قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بررسی آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰

1,037 بازدید

در این مقاله، قصد داریم به آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ بپردازیم. تیک تاک برنامه تولید ویدیویی است که توانسته است، مخاطبان زیادی را به خود جذب کند. کسب آمار دقیق تیک تاک، می تواند به کاربران و مارکتر های فعال در این برنامه کمک زیادی بکند. آمار تیک تاک راه مناسبی است، برای دیدن واقعیت تبلیغات این برنامه. محبوبیتی که تیک تاک در بین مردم کسب کرده است، مثال زدنی نیست.

در ادامه این مقاله قصد داریم، به طور کامل به آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ بپردازیم. همراه ما باشید.

آمار تیک تاک در سال 2020

 

تیک تاک و رقبای آن

طوری که اعداد نشان می‌دهند تیک تاک در بین شبکه های اجتماعی دیگر حرف های زیادی برای گفتن دارد. از سال ۲۰۱۸ که اپلیکیشن تیک تاک منتشر شد، رشد این برنامه بسیار چشمگیر بوده است. اما با این همه موفقیت تیک تاک هنور به رقبای خود یعنی فیسبوک، یوتیوب و اینستاگرام نرسیده است. البته طوری که اعداد و ارقام نشان می دهند این مورد دور از دسترس نیست.

آمار تیک تاک در سال 2020

تیک تاک توانسته است در بین جوانان و بزرگسالان محبوبیت زیادی را کسب کند. رقبای تیک‌تاک هر کدام قابلیت‌های تولید ویدیویی را از خود منتشر کرده‌اند، تا کار تیک‌تاک را برای پیشرفت سریع سخت تر کنند. فیسبوک قابلیت lasso را ایجاد کرده است. در اینستاگرام می شود ویدیو های زیر یک دقیقه تولید کرد. یوتیوب به تازگی قابلیت short را منتشر کرده است.

اگر سعی دارید کسب و کار خود را در برنامه تیک تاک هم تبلیغ کنید، حتما بایستی از آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ با خبر باشید.

 

۱۶ آمار عمومی تیک تاک

 1. تیک تاک ششمین شبکه اجتماعی بزرگ است

تیک‌تاک با داشتن ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، نسبت به برنامه‌های دیگر نظیر اینستاگرام، فیسبوک، یوتیوب در حال پیشرفت است. البته تیک تاک توانسته از خیلی دیگر از شبکه های اجتماعی پیشی بگیرد. شبکه های اجتماعی نظیر Reddit، Snapchat ، Twitter و Pinterest.

مقاله پیشنهادی: وصل کردن اکانت اینستاگرام و یوتیوب به تیک تاک

 

 1. تیک تاک بیشترین بارگیری را در سال ۲۰۲۰ داشته است

آمار تیک تاک در سال 2020

یکی از موارد دیگر آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ تعداد بارگیری های این برنامه است. آمار منتشر شده از شرکت AppAnnie نشان می دهد که تیک تاک در راس نمودارهای بارگیری امسال قرار دارد.

در سال گذشته تیک تاک دارای ۷۳۸ میلیون بارگیری بود. این میزان بارگیری برای پیشی گرفتن از Whatsapp کافی نبود. Whatsapp با ۸۴۹ میلیون بارگیری دارای بیشترین بارگیری در بین شبکه های اجتماعی است. پلتفرم تجزیه و تحلیل فناوری بر این باور است تیک تاک به ۱٫۹ میلیارد بارگیری برسد و رتبه اول را از آن خود کند.

 

 1. تیک تاک با ارزش ترین استارتاپ جهان است

در سپتامبر ۲۰۱۸، شرکت TikTok Bytedance تیک تاک را به عنوان با ارزش ترین شبکه اجتماعی در نظر گرفت. تیک تاک در حال حاضر دارای ۷۳ میلیارد دلار سرمایه است.

 

 

آمار کاربران تیک تاک در سال ۲۰۲۰

در ادامه مواردی را که از آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ بیان می کنیم، مربوط به کاربران این برنامه است.

 

 1. تیک تاک در بیش از ۱۵۰ کشور موجود است

تبلیغ کنندگان در تیک تاک می توانند، با بیش از ۷۵ زبان تبلیغات خود را منتشر کنند. تیک تاک حتی در بعضی کشور ها مثل چین، برنامه منحصر به فردی را عرضه کرده است. به خصوص الان که فیسبوک، اینستاگرام و یوتیوب در خیلی از کشورها فیلتر شده اند.

در حال حاضر تیک تاک در بعضی کشورها رقیب های منحصر به فرد خود را دارد. به طور مثال رقیب جدی تیک تاک در کشور چین، برنامه WeChat است. با توجه به اینکه WeChat اکنون فیلم های کوتاه را بر روی سیستم عامل خود آزمایش می کند، جزو رقیبان جدی تیک تاک محسوب می شود.

 

 1. تیک تاک روزانه ۴۰۰ میلیون کاربر فعال در چین دارد

آمار تیک تاک در سال 2020

تعداد کاربران تیک تاک، نقش به سزایی را در آمار تیک تاک  در سال ۲۰۲۰ داشته اند. تیک تاک بیشترین کاربرهای خود را در کشور چین و نسخه مربوط به این کشور می بیند. بیش از ۹۰ درصد از کاربران فعال روزانه این برنامه در چین است. در خارج از چین، در برنامه تیک تاک ۴۱ میلیون کاربر فعال روزانه وجود دارد.

تحقیقات انجام شده توسط App Annie نشان می دهد که کاربران چینی ۸۰٪ از کل زمان صرف شده در تیک تاک را تشکیل می دهند. ۱۰٪ دیگر از کاربران هندی است.

 

 1. یک سوم از کل کاربران تلفن های هوشمند در هند، تیک تاک را دانلود کرده اند

آمار تیک تاک در سال 2020

جمعیت زیاد کشور هند، بر آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ هم تاثیر گذاشته است. تیک تاک در هند بیش از ۱۲۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. هند بزرگ‌ترین پایگاه خارج از چین برای برنامه تیک تاک است. ۴۱ درصد از کل بارگیری های برنامه تیک تاک در سال ۲۰۲۰ را مردم هند انجام داده‌اند. رئیس مدیریت تیک تاک در هند پیش بینی رشد ۵۰ درصدی دانلود در سال ۲۰۲۰ را دارد. قابل ذکر است تیک تاک توانسته است منبع درآمد خوبی برای هندی ها باشد.

آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ نشان داده است که کاربران فعال تیک تاک در هند، در ماه بیش از ۳۵۰ دلار از این برنامه درآمد دارند.

 

 1. کشور برزیل سومین کشور در بارگیری برنامه تیک تاک است

آمار تیک تاک در سال 2020

چین و هند ممکن است بزرگترین بازارهای تیک تاک باشند، اما برزیل از نظر بارگیری، سال به سال سریع ترین رشد را دارد. آمار و ارقام نشان می‌دهد که در ماه فوریه ۲۰۲۰، تیک تاک ۹ میلیون بار در برزیل دانلود شده است. این مقدار ۹۹۲٫۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش داشته است.

 

اگر یک گیمر هستید و به دیسکورد علاقه دارید، حتما به مقاله ای که در رابطه با گروه چت دیسکورد تهیه کرده ایم نگاهی داشته باشید.

 

 1. در آمریکا ۳۰ میلیون کاربر ماهانه برای تیک تاک وجود دارد

آمار تیک تاک در سال 2020

کاربران آمریکایی ۵ درصد از مخاطبان جهانی تیک تاک را تشکیل می‌دهند. اما این آمار تمام داستان موفقیت تیک تاک را در آمریکا بیان نمی کند.

طبق آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ این برنامه برترین برنامه ای بوده که در فوریه ۲۰۱۹ در آمریکا دانلود شده است. تیک تاک هر سال ۳۷۵ درصد در آمریکا در حال رشد است.

تیک تاک در آمریکا نزد هر قشری محبوبیت کسب کرده است. به طوری که افراد مشهوری مثل جاستین بیبر از این برنامه برای تبلیغات خود استفاده می کنند.

 

 1. رده سنی کاربران تیک تاک

تیک تاک توانسته است محبوبیت زیادی را نزد نوجوانان کسب کند. ۲۷ درصد از کاربران تیک تاک در سال ۲۰۲۰، ۱۳ الی ۱۷ سال سن دارند. اطلاعات سال ۲۰۱۹ نشان می دهد که بیشترین جمعیت سنی تیک تاک، نزد جمعیت جوانان بالغ است. به طور کلی، سنین ۱۳ الی ۲۴ ساله ۶۹٪ از کاربران برنامه تیک تاک را تشکیل می دهند. ۶۰ درصد از کاربران تیک تاک را خانم ها و ۴۰ درصد دیگر را مردها تشکیل می دهند.

 

 1. کاربران تیک تاک ۴۶ دقیقه از زمان روزانه خود را در برنامه می گذرانند

بر اساس آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ کاربران تیک تاک به طور متوسط هشت بار در روز برنامه را باز می‌کنند. و به مدت ۴۶ دقیقه در برنامه فعالیت می‌کنند. این مقدار در برنامه فیسبوک بسیار بیشتر است.

بیشتر آمار و ارقام برنامه تیک تاک، از روی فعالیت کاربران در صفحه for you سنجیده می شود.

 

 1. حدود ۳۵٪ از کاربران تیک تاک در چالش هشتگ شرکت می کنند

آمار تیک تاک در سال 2020

طبق آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ شانزده درصد از ویدیوهای این برنامه مربوط به چالش های هشتگ گذاری می‌شود. بیش از یک سوم کاربران تیک تاک در این چالش ها شرکت می کنند. میلیون ها مارکتر در تیک تاک از طریق همین هشتگ ها در حال پیشرفت هستند.

برای آشنایی با نحوه استفاده از چالش های تیک تاک در تجارت به مقاله ما در سایت مراجعه نمایید.

 

 1. ۶۴ درصد از کاربران تیک تاک از افکت گذاری استفاده می کنند

افکت‌های برتر و جلوه های خلاقانه در تیک تاک شامل بزرگنمایی صورت، صفحه سبز، دیسکو، گرداب و دیگر افکت‌ها است.

مارکتر ها می توانند از افکت های مارک دار ۲D و ۳D برای خود استفاده کنند. هزینه استفاده از افکت های خاص در تیک تاک، از ۷۰ الی ۱۵۰ دلار است

پیشنهاد می کنم مقاله چگونگی افزودن افکت اسلوموشن به ویدئوها در تیک تاک را بخوانبد.

 

 1. سال گذشته بیش از ۱۴ میلیون فیلم آموزشی در چین به اشتراک گذاشته شد

ویدیو های آموزشی در برنامه تیک تاک در حال افزایش است؛ به خصوص در کشور های چین و هند. طبق آمار و ارقام در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۴ میلیون ویدیو آموزشی در برنامه تیک تاک تولید شد.

در کشور آمریکا، اساتید و معلمان بسیاری به تولید ویدیو آموزشی در برنامه تیک تاک علاقه دارند. تولید ویدیوهای آموزشی در تیک تاک، همچنین نزد مارکترها بسیار محبوب است.

 

 1. تیک تاک در رتبه ششم پر هزینه ترین شبکه های اجتماعی

آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ نشان می دهد، هزینه ها در این برنامه روز به روز در حال افزایش است. تیک تاک در رده بندی پر هزینه ترین شبکه های اجتماعی، در رده ششم قرار دارد. اما به طور قابل توجهی، این برنامه بالاتر از Disney +، Google One، Pandora Music و Line Manga قرار دارد. به طور کلی کاربران تیک تاک در سال ۲۰۲۰، ۲۳ میلیارد دلار در تیک تاک هزینه کرده اند.

 

 1. قیمت تبلیغات تا ۱۵۰ هزار دلار

قیمیت تبلیغات در برنامه تیک تاک توانسته است از ۵۰ دلار تا ۱۵۰ هزار دلار پیشی بگیرد. تبلیغ کنندگان می توانند با پرداخت مبلغی بین ۵۰ الی ۱۵۰ هزار دلار، در برنامه تیک تاک تبلیغات خود را پیاده سازی کنند. هر تبلیغی با هر مبلغی زمان منحصر به فرد خود را دارد. گران ترین تبلیغ گذاشته شده در تیک تاک مربوط به چالش هشتگ است.

 

 1. Byte، رقیب تیک تاک قصد دارد چه میزان سرمایه گذاری کند؟

آمار تیک تاک در سال 2020

هیچ راه قطعی برای دانستن میزان دستمزد سازندگان برتر ویدیو در تیک تاک وجود ندارد. برنامه Byte که قرار است در تاریخ ۱۵ آوریل آغاز به کار کند. قصد دارد در ازای دریافت محتوای باکیفیت، پول را مستقیماً در جیب سازندگان بگذارد. مبلغ مدنظر برای این کار ۲۵۰ هزار دلار است. برنامه Byte می گوید که کاربران یک برنامه، عامل کلیدی موفقیت یک برنامه هستند.

اما افرادی که در برنامه تیک تاک اینفلوئنسر هستند، هدایای مختلف دیگری را دریافت می کنند. طبق آمار و ارقام ارائه شده، تنها در نسخه کشور چین، از طرف برنامه تیک تاک، در سال ۲۰۲۰ سه میلیارد دلار هدایا به کاربران ارائه شده است.

 

کلام آخر

برای موفقیت در یک شبکه اجتماعی، دانستن آمار و ارقام آن، اولین اصل محسوب می شود. مخصوصا اگر یک مارکتر باشید. در این مقاله به آمار تیک تاک در سال ۲۰۲۰ پرداختیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

درباره ی

مطلب پیشنهادی

آموزش نحوه حذف اکانت تیک‌ تاک

آموزش حذف اکانت تیک‌ تاک

در این مقاله قصد داریم که آموزش چگونگی حذف اکانت تیک‌ تاک را خدمت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *