قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

آنالیز تیک تاک: راهنمایی برای شما برای درک معیارها

703 بازدید

آنالیز تیک تاک کلید پیشبرد استراتژی تیک تاک شما است. تمام آنچه شما نیاز دارید یک حساب تیک تاک Pro (رایگان!) برای شروع استفاده از آنها است!

با استفاده از آنالیز داخلی تیک تاک، می‌توانید مخاطبان مناسب را هدف قرار دهید. همچنین واقعاً درک کنید که آنها به چه چیزی علاقه دارند.

در این راهنما، ما آنالیز تیک تاک پرو را تجزیه‌وتحلیل می‌کنیم. سپس بیان می‌کنیم این معیارها چگونه به شما کمک می‌کنند استراتژی تیک تاک خود را در سال ۲۰۲۰ تنظیم کنید!

 

آنالیز تیک تاک : معیارها و نحوه دسترسی به آنها

پس از درخواست بسیار از سازندگان تیک تاک، به‌منظور دریافت insights، این برنامه محبوب، اولین حساب‌های تیک تاک Pro را ارائه داد. تیک تاک Pro یک حساب کاربری رایگان است. این حساب به شما امکان دسترسی به داده‌های مهم را می‌دهد. که می‌توانید برای رشد حساب خود از آنها استفاده کنید.

ممکن است در ابتدا insights تیک تاک ساده به نظر برسد. اما اگر عمیق‌تر تحقیق کنید، طیف وسیعی از معیارها و اطلاعات را پیدا خواهید کرد. این اطلاعات و معیارها به شما کمک می‌کند ارتباط خود را با جامعه تیک تاک بهتر کنید.

برای تغییر به یک اکانت تیک تاک Pro تنها کافیست این مراحل ساده را دنبال کنید!

 

نحوه راه‌اندازی اکانت تیک تاک Pro:

 1. از صفحه پروفایل خود، تب حریم خصوصی و تنظیمات را باز کنید.
 2. “Manage My Account” را انتخاب کنید.
 3. روی «Switch to Pro Account» ضربه بزنید و مراحل را از آنجا دنبال کنید.
 4. صنعت تجارت خود را انتخاب کنید (این دسته به‌صورت عمومی نمایش داده نمی‌شود).
 5. روی «Done» کلیک کنید.

آنالیز تیک تاک

اکانت تیک تاک شما اکنون یک حساب Pro را با آنالیز ارائه می‌دهد.

اکنون اکانت تیک تاک Pro شما فعال شده است. حال شما دکمه آنالیز را در گزینه‌های حساب خود در دسکتاپ و تلفن همراه پیدا خواهید کرد.

با ضربه زدن روی تب بالا سمت راست و انتخاب “View Analytics”، نگاهی به آمار کلی خود بیندازید. و اکنون دسترسی سریعی به نحوه چگونگی تأثیر و تعامل ویدئوهای خود در بین طرفدارانتان دارید.

آنالیز تیک تاک

 

آنالیز تیک تاک : بررسی اجمالی داشبورد شما

برگه آنالیز را در تلفن همراه یا دسکتاپ خود باز کنید (این برای هر دو مورد یکسان است!). اکنون شما در نمای کلی شخصی خود قرار خواهید گرفت.

این‌جایی است که تیک تاک اطلاعات سطح بالا در مورد بازدیدهای ویدئو، فالووران و بازدید از پروفایل در ۷ روز گذشته را به شما نشان می‌دهد.

آنالیز تیک تاک

توجه: تیک تاک داده‌ها را در تمام حساب‌ها برحسب زمان UTC به نمایش می‌گذارد. بنابراین هنگام بازبینی این نکته را به خاطر داشته باشید.

پس از شروع جمع‌آوری داده‌ها، می‌توانید به اطلاعات آماری حساب خود بپردازید. سه دسته اصلی وجود دارد که تیک تاک در داشبورد حساب شما نمایش می‌دهد.

نکته: آنالیز تیک تاک فقط داده های ۷ روز قبل شما را نمایش می‌دهد. برای جلوگیری از، از دست دادن داده‌ها، مرتباً اعلام حضور کنید تا از پیشرفت خود گزارش تهیه کنید. در یک دسکتاپ، می‌توانید یک فایل CSV را برای محافظت از داده‌های خود دانلود کنید.

آنالیز تیک تاک

 

شماره ۱: بررسی اجمالی داشبورد: ویوهای ویدئو

این کل بازدیدهای ویدئویی که در ۷ روز گذشته کسب کرده‌اید را نمایش می‌دهد.

 

شماره ۲: بررسی اجمالی داشبورد: فالووران

این تعداد کل فالووران شما را در این دوره گزارش (۷ روز) به نمایش می‌گذارد.

 

شماره ۳: بررسی اجمالی داشبورد: بازدید از پروفایل

این داده ها به تفکیک روز نشان داده می‌شود. این پارامتر نشان می‌دهد در ۷ روز گذشته چند بار پروفایل تیک تاک شما مشاهده‌شده است. می‌توانید دریابید که کدام پست ها در چه روزی منتشر شده اند. و به شما این امکان را می‌دهد که بدانید بهتر است در چه روزی پست خود را ارسال کنید. همچنین به شما اشاره می‌کند که چه روزهایی از هفته برای بیشتر دیده شدن پست بهتر است.

 

آنالیز تیک تاک : محتوای شما

برگه “Content” سیل دانش، اطلاعات و insights را برای شما جاری می‌کند.

این معیارها به شما کمک می‌کنند درک کنید که فالووران شما با چه ویدئوهایی بیشتر تعامل می‌کنند. به‌علاوه محتوای پرطرفدار، آنچه فالووران شما به آن گوش می‌دهند و حتی موارد بیشتر را بیابید.

آنالیز تیک تاک

بیایید این را به بخش‌های مختلف تقسیم کنیم. سپس بررسی کنیم که چگونه می‌توانید از این insights برای برند خود به بهترین شکل استفاده کنید.

 

شماره ۱: پست های ویدئویی

در اینجا شما ۹ ویدئو برتر (که در عرض ۷ روز گذشته ارسال کرده‌اید) با سریع‌ترین رشد بازدید را مشاهده خواهید کرد.

آنالیز تیک تاک

اگر در عرض ۷ روز هیچ پستی نگذاشته باشید، شما داشبورد خالی خواهید دید! و تیک تاک شما را به ارسال پست بیشتر تشویق می‌کند.

ممکن است به مقاله روش معکوس کردن ویدئو در تیک تاک نیز علاقه مند باشید.

 

شماره ۲: ویدئوهای ترند (پرطرفدار)

با انتخاب گزینه Trending Videos، می‌بینید کدام‌یک از ویدئوهای شما در صفحه For You (در این مدت) پرطرفدار بوده است. به‌علاوه تعداد کل بازدیدهایی که آن ویدئوها در کل جمع کرده‌اند را مشاهده می‌کنید.

آنالیز تیک تاک

برخلاف ویوهای ویدئویی، بازدیدهای ویدئوهای پرطرفدار، تنها محتوایی را نشان نمی‌دهد که تنها در ۷ روز گذشته ارسال شده است. این به شما می‌فهماند که چه ویدئوهایی همچنان محبوب هستند و در این دوره ۷ روزه همچنان پرطرفدار بوده‌اند. همچنین تعداد بازدیدها و معیارهای جدیدی که پست‌های شخصی در این مدت کسب کرده‌اند را به نمایش می‌گذارد.

نکته: این بخش مکان عالی برای دیدن محتوایی است که به‌کندی در صفحه For You قرار می‌گیرد.

ویدئوهای تیک تاک شما ممکن است روزها، هفته‌ها یا حتی ماه‌ها پس از ارسال، افزایش بازدید داشته باشد. بنابراین هر پست را به‌عنوان یک پست با عملکرد ضعیف فورا از دستور کار خارج نکنید! در این موارد باید صبر به خرج دهید.

 

شماره ۳: پست های فردی

برای مشاهده آنالیز تیک تاک برای یک پست شخصی، کافی است روی تصویر کوچک ویدئو ضربه بزنید. تا داشبورد منحصربه‌فرد آن باز شود. تجزیه‌وتحلیل برای هر پست هر آنچه را باید درباره عملکرد آن بدانید را نشان می‌دهد. این شامل موارد زیر می شود:

 • تعداد کل لایک های یک پست
 • تعداد کل کامنت های آن پست
 • تعداد کل به اشتراک‌گذاری ویدئوی شما

آنالیز تیک تاک

 

شماره ۴: بازدیدها

این شامل معیارهای کل بازدیدها برای محتوای شما است. این بخش اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید از آنها به‌عنوان معیارهای عملکرد در محتوای خود استفاده کنید.

به‌عنوان‌مثال، می‌توانید از میانگین مدت‌زمان تماشای هفته به هفته خود مطلع شوید. بدین ترتیب می‌بینید که آیا میزان ماندگاری و ابقا شما در حال بهبود است یا خیر.

در زیر تعریف هر یک از این معیارها آورده شده است.

 • کل زمان تماشا شده: داده‌های مربوط به همه زمان‌ها برای تعداد کل ساعات، دقایق و ثانیه‌هایی که این محتوای مشاهده‌شده است.
 • تعداد ویوها/بازدیدها: تعداد بازدیدهای ویدئوی شما در این بازه زمانی ۷ روزه چقدر است.
 • میانگین زمان تماشای ویدئو: به‌طور متوسط ویدئوی شما چند ثانیه مشاهده شده است.

آنالیز تیک تاک

برای کمک به ایجاد میانگین‌ها و معیارهای خود از این معیارها استفاده کنید. برای رشد و گسترش خلاقانه محتوای خود می‌توانید عملکرد را در میان ویدئوهای خود مقایسه کنید.

همچنین می‌توانید از میانگین زمان تماشا (و مقایسه آن با کل زمان ویدئو) برای تخمین میانگین میزان تکمیل ویدئوی خود استفاده کنید. بیشتر ببینید آیا ویدئوهای شما برای توانایی تکمیل تماشا و پخش مجدد و تکرار بینندگان به حداکثر رسیده‌اند؟

 

شماره ۵: منابع ترافیک

این نشان می‌دهد که ترافیک ویدئوی شما از هر کشور از کجا ناشی می‌شود (بر اساس درصد بازدیدها). این معیار به شما کمک می‌کند بفهمید کدام مکان عملکرد بالاتری دارد.

آنالیز تیک تاک

شماره ۶: بررسی اجمالی مخاطبان

این بخش به شما می‌گوید مخاطبان شما محتوای شما را از کجا پیدا کردند. به‌عنوان‌مثال، از تصویر بالا می‌بینید که ۸۶٪ از کل مخاطبان از صفحه For You بوده‌اند. این یک ابزار واقعاً خوب برای استفاده است. تا ببینید جامعه شما چگونه محتوای شما را پیدا می‌کند.

 

آنالیز تیک تاک: فالووران شما

آخرین بخش، تب Followers است.

در این بخش، آنالیز داده‌های مهم را بر اساس آنچه فالووران شما در طول ۷ روز گذشته مشاهده می‌کنند، گوش می‌دهند و با آنها تعامل می‌کنند، خواهید دید. محتوای زیر این داشبورد، نمایش اطلاعات فالووران شما و ویدئوهایی است که آنها در کل تیک تاک مشاهده می‌کنند.

آنالیز تیک تاک

شماره ۱: فالووران

تعداد فالووران، به شما تعداد کل فالوورانی که دارید را نشان می‌دهد. همچنین نشان می دهد در طول این ۷ روز چه تعداد فالوور به دست آوردید یا از دست داده‌اید.

 

شماره ۲: جنسیت

این پارامتر توزیع کل فالووران بر اساس جنسیت آنها است.

 

شماره ۳: مناطق برتر

منابع ترافیک، مکان‌های اصلی بازدیدهای شما را اندازه‌گیری می‌کند. اما این معیار متمرکز بر مکان قرارگیری فالووران شما بر اساس کشور است.

نکته: دانستن آنالیز فالووران شما می‌تواند به شما کمک کند درک کنید که آیا واقعاً به مخاطبان موردنظر برای نام تجاری خود رسیده‌اید.

به‌عنوان‌مثال، شما یک خط تولید لباس زمستانی زنان مستقر در مرکز کشور هستید. در حالت ایده آل دوست دارید که اکثریت مخاطبان زن را در مناطق شمالی به‌عنوان قلمرو برتر خود داشته باشید. آیا این مخاطب از نظر جمعیتی با اهداف شما مطابقت دارد؟ در غیر این صورت، ممکن است زمان آن رسیده باشد که در استراتژی محتوای خود تجدیدنظر کنید. تا بدین گونه به فالووران موردنیاز برای تجارت خود برسید.

 

شماره ۴: فعالیت های فالووران

آیا در مورد بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک فکر می‌کنید؟ تیک تاک فعالیت فالووران را بر اساس زمان فعال‌ترین فالووران شما در سیستم‌عامل فراهم می‌کند.

این یک معیار فوق‌العاده مفید است. زیرا نه‌تنها ساعت‌ها را در تاریخ دقیقی که مخاطب شما فعال است و اسکرول می‌کند نشان می‌دهد. بلکه می‌توانید زمان کمترین میزان فعالیت مخاطب خود را نیز مشاهده کنید.

درک فعال‌ترین زمان فالووران شما یکی از بهترین راه‌ها برای کشف بهترین زمان ارسال پست است. همچنین می‌تواند راهی عالی برای تضمین تعاملات بیشتر و مستقیم باشد.

آنالیز تیک تاک

هنگامی‌که بهترین زمان‌ها را مشاهده کردید، در اکثر آن زمان‌های فعال، پست را ارسال کنید. همین نکته را می‌توان برای ارسال نکردن در زمان‌های خاص نیز در نظر گرفت.

هفته به هفته دوباره ارزیابی کنید تا نقطه اوج خود را پیدا کنید.

 

شماره ۵: ویدئوهایی که فالووران شما تماشا می‌کنند

این می‌تواند باارزش‌ترین معیار آنالیز تیک تاک در هنگام مشاهده محتوای پرطرفداری باشد که فالووران شما با آن ارتباط برقرار می‌کنند.

این بخش اساساً محتوای پرطرفدار تیک تاک را بر اساس مخاطبان شما آماده می‌کند. این پلتفرم معیارهای عملکرد آنها شامل لایک، کامنت و اشتراک برای سه پست برتر هر هفته را به شما ارائه می‌دهد.

علاوه بر معیارهای عددی، می‌توانید کپشن ها و هشتگ های تیک تاک مورداستفاده در این ویدئوهای برتر را نیز مشاهده کنید. این یک روش عالی برای دیدن موارد پرطرفدار است. همچنین شاید ایده‌های جدیدی در مورد محتوای شما ارائه دهد!

آنالیز تیک تاک

نکته: هر هفته این بخش را تماشا کنید تا ببینید آیا “سازندگان” (سازندگان معروف) ثابت هستند یا خیر. ممکن است تعجب کنید که ببینید چه کسی در این بخش ظاهر می‌شود. و چه چیزهایی می‌توانید از آنها یاد بگیرید.

 

شماره ۶: صداهایی که فالووران شما به آنها گوش می‌دهند

یکی دیگر از معیارهای مفیدی که تیک تاک ارائه می‌دهد، تأثیرات صداها است. مانند تمام معیارها در تیک تاک، این موارد نیز بر اساس دوره گزارش ۷ روزه است. این پر از اطلاعات مفید در مورد صداهایی است که فالووران شما از آن استفاده می‌کنند (و به آنها گوش می‌دهند!).

در اینجا شما می‌توانید به‌سرعت تمام بازدیدهای ویدئو را ببینید. و همچنین ویدئوها را تماشا کنید و گوش دهید.

آنالیز تیک تاک

نکته: این آهنگ‌ها را در موارد دلخواه خود ذخیره کنید. این کار را می‌توانید با ضربه زدن روی آهنگ و فشار دادن آیکون بوکمارک انجام دهید.

آنالیز تیک تاک

موارد دلخواه شما، به شما کمک می‌کند با موسیقی و صداهایی که می‌دانید مخاطبان شما بیشترین تعامل را دارند، محتوا ایجاد کنید.

 

گزارش آنالیز تیک تاک

اکنون‌که در آنالیز تیک تاک متخصص هستید، زمان خوبی برای ارزیابی عملکرد شماست.

به‌صورت هفتگی، محتوا و معیارهای مخاطب خود را رصد کنید. به‌علاوه ویدئوها و صداهایی را که فالووران شما بیشترین تعامل را با آنها داشته‌اند، پیگیری کنید.

این آنالیزها منبع الهام بزرگی برای شما خواهند بود. همچنین مکانی برای کشف مضامین محبوب، صداها یا هشتگ های مورداستفاده شما در محتوای آینده خواهد بود.

اکنون شما درباره مزایایی که آنالیز تیک تاک می‌تواند برای تجارت شما به همراه بیاورد، یک دید کلی دارید. بررسی تجزیه‌وتحلیل پست‌های خود را آغاز کنید و اکانت خود را ارتقا دهید.

برای اطلاع یافتن از سایر ویژگی های شبکه های اجتماعی به وبلاگ ره آموز مراجعه نمایید.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

آموزش نحوه حذف اکانت تیک‌ تاک

آموزش حذف اکانت تیک‌ تاک

در این مقاله قصد داریم که آموزش چگونگی حذف اکانت تیک‌ تاک را خدمت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *