قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

آموزش بازی پابجی

1,128 بازدید

بازی پابجی ازجمله بازی‌هایی در سبک بتل رویال است که طرفداران زیادی دارد ممکن است شما کسی باشید که برای اولین بار می‌خواهید این بازی را انجام دهید و با آن آشنایی ندارید و نمی‌دانید که باید از کجا شروع کنید. در این مقاله قصد داریم به آموزش بازی پابجی و همه‌ی ترفندهای آن بپردازیم تا شما بیشتر با این بازی آشنا شده و بتوانید به‌راحتی در آن بازی کنید. موضوعاتی که در مقاله موردبررسی قرار داده‌ایم شامل موارد زیر می‌باشند.

  • بازی پابجی چیست؟
  • نکات بازی پابجی
  • معلومات بازی پابجی
  • Merit در بازی پابجی چیست؟
  • کدهای تقلب بازی پابجی

 

پیشنهاد ما: چرا بازی پابجی این همه طرفدار دارد؟

 

 

بازی (pubg) پابجی چیست؟

بازی پابجی

 

Player Unknown’s Battlegrounds یا همان بازی PUBG یک عنوان بتل رویال است. درباره نحوه ساخت این بازی باید گفت Player Unknown نام مستعار یک Modder به نام «برندن گرین» (Brenden Greene) است که مادهای بتل رویال را برای DayZ ساخته بود و در H1Z1 به‌عنوان مشاور نقش داشت. او بعداً نسخه مخصوص بازی خود را با همکاری استودیوی کره‌ای Bluehole ساخت که Player Unknown’s Battlegrounds نام گرفت. این بازی اولین بار در مارس سال ۲۰۱۷ از طریق بخش Early Access استیم برای کامپیوتر عرضه‌شده و نسخه کامل آن‌هم دسامبر همان سال عرضه شد. این بازی بعداً در سپتامبر ۲۰۱۸ به‌صورت رسمی برای ایکس باکس وان هم عرضه شد. پورت پلی‌استیشن ۴ بازی و یک نسخه رایگان از آن‌هم مخصوص موبایل‌ها در سال ۲۰۱۸ عرضه شد. پابجی یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های دنیا محسوب می‌شود که تا تیر ۱۳۹۷، بیش از پنجاه میلیون نسخه از آن به فروش رفته و با در نظر گرفتن نسخه موبایل، بیش از ۴۰۰ میلیون بازیکن دارد.

 

 

نکات بازی پابجی

ابتدا بهتر است بدانید که این بازی سبک بازی‌های بتل رویال است. به‌طوری‌که مانند سایر بازی‌های در این گروه تنها هدف بازی برنده شدن یک نفر یا اگر به‌صورت تیمی بازی کنید بردن یک گروه است. در ابتدا ۱۰۰ بازیکن این بازی را شروع می‌کنند اما تنها یک بازیکن برنده می‌شود و به مرحله آخر بازی که chicken dinner است می‌رود. مسلماً بردن در این بازی نیاز دارد که شما با تکنیک‌های آن آشنا شده باشید. نگران بردن بازی نباشید در ابتدا شاید زیاد تیر بخورید و از بازی خارج شوید اما پس از چند بار بازی کردن مهارت کافی را به دست خواهید آورد و با فوت‌وفن بازی آشنا خواهید شد.

 

 

شروع با پریدن

بازی پابجی

این بازی به صورتی طراحی‌شده است که با پریدن همه بازیکنان از هواپیما شروع می‌شود و همه این بازیکنان باید با باز کردن چتر در نقطه مناسبی فرود بیایند. نکته اصلی خروج از هواپیما و پریدن این است که شما تقریباً باید همیشه دستتان را روی W (دکمه حرکت به سمت جلو) نگه‌دارید. چون این به حرکت شما در هوا سرعت می‌دهد و باعث می‌شود از دیگر بازیکنان عقب نمانید. مسئله دیگر کنترل موس است. مسیر نگاه شما یا حرکت موس در محور عمودی روی سرعت تأثیرگذار است. مثلاً اگر موس خود را هم‌راستا با خط افق نگه‌دارید سرعت حرکت روبه‌جلو (در محور افقی) بیشتر می‌شود ولی سرعت فرود آمدن کم می‌شود. به‌عبارتی‌دیگر شما با سرعت بیشتری «جلو» می‌روید ولی با سرعت کمتری «پایین می‌روید». هم‌چنین نگاه مستقیم به پایین باعث عکس این قضیه می‌شود. پس از فرود باید ساختمان‌ها، خانه‌ها و هرجای دیگر در بازی را جستجو کنید و به دنبال تجهیزات و اسلحه بگردید. توجه داشته باشید که اگر اسلحه‌ای پیدا نکنید با قایم شدن نمی‌توانید زنده بمانید. تجهیزاتی که باید پیدا کنید شامل: زره، لباس، اسلحه، تجهیزات پزشکی و مهمات دیگر است. پس زمانی که فرود می‌آیید به‌سرعت دنبال تجهیزات باشید و از بقیه افراد جلو بزنید.

 

 

 

هیچ‌چیزی ندارید و دست‌خالی هستید

بازی پابجی

درست است در ابتدای بازی شما هیچ‌چیزی ندارید. زمانی که فرود می‌آیید باید مکان درستی را برای فرود انتخاب کنید. این مکان‌ها در نقشه بازی مشخص‌شده‌اند مکان‌هایی که تجهیزات زیادی دارند و یا جاهایی که تجهیزات کمتری دارند. برای مکان‌هایی که تجهیزات بیشتری دارند خوشحال نشوید شما در این مکان‌ها می‌توانید بهترین تجهیزات را پیدا کنید اما درگیری با سایر بازیکن‌ها در این مکان بیشتر است و شانس زنده ماندن شما کمتر از طرفی در مکان‌های خلوت‌تر که احتمال رویارویی با بازیکنان دیگر کمتر است اما تجهیزات ضعیف‌تری وجود دارد. در هر دو حالت اولویت اول شما باید پیدا کردن اسلحه، زره و کوله باشد.

 

 

حرکت

بازی پابجی

حرکت یکی از مهم‌ترین نکات و کلید اصلی پیروزی در این بازی است. شما باید همیشه در حال حرکت باشید. در پابجی هیچ‌وقت نمی‌توان از امن بودن مطمئن شد. ممکن است در هرلحظه از فاصله بسیار دور با سلاح‌هایی مثل AWM یا Kar98 با یک تیر بمیرید و مجبور شوید بازی را از نو شروع کنید. پس حتی درزمانی که می‌خواهید جایی منتظر بمانید هم یک محوطه کوچک برای خود تعیین کرده و در آن حرکت کنید. تیر زدن به هدف‌های متحرک حتی در فواصل نزدیک هم سخت‌تر است. مسئله دیگر حرکت در مپ و برنامه‌ریزی برای پیروزی در بازی است. همیشه نیم‌نگاهی به سیف زون و زمان رسیدن موج بعدی دیوار آبی مرگ داشته باشید و سعی کنید برای آن برنامه‌ریزی کنید. همیشه گوش‌به‌زنگ باشید و سعی کنید همیشه خود را در موقعیت بهتری نسبت به بقیه بازیکنان قرار دهید. چون در این بازی موقعیت، تجهیزات و تصمیماتی که می‌گیرید به‌اندازه مهارت شما اهمیت دارد.

 

 

با دیگران درگیر نشوید

بازی پابجی

شما یک تازه‌وارد در بازی پابجی هستید پس سعی کنید در ابتدا با بازیکنان دیگر درگیر نشوید زیرا شانس زنده ماندن خودتان کم می‌شود و در همان ابتدا از بازی خارج می‌شوید. برای همین مخفیانه حرکت کنید با این کار سایر بازیکنان یکدیگر را می‌کشند و زمانی که وقت رویارویی فرامی‌رسد هم تجهیزات مناسب‌تری پیداکرده‌اید و هم دشمنان کمتری برای مقابله دارید.

 

 

کوچک شدن منطقه بازی

بازی پابجی

طبیعی است که اگر یک بازی ۱۰۰ بازیکن داشته باشد و این بازیکن‌ها بخواهند یکدیگر را بکشند زمان زیادی طول می‌کشد برای همین در بازه‌ی زمانی مشخص محیط بازی با یک میدان انرژی آبی‌رنگ محدود می‌شود در اوایل اگر شما بیرون این میدان قرار بگیرید کمتر آسیب می‌بینید اما با پیشرفت این میدان آبی‌رنگ آسیبی که به شما می‌رساند بیشتر می‌شود و باید سعی کنید سریعاً خود را به محیط قابل بازی عادی برسانید. یک دایره در نقشه نشان داده می‌شود که به رنگ قرمز است این دایره نشان می‌دهد که در آن ناحیه قرار است بمباران صورت بگیرد که بمباران در این نواحی پس از شمارش معکوس آغاز می‌شود برای همین به‌سرعت در یک ساختمان پناه بگیرید تا در امان باشید و از این نواحی خارج شوید.

 

 

پیشنهاد ما: آموزش خرید یوسی در پابجی موبایل

 

پنهان شدن و منتظر ماندن

بازی پابجی

بازی‌های پابجی معمولاً در انتها به این صورت خواهد بود که گروه کوچک بازماندگان، دراز کشیده و منتظر بلند شدن و مشاهده دیگر بازیکنان هستند.
حالت دراز کشیده یک مانور مهم در بازی PUBG است و به همین دلیل است که دکمه مخصوص به خود را دارد. بااینکه در این حالت دقت شلیک بالا می‌رود و بازیکن پنهان می‌شود، اما قدرت تحرک کاهش پیدا می‌کند.
اگر در حالت دراز کشیده کسی از پشت به بازیکن نزدیک شود، تقریباً هیچ شانس نجاتی برای آن بازیکن وجود ندارد. برای همین شما باید در حالت درازکش به نقشه توجه کنید. حتی می‌توانید در فضاهای باز با استفاده از سنگ سنگر درست کنید و در ساختمان‌ها پناه بگیرید. برای خارج شدن از سنگر کافی است که به تنظیمات بازی رفته و سپس در منوی basic و از قسمت peek& fire بر روی enable تنظیم کنید. این حالت به صورتی است که بدن و پاهای شما در سنگر وجود دارد و شما به‌عنوان یک هدف کوچک برای سایر بازیکنان هستید.

 

 

 

انواع سلاح های بازی

در بازی شما ممکن است هر نوع سلاحی از ساده‌ترین نوع تفنگ‌ها تا پیشرفته‌ترین آن را مانند پیدا کنید. حتی به‌غیراز اسلحه سلاح‌های دیگری مانند داس، ماهیتابه ضدگلوله و … وجود دارد. ماهیتابه ضدگلوله از سلاح‌های بامزه بازی پابجی است به‌طوری‌که کار این سلاح دفع گلوله است برای مثال اگر کسی به شما شلیک کند و شما به دنبال آن فرد بدوید و شلیک‌های او را با ماهیتابه دفع کنید به‌راحتی با نزدیک شدن و زدن یک ضربه به آن فرد می‌توانید او را بکشید. جلیقه و کلاه‌ها درون بازی سه سطح یا لِوِل متفاوت دارند و جلیقه‌ها و کلاه‌های سطح بالاتر در برابر تیرها و چیزهایی که جان شمارا کم می‌کند، مقاوم‌تر هستند. جلیقه و کلاه سطح یک ۳۰%، سطح دو ۴۰% و سطح سه ۵۵% از صدمه واردشده از تیرها را کاهش می‌دهند؛ یعنی اگر شما جلیقه و کلاه نداشته باشید ممکن است از فاصله نزدیک با سه تیر و یا حتی کمتر بمیرید؛ بنابراین شما همیشه باید جلیقه و کلاه داشته باشید تا در برابر سلاح‌های اتوماتیک مثل کلاش و اسکار مقاومت کنید.

 

بازی پابجی

کمک‌های اولیه و جان پرکن‌ها نیز مثل جلیقه و کلاه چند سطح دارند. برای مثال بانداژها درصد کوچکی از جان شمارا برمی‌گردانند ولی جعبه کمک‌های اولیه همیشه جان شمارا به ۷۵% برمی‌گرداند و جعبه کمک‌های پزشکی یا مدیکیت هم کاملاً جان شمارا پر می‌کند.
نوار انرژی، نوشابه‌های انرژی‌زا و قرص‌های مسکن هستند که در بازی بالای نواری که میزان جان شمارا نشان می‌دهد یک نوار زردرنگ دیگر نیز وجود دارد که نشان‌دهنده میزان انرژی شما است. این نوار به چهار قسمت تقسیم‌شده و با خوردن نوشابه انرژی‌زا و قرص مسکن بخشی از این نوارها پر می‌شوند و هر بخش قدرت‌های ویژه‌ای به شما می‌دهد. هر چهار قسمت جان شمارا به‌تدریج پر می‌کنند ولی مثل سرعت پر شدن جان در نوار چهارم بسیار بیشتر از نوار اول است. همچنین نوار سوم و چهارم به ترتیب ۲۵% و ۳۵% سرعت بازیکن را زیاد می‌کنند.
شما می‌توانید همیشه دو سلاح سنگین و یک سلاح کمری با خود داشته باشید و سلاح‌های متفاوتی در بازی وجود دارند؛ بنابراین شما باید همیشه سلاح‌های مناسبی برای جنگ از راه دور و راه نزدیک داشته باشید تا بتوانید شانس خود را برای کشتن دیگر بازیکنان افزایش دهید. همچنین، تمامی سلاح‌ها تجهیزات مختلفی مخصوص به خوددارند که با استفاده از هرکدام می‌توانید سلاح خود را تقویت کنید. برای مثال برخی میزان لگدزدن اسلحه را کاهش می‌دهند و برخی دیگر نور حاصل از شلیک را کم می‌کنند تا بازیکنان سخت‌تر شمارا پیدا کنند.

 

 

بیشترین غنیمت در این نواحی

بازی پابجی

پایگاه نظامی، عمارت های بزرگ و زندان چند ناحیه‌ای روی نقشه هستند که در آن‌ها می‌توان بیشترین منابع را پیدا کرد. درحالی‌که نواحی مدرسه، Severely و Ponchiki نواحی‌ هستند که رقابت متوسطی در آن‌ها وجود دارد ولی مقادیر قابل‌توجهی از منابع در آن‌ها هست که می‌توان غارت کرد. پیدا کردن منابع از اصلی‌ترین موارد موردنیاز در بازی PUBG است، بنابراین در ابتدای ورود به بازی همواره به جستجو این مکان‌ها باشید.

 

 

 

آشنا شدن با نقشه بازی

بازی پابجی

برای اینکه با کل منطقه آشنا شوید کافی است چند بازی انجام دهید. برای شناسایی نقشه بیش از چند بازی لازم است تا انجام شود. زمانی که یک بازیکن با مناظر و مناطق مختلف آشنا می‌شود حتماً باید به مینی مپ که همواره در صفحه بازی وجود دارد توجه کند. در بازی پابجی تنها مناطق امن در داخل دایره قرار دارد و این دایره در طول مسابقه رفته‌رفته کوچک‌تر می‌شود و اگر یک بازیکن بیرون از این دایره باشد می‌میرد. پس سعی کنید در طول بازی زیاد از این دایره‌ها خارج نشوید. هر دایره جدید بر روی نقشه به رنگ سفید نمایش داده می‌شود و به بازیکن اطلاع می‌دهد که کجا باید برود. در اوایل نیازی به عجله نیست، اما در اواخر بازی باید عجله شود و هرچه سریع‌تر قبل از کوچک شدن دایره به نقاط مشخص‌شده بازیکن حرکت کند. یکی از بهترین استفاده‌ای که می‌توان از مینی مپ کرد، مشاهده جایگاه تیرانداز است. مینی مپ بازی هنگام شلیک در نزدیکی بازیکن، مکان دقیق تیرانداز را مشخص می‌کند.
با اضافه شدن نقشه‌های جدید مانند Miramar, Sanhok و یا نقشه برفی Vikendi به دلیل تغییرات آن‌ها، شناسایی و یادگیری نقشه‌های بازی اهمیت بیشتری پیداکرده است. به‌عنوان‌مثال در نقشه برفی Vikendi وسایل نقلیه جدیدی وجود دارد.

 

 

وسایل نقلیه بازی

بازی پابجی

در این بازی زمانی که بازیکن بخواهد به‌سرعت به‌جایی برسد می‌تواند از وسایل نقلیه موجود در بازی استفاده کند اما این وسیله‌ها در نقشه و مکان‌های مختلف و به‌صورت تصادفی قرارگرفته‌اند اما معمولاً در اطراف شهرهای بزرگ و جاده‌های اصلی پیدا خواهند شد. موتورسیکلت و buggy ازجمله وسایل مفید برای رسیدن به نقاط مختلف است اما به دلیل نبود محافظ بازیکن درخطر زیادی قرار می‌گیرد. وسایل نقلیه بزرگ‌تر مانند جیپ کندتر هستند اما به دلیل داشتن فضا و امنیت مفیدتر هستند. از معایب وسایل نقلیه این است که به دلیل داشتن سروصدای زیاد جای شمارا به دیگر بازیکنان رقیب نشان می‌دهد.

 

 

پیشنهاد ما: انواع بازی های دخترانه

 

 

معلومات درباره پابجی

۱- خالق بازی

خالق این بازی Brendan Greene ایرلندی است که پس از خواندن کتاب‌های Hunger Games به ایده‌های نابی رسید که در ساخت پابجی به کار گرفته شد. او بعد از خواندن این کتاب، با فیلم Battle Royale ساخته کینجی فوکاساکو آشنا شد و بدین شکل استارت ساخت ژانر بتل رویال زده شد.

 

۲- دلیل نام‌گذاری بازی

نام PUBG خلاصه‌شده‌ی Player Unknown’s Battlegrounds است که به‌عنوان نام یک محصول عرصه‌ی سرگرمی، کمی طولانی و عجیب به نظر می‌رسد. Brendan Greene خالق بازی، خود گیمری قهار است و برای نام کاربری خود، لقب Player Unknown را همیشه ترجیح داده. در حقیقت نام Player Unknown’s Battlegrounds هم از همین لقب گرفته‌شده است.

 

۳- کمیاب‌ترین آیتم درون بازی

دستمال‌گردن قرمزرنگ یا همان The Virtual Red Bandana کمیاب‌ترین آیتم درون بازی است. زمانی که پابجی در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، نسخه‌های پیش‌خرید شده شامل این آیتم کمیاب بودند و البته می‌شد باکمی خوش‌شانس بودن، آن را از درون لوت باکس‌ها به دست آورد. پس از مدتی دیگر لوت باکس‌ها چندان شامل این آیتم نبودند و برای به دست آوردن آن باید مخاطب خیلی خوش‌شانسی بود.

 

۴- عبارت برنده شدن بازی Winner Winner Chicken Dinner

برخلاف ایده‌های ناب بتل رویالی، این عبارت Winner Winner Chicken Dinner توسط سازندگان بازی ابداع نشده است. گفته می‌شود در دوره‌ی رکود بزرگ اقتصادی، دوره‌ای از بحران در دهه ۱۹۳۰ میلادی، مردم در قمارهای زیادی شرکت می‌کردند. اگر آن‌ها سر پول شرط‌بندی می‌کردند و می‌توانستند مقدار قابل‌توجهی پول به دست آوردند، آنگاه توانایی خرید یک مرغ برای شام را داشتند. باگذشت زمان این مثل گرفته شد و به شکل عبارت امروزی درآمد.

 

۵- نام‌گذاری نقشه بازی پابجی

حتماً برای شما نیز نام Erangel در بازی پابجی کمی عجیب است. در حقیقت نام Erangel در تفکر Brendan Greene خالق بازی شکل می‌گیرد. جایی که او نام دخترش Eryn را با Angel ترکیب می‌کند تا اسم یکی از معروف‌ترین نقشه‌های تاریخ بازی‌های چندنفره شکل بگیرد.

 

۶- منطقه‌ی pochiniki

منطقه‌ای شهری با تراکم ساختمان‌های مناسب که به دلیل مرکزیت نقشه و وجود لوت‌های خوب بین بازیکنان پابجی شهره است. جالب است بدانید که چندین منطقه روستایی در روسیه وجود دارد که Pochinki نام دارند.

 

 

۷- بن شدن در بازی

پابجی قوانین سخت‌گیرانه‌ای در قبال تقلب دارد. ممکن است فرد متقلب در پابجی تا صدسال از انجام بازی منع شود! استفاده از برنامه‌های نامناسب کمکی و سوءاستفاده از مشکلات بازی، می‌تواند متقلب را به شکل دائم از انجام پابجی منع کند.

 

۸- های جک بازیکنان CS: GO

بیش از نیمی از بازیکنان فعال پابجی از Counter-Strike: Global Offensive به این بازی بتل رویال کوچ کرده‌اند. طبق گزارش SteamSpy پلتفرم آنالیز ترد پارتی که داده‌های استیم را بررسی می‌کرد، حدود ۵۵ درصد از بازیکنان پایه‌ی پابجی، از بازیکنان فعال شوتر محبوب Valve هستند. این بازیکنان بیش از ۵۰ درصد وقت آنلاین بودن خود را صرف CS:GO می‌کردند که با انتشار پابجی این میزان به زیر ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد.

 

 

Merit در بازی پابجی چیست؟

اگر شما بخواهید که به‌جای تکی بازی کردن به‌صورت گروهی بازی کنید و در حین بازی و درگیری با سایر بازیکنان حریف به‌اشتباه یکی از بازیکنان گروه خود را بکشید امتیازی از شما کم می‌شود که به این امتیاز merit گفته می‌شود. اگر شما در اولین بازی اولین هم‌تیمی خود را بکشید ۱۰ امتیاز از شما کم می‌شود و اگر دومین نفر را بکشید ۱۵ امتیاز از شما کم می‌شود و به همین ترتیب با کشتن یارای سومی تا آخرین یار امتیازات بیشتری از شما کم می‌شود. اگر merit بازیکنی کمتر از ۶۰ یا ۶۵ باشد این بازیکن نمی‌تواند به‌صورت گروهی بازی کند و تنها می‌تواند به‌صورت تکی بازی کند. زمانی که به‌صورت تکی بازی می‌کنید در این بازی اگر بین نفرات ۱۰۰ تا ۵۰ نفر باشید و کشته شوید یک مریت دریافت می‌کنید اگر بین نفرات ۱۰ تا ۵۰ نفر باشید و کشته شوید دو مریت و اگر بین ۱۰ نفر اول باشید سه مریت دریافت می‌کنید. برای دیدن مریت در قسمت پروفایل وارد tire overview شوید. زمانی که این گزینه را بزنید در سمت چپ صفحه امتیاز مریت را مشاهده می‌کنید.

 

کدهای تقلب بازی پابجی

این بازی مانند بازی GTA کد تقلب ندارد و شما نمی‌توانید از کد تقلب در این بازی استفاده کنید پس مجبور هستید همه‌ی توانتان را برای پیروز شدن بکار ببرید تا بامهارت خودتان پیروز شوید. همان‌طور که گفته شد اگر از هر نرم‌افزار دیگری برای تقلب استفاده کنید ۱۰۰ سال از بازی کردن منع خواهید شد پس با پیش بردن اصول و مراحل بازی به‌راحتی می‌توانید پیروز شوید و نیازی به تقلب کردن نیست.

 

 

پیشنهاد ما: جواب بازی استاد میرزا

 

سخن آخر

در این مقاله به توضیح و آموزش کامل بازی پابجی پرداختیم و هر آنچه لازم بود درباره این بازی بدانید را قراردادیم تا بتوانید به‌راحتی استارت شروع بازی را بزنید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

خرید شماره مجازی بلیزارد به تعداد دلخواه

گزارشی از سایت فالووران با استفاده از شماره مجازی بلیزارد می‌توانید رقابت را در بازاریابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *