که می دانند نتورک چیست، مشورت بگیرید. افرادی که در این زمینه دارای تجربه هستند، مراجع خوبی برای تحقیق هستند.

درباره ی تیم محتوای ره آموز

عشق به یادگیری، چونان شعله‌ای در دل شب است که هر چه بیشتر می‌سوزد، راهی بیشتر در پیش رو روشن می‌کند. این تشنگی برای دانایی، مسیری است بی‌پایان به سوی کشف رازهای هستی و درک عمیق‌تر خود و جهان.

مطلب پیشنهادی

خرید شماره مجازی بلیزارد به تعداد دلخواه

گزارشی از سایت فالووران با استفاده از شماره مجازی بلیزارد می‌توانید رقابت را در بازاریابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *