قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

۷ نکته مهم و کاربردی برای بازاریابی در لینکدین

878 بازدید

در این مقاله به آموزش نحوه بازاریابی در لینکدین می پردازیم.

در گذشته‌ای نه‌چندان دور، افراد برای بازاریابی و پیداکردن مشتری، از روش‌های متفاتی مانند تماس‌تلفنی و تبلیغات ‌خیابانی استفاده می‌کردند. اما امروزه با در ‌دست‌ داشتن یک شبکه‌ی‌اجتماعی کاربردی می‌توان به راحتی کسب ‌و‌کار خودتان را به همه‌ی افراد جهان معرفی کنید.

با توجه به اینکه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته و لینکدین به محیطی برای گسترش فعالیت‌های کاری و حرفه‌ای تبدیل شده است، این برنامه به عنوان ابزاری جهت بازاریابی و کاریابی شناخته می‌شود.

لینکدین از کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌هایی است که می‌تواند یک ابزار خوب برای کسب ‌وکار شما باشد. این شبکه‌ی اجتماعی اکنون یکی از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی برای معرفی افراد و کسب‌ وکار آن‌ها است.

لینکدین با هدف ارتباط کاری میان افراد و اشتراک‌گذاری دانش و اطلاعاتشان برای پیدا کردن بهترین موقعیت شغلی تهیه ‌شده ‌است.

فعالیت در لینکدین می‌تواند تقریبا نیمی از انتظارات و اهداف شما از بازاریابی دیجیتالی را یکجا برآورده کند.

طبق یک گزارش جدید لینکدین یا لینکد این “LinkedIn”، بیش از ۷۰٪ از فروشندگان از «رسانه‌های اجتماعی» برای فروش و ایجاد رابطه استفاده می‌کنند. حال ببینیم روش بازاریابی در لینکدین چگونه است؟

لینکدین

 

نکات مهم بازاریابی در لینکدین

پس از ثبت ‌نام در لینکدین، می‌توانید برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. پروفایل خاص برای خود داشته ‌باشید. رزومه مهارت‌های خود را بنویسید. و با دیگران (کارمندان و کارفرمایان سایر شرکت‌ها) در ارتباط باشید.

اگر به دنبال برنامه‌ای مناسب برای گسترش کسب ‌و کار خود هستید، حتما این شبکه‌ی اجتماعی به کارتان خواهد ‌آمد. چرا که از لینکدین به عنوان رزومه آنلاین یاد می‌شود.

هرچند این شبکه‌ی اجتماعی، در ایران چندان شناخته شده ‌نیست. با این وجود صاحبان مشاغل و افراد حرفه‌ای زیادی هستند که از قابلیت‌های بی‌شماری که این شبکه‌ی اجتماعی در اختیارشان قرار داده، استفاده می‌کنند.

برای استفاده از این شبکه‌ی اجتماعی، نکات خاصی وجود ‌دارد. که مطمئنا با رعایت آن‌ها می‌توانید به رونق کسب‌ و‌کار خود امیدوار باشید. در ادامه‌ی مطلب، اصول اساسی استفاده از این شبکه‌ی اجتماعی در اختیار شما قرار داده‌شده ‌است.

برای نحوه پست موقعیت های شغلی در لینکدین به مقاله ما در سایت مراجعه نمایید.

 

 در لینکدین صفحه‌ی کاربری مناسب بسازید

اولین قدم برای فعالیت در این شبکه‌ی اجتماعی، ساخت یک صفحه‌ی کمپانی مناسب است. فراموش نکنید که شما با تولید محتوای مناسب در این صفحه، می‌توانید دنبال کننده‌ی زیادی داشته‌ باشید. و به ‌این ‌ترتیب خدمات خود را به دیگران معرفی کنید.

این صفحه بخش‌هایی دارد که در ادامه به معرفی اجمالی آن خواهیم ‌پرداخت.

مراحل بازاریابی در لینکدین

Home: مانند هر شبکه‌ی اجتماعی دیگر، اصلی‌ترین بخش صفحه کاربریتان قسمت “خانه” است. شما می‌توانید به دو صورت قسمت Home را تنظیم کنید که نمایش داده‌ شود.

نمایش آخرین فعالیت‌های هر کاربر که چه پست‌هایی را قرار داده ‌است. با چه افرادی ارتباط دوستی برقرار داده ‌است. و چه عکس‌هایی نیز لایک کرده‌است. یا براساس بهترین پست‌ها که کاربران زیادی آن را لایک کرده یا کامنت گذاشته‌اند.

My network: این بخش برای این است که افرادی را که از نظر تخصص شبیه شما می‌باشند را بیابید و با آن‌ها ارتباط پیدا کنید. همچنین می‌توانید دوستان خود را مشاهده کنید. و بر اساس حروف الفبا یا اشخاصی را که اخیرا به لیست شما افزوده شده‌اند، فیلتر و مشاهده کنید.

Jobs: در این بخش تمامی شغل‌های و فعالیت‌های مناسب شما بر اساس تجربیات و موقعیتتان پیشنهاد می‌شود. همچنین از قسمت post a job می‌توانید آگهی‌های کار و استخدام شرکت خود را قرار دهید.

در بخش Messaging هم می‌توانید تمام پیام‌هایی که ارسال یا دریافت کرده‌اید، مشاهده‌ کنید. این را هم فراموش نکنید که در میان شبکه‌های اجتماعی، لینکدین قوی‌ترین جست‌و‌جو و یا همان Search را دارد. که به وسیله‌ی آن می‌توانید به‌راحتی به جست‌و‌جوی مطلب مدنظرتان بپردازید.

قسمت‌های دیگر شامل گروه‌هایی که در آن عضو شده‌اید، صفحه بررسی و تحلیل صفحه شما، قسمت privacy and setting، و قسمت help center است. اگر مشکلی برای صفحه شما به وجود آمد، می‌توانید از قسمت help center با مسئولین و پشتیبانان این برنامه مشکل خود را مطرح کنید.

در قسمت زبان هم همانطور که از نام آن مشخص است، می‌توانید زبان صفحه خود را انتخاب ‌کنید.

در واقع اکیدا توصیه می کنم صفحه لینکدین شرکت خود را بهینه سازی کنید.

 

نام مناسب برای صفحه کاریتان انتخاب کنید

برای ثبت‌نام در لینکدین و تکمیل اطلاعاتتان، باید از یک نام مناسب استفاده‌کنید. از نام برند، شرکت، فروشگاه و… هم می‌توانید به‌عنوان نام کاربریتان استفاده کنید.

مانند سایر شبکه‌های‌اجتماعی، پس از ثبت نام کاربریتان، امکان تغییر آن هم برای شما فراهم شده‌ است. اما اگر می‌خواهید دنبال‎کننده‌های خود را از دست ندهید، از همان ابتدا به دنبال یک نام کاربری مناسب باشید.

 

پروفایل هم می تواند معرف شما و کسب‌ و ‌کارتان باشد

بعد از این‌که صفحه‌ی کاربری مخصوص به خود را ساختید، باید به‌دنبال یک پروفایل مناسب برای معرفی کسب ‌و ‌کارتان باشید. در واقع، اولین نکته برای جذب مخاطب به سمت صفحه‌ی کاربری خودتان، استفاده از پروفایل حرفه‌ای و متناسب حرفه و کسب ‌وکارتان است.

یک تفاوت اساسی که لینکدین با سایر شبکه‌های اجتماعی دارد، این است که شما نمی‌توانید برای پروفایلتان از عکس‌های فیک استفاده‌کنید. پس بهتر است از تصاویر متناسب با شغل و حرفه‌ی خو استفاده ‌کنید. تا به‌ وسیله‌ی آن، بهتر شناخته ‌شوید.

این نکته را فراموش ‌نکنید که پروفایل شما در لینکدین، در واقع کارت ویزیت شغل شماست. که ممکن است میلیون‌ها نفر به آن دسترسی داشته ‌باشند. به‌همین ‌دلیل در انتخاب ‌آن و وارد‌ کردن اطلاعات شخصیتان، نهایت دقت را داشته ‌باشید.

برای شروع بازاریابی در لینکدین، معمولا پس از ساخت صفحه شرکتی و صفحات ویترین، بهتر است پروفایل خود بهینه ‌سازی کرد تا بهتر دیده شود. سپس باید استراتژی بازاریابی خود را مشخص کنید. و محصولات و خدمات خود را در لینکدین تبلیغ کنید.

مهم‌ترین بخش صفحه‌ی کاربری شما، محتوایی است که منتشر می‌کنید. لینکدین یک محیط حرفه‌ای است، به‌همین دلیل شما نمی‌توانید مانند سایر شبکه‌های اجتماعی در آن عکس‌های خانوادگی، مطالب طنز و هرگونه مطالب غیر مرتبط با کسب ‌و‌کارتان منتشر کنید.

برای تولید محتوای مناسب، باید به مخاطب و نیازهایش توجه ویژه‌ای داشته ‌باشید. استفاده از کلمات کلیدی در این زمینه بسیار به‌ شما کمک خواهد‌ کرد.

سعی کنید موضوعات جدید و خلاقانه را انتخاب‌کنید و محتوای مناسب را به طور منظم در صفحه‌ی کاربریتان منتشر کنید. هشتگ‌های مرتبط با صنعت و حرفه‌تان در این زمینه بسیار به شما کمک خواهد کرد. حتما در مطلبتان از آن هم استفاده کنید.

برای اینکه نوشته‌هایتان بیش‌تر مورد توجه افراد قرار بگیرد، بهتر است پست‌های شما جلوه‌های بصری نیز داشته ‌باشند. و با عکس، ویدئو و یا یک اسلاید آموزشی دیگران را به دیدن محتوای خود ترغیب کنید.

اصول بازاریابی در لینکدین

 

از مخاطبانتان بخواهید که درباره‌ی محتوای شما، نظر دهند

امکان مناسبی که لینکدین در اختیار شما قرار می‌دهد، این است‌ که می‌توانید محتواهای طولانی را با مخاطبان خودتان به ‌اشتراک بگذارید. پس در این بخش خلاق باشید.

شما حتی می‌توانید با طرح سوالاتی، دنبال‌کننده‌هایتان را به چالش بکشید. و از آن‌ها بخواهید تا نظرشان را درباره‌ی مطلب شما با بقیه به اشتراک بگذارند.

برای آشنایی با تگ insight لینکدین که برای بازاریابی در لینکدین مورد استفاده قرار می گیرد، به مقاله ما در سایت نگاهی بیندازید.

 

از امکانات متنوعی هم که خود لینکدین در اختیار شما قرار می‌دهد، استفاده کنید

لینکدین، امکانات جذاب و متنوعی دارد که استفاده از آن‌ها در بازاریابی در این شبکه‌ی اجتماعی بسیار تاثیرگذار خواهد ‌بود.

امکاناتی مانند اکانت ‌تجاری، ابزارهای جمع‌آوری داده، لینکدین پرمیوم، محتوهای تبلیغاتی یا حمایت ‌شده، در بهبود فضای کسب و کارتان در لینکدین به شما کمک کننده خواهند‌ بود.

 

در گروه‌های مختلف، فعالیت کنید

مانند سایر شبکه‌های اجتماعی، شما می‌توانید در گروه‌های مختلف، بحث و تبادل نظر کنید و اطلاعاتتان را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

بهتر است در چند گروه مرتبط با حوزۀ فعالیت خود عضو شوید. و در آنجا در زمینه کاری خود با دیگران گفتگو کنید.

تا چه حد با قابلیت استوری لینکدین آشنا هستید؟ برای آموزش کامل آن مقاله ما را در سایت مطالعه کنید.

نحوه بازاریابی در لینکدین

 

از آنالیز رقبای خود هم غافل نشوید

برای اینکه بتوانید در زمینه‌ی کاریتان موفق شوید، باید از کسانی که فعالیتی مشابه فعالیت شما انجام می‌دهند هم خبر داشته ‌باشید.

بررسی و تحلیل رقبا نه ‌تنها باعث می‌شود متوجه شوید وضعیت فعالیت آن‌ها چگونه است. و برای آینده چه برنامه‌هایی دارند. بلکه کمک می‌کند تا متوجه شوید تعامل آن‌ها با مخاطبان چگونه است. پروفایل‌شان را چگونه ساخته‌اند. روی کدام کلمات کلیدی کار می‌کنند. و چه محتوایی را منتشر می‌کنند.

از طرف دیگر می‌توانید با ارتباط با افرادی که در صفحه‌های مشابه فعالیت شما کار می‌کنند. از تجربیات آن‌ها هم بهره‌مند شوید.

 

کلام پایانی

لینکدین، یک شبکه‌ی اجتماعی برای معرفی کسب ‌و‌کارها و ارتباطات شغلی است. که دنبال کننده‎های زیادی هم دارد. شما باید بعد از ثبت‌نام و ساخت پروفایل شخصی و مرتبط، حوزه‌ی فعالیتتان را به دیگران معرفی کنید. و حتی اگر افرادی را برای کسب و کارتان نیاز دارید، استخدام کنید.

به جرات می‌توان گفت در صورتی که از این اپلیکیشن به عنوان ابزاری برای جذب مشتری استفاده ‌نکنید. فرصتی را برای رشد تجارت و کسب و کار و درآمدتان از دست داده‌اید.

بنابراین این برنامه را نصب کنید و یک صفحه‌ی کاربری متناسب با کسب و کارتان بسازید. تا تجربه‌ای جدید در بازاریابی و تبلیغات کسب کنید.

البته امروزه متاسفانه ورود افرادی که فقط به دنبال مطالب طنز و… می‌باشند به لینکدین زیاد شده. و شاهد پست‌های نامربوط زیادی هستیم. و با این روند، احتمالا به زودی این شبکه هم مانند توییتر و فیس بوک برای ایرانی‎ها فیلتر خواهد‌ شد.

در این مطلب تلاش نمودیم تا مبحث بازاریابی در برنامه لینکدین را مورد بررسی قرار دهیم. اگر این مطلب برای شما مفید بود، در صورت تمایل، نظرات و پیشنهادات و هرگونه سوال خود را با ما در میان بگذارید. همچنین از دیگر مطالب سایت ره‌آموز دیدن کنید.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

نحوه استفاده از هشتگ های لینکدین

نحوه استفاده از هشتگ های لینکدین

با استفاده از هشتگ ها گفتگوهای روزانه ما یا پوشش تحرکات ملی دیده می شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *