خانه / مقالات / بازاریابی اینترنتی / بازاریابی شبکه های اجتماعی / ۴ نکته که در ساخت اکانت اینستاگرام باید توجه کرد.

۴ نکته که در ساخت اکانت اینستاگرام باید توجه کرد.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه

۴ نکته که در ساخت اکانت اینستاگرام باید توجه کرد.

در این قسمت می‌ خواهم به چند نکته اشاره کنم که در ساختن اکانت اینستاگرام تان بهتر است رعایت کنید. نکاتی که با رعایت کردن آن ها می توانید به صورت حرفه ای بازاریابی تان را برای کسب و کار خود شروع کنید.

نام مشابه با رسانه های دیگر

اولین نکته این است که نام کاربری شما مشابه با تمام رسانه‌ های اجتماعی دیگرتان باشد.
مثلاً اگر نام کاربری شما در فیس بوک ره آموز است، در اینستاگرام هم ره آموز باشد که به راحتی قابل پیدا کردن باشید و کاربران لازم نباشد که چندین نام را حفظ باشند قبلاً توضیح دادم که برای چک کردن نام های کاربری در رسانه های مختلف می‌توانید از سایت namechk استفاده کنید. ببینید که نام مورد نظرتان در کدام رسانه ها آزاد است و می توانید از آن استفاده کنید.

4 نکته که در ساخت اکانت اینستاگرام باید توجه کرد.

انتخاب نام مناسب

دومین نکته در ساخت اکانت اینستاگرام انتخاب نام شماست. نام با نام کاربری متفاوت است. در اینجا منظور اسم شماست. اسم شما می تواند به زبان فارسی باشد و یا انگلیسی باشد و من توصیه می ‌کنم که از نام فارسی استفاده کنید. چون این قسمت تنها جایی هست که می توانید نام فارسی استفاده کنید ولی در یوزرنیم خودتان نمی توانید از اسم فارسی استفاده کنیم. انتخاب نام فارسی این مزیت را دارد که به کاربران کمک می‌کنید که شما را راحت تر پیدا کنند.

پیشنهاد ما: انتخاب نام کاربری برای شبکه های اجتماعی با چند راه کار ساده

آیا می دانید اینستاگرام چطوری جستجو می کند. با توجه به نام کاربری یا نامه افراد؟

پاسخ این سؤال این است که اینستاگرام هر دو مورد را لحاظ می‌کند؛ بنابراین فرض کنید اسم شرکت من ره آموز است و یوزرنیم خودم را به انگلیسی ره آموز قراردادم. بهتر است در نام فارسی خودم کلمه ره آموز را به فارسی استفاده کنم. نتیجه‌اش این خواهد بود که اگر افراد هم به فارسی و هم به انگلیسی در قسمت people جستجو کنند. می توانند صفحه ره آموز را پیدا کنند و به پروفایل من دسترسی پیدا کنند؛ بنابراین حتماً نام را فارسی انتخاب کنید، لازم نیست که حتماً نام شما، نام شرکت شما باشد.

4 نکته که در ساخت اکانت اینستاگرام باید توجه کرد.

می توانید علاوه بر نام شرکت از یک یا دو کلمه کلیدی استفاده کنید مثلاً در اکانت ره آموز نوشتیم  ره آموز-راه اندازی کسب و کار اینترنتی و تمام این عبارات به زبان فارسی است.

توضیحات Bio

سومین نکته توضیحاتی است که در صفحه اینستاگرام در پروفایل خودتان قرار می دهید و به انگلیسی این قسمت Bio نامیده می شود یا مخفف کلمه بیوگرافی است. شما حق دارید چند سطر در مورد خودتان یا اگر اکانت اینستاگرام تان تجاری است در مورد کسب و کارتون توضیح بدهید. اشتباه رایج بسیاری از دوستان که انجام می دهند این است که در قسمت توضیحات یا بیوگرافی به توضیح کسب و کارشان می پردازند. مثلاً اگر کسی تولید کننده میز هست در قسمت بیوگرافی می نویسد که ما یکی از بهترین تولید کنندگان میز در ایران هستیم این شاید اشتباه ترین مورد رایج در استفاده از اینستاگرام است.

توصیه من این هست که لطفاً به این جمله با دقت بسیار زیاد توجه کنید. در قسمت بیوگرافی یا توضیحات پروفایل تون دلیل واضح و مشخصی ارائه کنید که چرا دیگران باید شما را فالوو کنند؛ بنابراین ارزشمندترین روش استفاده از بخش توضیحات در پروفایل این هست که دلیل ارائه بدهید تا افراد با خواندن آن دلیل در همان لحظه شما را فالوو بکنند و جزو فالوور های شما باشند.

حالا این دلایل چه چیزهایی می تواند باشد؛ مثلاً اگر کار من تولید میز هست. در قسمت توضیحات چه دلیلی می توانم ارائه بدهم که افراد مایل  بشوند که صفحه من رو فالوو کنند. شاید یک دلیل این باشد که با فالوو کردن صفحه ما می توانید جدیدترین میزهای دنیا را هر روز ببینید. حتی میزهایی که نداریم و شما می‌توانید ایده بگیرید.

4 نکته که در ساخت اکانت اینستاگرام باید توجه کرد.

می توانید در این قسمت بنویسید با فالوو کردن صفحه ما کوپن های تخفیفی را دریافت می کنید که در هیچ جای دیگر اعلام نمی‌شود؛ بنابراین نکته کلیدی و مهم این هست که در بخش بیوگرافی به توضیح واضحات نپردازید که ما یک شرکت با این همه سابقه و تجارب هستیم. این نوع توضیحات چه دلیلی ارائه میکنه که شخص را ترغیب می‌کند که شما را فالو کنند. به جای آن دلیل واضح و مشخص بگویید تا افراد با دیدن پروفایل شما در همان لحظه تصمیم بگیرند که شما را فالو کنند. یکی از مهم ترین نکاتی است که دوستان رعایت نمی کنند.

پیشنهاد ما: ۳۷ آمار منحصر به‌ فرد از ۳ شبکه بزرگ اجتماعی

آدرس سایت

چهارمین نکته ساخت اکانت اینستاگرام که در پر کردن پروفایل تون می توانید استفاده کنید، آدرس سایت شماست. شما بعد از اینکه توضیحات یا بیوگرافی خودتان رو پر کردید. یک امکان را دارید که می توانید آدرس سایتتان را در آنجا وارد کنید. در این قسمت بسیار مهم است که از این امکان حتماً استفاده کنید؛ قسمت آدرس سایتتان را خالی نگذارید. شاید شما سایت ندارید، چطور می توانید از این قسمت استفاده کنید. ایده هایی که وجود دارد این است که می توانید ویدیوهای درست کنید و در سایت های مثل آپارات و یوتیوب آپلود کنید. لینک آن ها را در این قسمت قرار دهید.

پیشنهاد ما: روند شبکه های اجتماعی

معرفی کوتاه رسانه اجتماعی لینکدین

اگر در رسانه اجتماعی لینکدین اکانت ندارید. توصیه می کنم که در لینکدین یک اکانت باز کنید. اگر آشنا نیستید با لینکدین، لینکدین یک وب سایتی است مانند فیس بوک و رسانه های دیگر. ولی تمرکز اصلی این رسانه اجتماعی بر روی کسب و کار هست و برای کسانی ساخته شده که می خواهند همکار، کارمند و در زمینه کسب و کار افرادی را پیدا کنند؛ بنابراین در لینکدین شما می توانید عکس پروفایل، توضیحات، سوابق خودتان را، اگر مقاله، کتاب دارید تمام این‌ها را وارد کنید و صفحه پروفایل لینکدین خودتان را در اینستاگرام اضافه کنید. تا افراد برای آشنایی بیشتر با شما به این صفحه مراجعه کنند.

4 نکته که در ساخت اکانت اینستاگرام باید توجه کرد.

آیا هدف از راه اندازی اینستاگرام برای بازاریابی بود؟

نکته بسیار کلیدی در اینستاگرام این است که اینستاگرام با هدف بازاریابی ساخته نشده است؛ یعنی مثل رسانه‌های دیگر نیست که شما به راحتی بتوانید در توضیحات و کامنت ها، آدرس سایتتون را قرار دهید و افراد با کلیک آن وارد سایتتون بشوند. تنها جایی در اکانت اینستاگرام که قابل کلیک است. همان در صفحه پروفایل شما، قسمت وب سایت شما است. پس از این قسمت بهترین استفاده را بکنید و آدرسی را وارد کنید تا افراد بتوانند به سایت شما مراجعه بکنند.

پیشنهاد ما: معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام

حتی در قسمت توضیحات می توانید دلیلی ارائه کنید که افراد چرا باید وارد سایت شما بشوند. چون حتماً می دانید در صفحه پروفایل اینستاگرام آدرس سایت دقیقاً زیر توضیحات است.

 چرا باید به وب سایت شما مراجعه کنند؟

این دلیل می‌تواند دانلود pdf رایگان، آموزش های رایگان و هر چیزی مثل این باشد. البته بسیاری از دوستان شاید اعتراض کنند که کار ما هیچ ربطی به آموزش ندارد که بخواهیم pdf ارائه کنیم و کارهایی مثل این انجام دهیم. ولی به نظر من کار هرکسی آموزش است شما فرقی نمیکنه کولرگازی می فروشید، لوله کشی انجام می دهید، خدمات ساختمانی ارائه می دهید یا هر کار  دیگر. یکی از پایه ای ترین فعالیت های شما آموزش است.

اگر شما دوربین عکاسی می‌فروشید کار اصلی شما آموزش خریداران است که چطور بتوانند یک دوربین عکاسی مناسب بخرند. اگر کار شما فروش مصالح ساختمانی هست. کار شما آموزش خرید مصالح ساختمانی است که فرد چطور بهترین مصالح ممکن را انتخاب کند. پس همیشه می توانید یک مطلب آموزشی رایگان داشته باشید، نکات و ترفندهای داشته باشید؛ و افراد را بتوانید از صفحه پروفایل اینستاگرام به سمت سایتتون هدایت کنید تا به آن نکات و ترفندها دسترسی داشته باشند.

پیشنهاد ما: ۹ پیام رسان محبوب در سال ۲۰۱۸

خلاصه مطلب

در این قسمت به چند نکته پرداختیم که در ساخت اکانت اینستاگرام بسیار مهم است و بهتر است رعایت کنید.

اولین نکته این بود که نام اکانت و نام کاربری با رسانه‌های اجتماعی دیگر مشابه باشد .

پیشنهاد ما: ۸۵ آمار باورنکردنی ۵ غول رسانه اجتماعی

دومین نکته نام فرد هست. نام فرد بهتر است فارسی انتخاب کنید و بهتر است ترکیبی از نام کسب و کارتان و یک کلمه کلیدی پر طرفدار باشد.

سومین نکته توضیحات و بیوگرافی را بهتر بنویسید. به کلیات نپردازید، بلکه دلیل ارائه کنید که چرا افراد باید شما را فالو کنند.

چهارمین نکته در بخش آدرس سایت حتماً یک آدرس معتبر وارد کنید چون تنها جایی هست که می توان در آن کلیک کرد و وارد سایت شد. حتی اگر سایت ندارید فکر کنید چه صفحه ای را میتوانید وارد کنید که برای شما مفید باشد. مثل سرفه لینکین شما، فیلم های شما در یوتیوب یا آپارات، صفحه گوگل پلاس شما یا هر صفحه دیگر که فکر می کنید مفید است.

 

درباره‌ی امین اسم زاد

علاقه مند به حوزه کسب و کار اینترنتی ، ایده پرداز در حوزه ی ایجاد مشاغل نوپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *