قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نحوه راه اندازی و اندازه گیری یک کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

738 بازدید

آیا می‌خواهید محصول خود را در مقابل مخاطبان در حال رشد تیک تاک قرار دهید؟ نمی‌دانید چگونه با اینفلوئنسران در تیک تاک شریک شوید؟ در ادامه، نکات و ابزارهایی را برای راه‌اندازی و تجزیه‌وتحلیل کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک کشف خواهید کرد.

 

کمپین های اینفلوئنسر در تیک تاک چگونه کار می‌کنند؟

درحالی‌که تیک تاک هنوز در مراحل ابتدایی است، برای مشاغل علاقه‌مند به مشارکت با اینفلوئنسرها کارآمد است. شما می‌توانید مشارکت های اینفلوئنسر مناسبی را برای تبلیغ محتوای حمایت‌شده راه‌اندازی کنید. و با استفاده از ابزارهایی مانند TikTok Creator Marketplace، به‌راحتی قادر به راه‌اندازی و اندازه‌گیری آن هستید.

محتوای تیک تاک می‌تواند وایرال شود و در دسترس میلیون‌ها کاربر قرار گیرد. ایجاد یک کمپین اینفلوئنسر موفق در تیک تاک به سطح بالاتری از برنامه‌ریزی استراتژیک نیاز دارد. در مقایسه با سیستم‌عامل‌هایی مانند اینستاگرام یا اپ فیسبوک.

در مشارکت با اینفلوئنسر در اینستاگرام، یک استراتژی محتوا اغلب می‌تواند شامل انتشار عکس‌های یک محصول باشد. یا حتی استوری ها یا ویدئویی از یک سازنده باشد که از این محصول استفاده می‌کند.

بااین‌حال، در تیک تاک، هدف یک مشارکت اسپانسری این است که با یک اینفلوئنسر شریک شوید. سپس تعامل بیشتر جامعه خالقان را به‌عنوان یک کل ایجاد کنید. پست‌های اینفلوئنسر تیک تاک غالباً محصولی را تبلیغ می‌کنند. درعین‌حال بقیه افراد جامعه را به عضویت در این تجربه ترغیب می‌کنند.

برای تجسم این امر، فروشگاه‌های خرده‌فروشی در اوایل سال ۲۰۲۰ و در شرایط کرونا بسته شدند. در این هنگام Levi’s به تیک تاک متوسل شد. تا راهی برای هدایت بازدید به سایت تجارت‌الکترونیکی خود پیدا کند. آنها با مشارکت با creator های محبوب، سری جدید محصولات جین سفارشی خود را با موفقیت تبلیغ کردند. درنتیجه این همکاری با creator ها، این برند بازدید وبسایت خود را در این صفحات محصول دو برابر کرد.

وقتی مخاطبان یک اینفلوئنسر به‌طور‌فعال در یک چالش تبلیغ‌شده شرکت می‌کنند، آنها نیز بخشی از کمپین اینفلوئنسر می‌شوند. این امر موجب تبلیغ این محتوا برای مخاطبان خود می‌شود. هیچ سیستم‌عامل دیگری چارچوبی برای ایجاد تعامل ویروسی مانند تیک تاک ندارد.

اگر قصد تبلیغ در تیک تاک را دارید، حتما مقاله نحوه تبلیغات در تیک تاک را مطالعه کنید.

اکنون ما نحوه راه‌اندازی یک کمپین اینفلوئنسر تیک تاک را بررسی خواهیم کرد.

 

۱٫     نوع کمپین اینفلوئنسر تیک تاک را انتخاب کنید.

پیش از اینکه کسب‌وکار شما شروع به تأمین مشارکت‌های اینفلوئنسر تیک تاک کند، انواع مختلف کمپین‌ها را بشناسید. درک کمپین‌های مختلف اینفلوئنسر تیک تاک که می‌توانید از طریق آن همکاری‌ها را ایجاد کنید بسیار مهم است.

 

چالش های تیک تاک نوعی کمپین اینفلوئنسر

برخی از محبوب‌ترین ویدئوها در تیک تاک چالش های ایجادشده توسط کاربر هستند. چالش های تیک تاک یک روش سریع برای جذب واکنش ویروسی است. زیرا میلیون‌ها کاربر با بازآفرینی یک ویدئوی اصلی به‌طور فعال در آن شرکت می‌کنند.

وقتی اینفلوئنسر یک چالش مارک‌دار ایجاد می‌کند، باید شامل یک هشتگ اختصاصی باشد. این به کاربران اجازه می‌دهد تا هر پست را برچسب‌گذاری و دنبال کنند. تیک تاک لیستی از هشتگ های پرطرفدار را در صفحه Discover نمایش می‌دهد. بدین ترتیب این چالش ها به‌صورت ارگانیک در جامعه تبلیغ می‌شوند.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

کمپین چالش رقص

شبیه چالش های هشتگ، روال‌های رقص به‌گونه‌ای ساخته‌شده‌اند که توسط هر کاربر دوباره ایجاد می‌شوند. این نوع از پست‌ها توسط یک آهنگ موضوعی سازگار با رقص یا ریتم جذاب ارائه می‌شوند.

 

چالش دوئت ها نوع دیگری از کمپین اینفلوئنسر

Duets ایجاد یک ویدئوی کنار هم با محتوای اصلی است. آنها هر کاربر تیک تاک را به همکاری مستقیم با یک پست موجود ترغیب می‌کنند. شما می‌توانید به این موارد مانند فیلم‌های واکنشی در سایت یوتیوب فکر کنید. از آنها می‌توان به انواع روش‌های خلاقانه استفاده کرد.

مانند همه کمپین‌های بازاریابی اینفلوئنسر، همکاری نزدیک با creator‌ها برای ایجاد استراتژی محتوایی سازگار با پروفایل موجود آنها مهم است. وقتی محتوای اینفلوئنسر تیک تاک در بین مخاطبانش طنین‌انداز شود، آن پست اغلب منجر به افزایش نرخ تعامل می‌شود.

 

۲٫     از TikTok’s Creator Marketplace برای شناسایی شرکای احتمالی اینفلوئنسر استفاده کنید.

هنگامی‌که یک استراتژی محتوای اولیه برای کمپین اینفلوئنسر تیک تاک با برند خود ایجاد کردید. زمان آن فرارسیده است که شروع به جستجوی اینفلوئنسران مناسب برای مشارکت کنید.

TikTok’s Creator Marketplace اکنون در دسترس و در ابتدای کار خود است. با استفاده از آن می‌توانید اینفلوئنسرهای مناسبی را برای تجارت خود جستجو نمایید و با آنها همکاری کنید. اگر علاقه‌مند به تأمین اینفلوئنسری برای یک کمپین هستید، می‌توانید درخواست دسترسی به سیستم‌عامل را کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

سپس به شما اجازه دسترسی به بازار داده می‌شود. حال وقت آن است که شروع به جستجو در کاتالوگ creator‌های بالقوه تیک تاک کنید. با استفاده از فیلترهای جستجوی موجود، می‌توانید اطلاعات مربوط به پروفایل creator و اطلاعات جمعیتی مخاطبان وی را کشف کنید.

هنگام شروع جستجو، فیلترهای بی‌شماری وجود دارد. آنها به شما کمک می‌کند مناسب‌ترین creator را برای نیازهای خود پیدا کنید.

 

داده های creator (سازنده)

این فیلترها به شما کمک می‌کنند جستجوی خود را بر اساس پروفایل creator تصحیح کنید.

کشور: این کشوری است که اینفلوئنسر در آن مستقر است.

موضوع: این دسته بندی مطالبی است که یک creator منتشر می‌کند. پلتفرم تیک تاک قادر به شناسایی زمینه و اشیا موجود در یک ویدئو است. بنابراین به Creator Marketplace اجازه می‌دهد تا creator ها را به‌طور دقیق در دسته‌های محتوایی طبقه‌بندی کند.

Reach: اندازه گیری reach نمایشی از تعداد کل فالووران یک creator است. به یاد داشته باشید که برخلاف سیستم‌عامل‌های اجتماعی موجود، میزان دسترسی بالقوه واقعی محتوای یک creator اغلب فراتر از مخاطبان خودشان است. اگر یک محتوا در صفحه For You به نمایش درآید، محتوا می‌تواند به‌سرعت در بین مخاطبان میلیونی توزیع شود.

میانگین بازدیدها: این یک معیار مفید برای درک معیار تاریخی محتوای قبلی یک سازنده است. به عبارتی تعداد فالووران اغلب بهترین نمایش میزان دسترسی بالقوه سازنده نیست. بنابراین این نقطه داده می‌تواند به پیش‌بینی عملکرد آینده یک قطعه محتوا کمک کند.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

اطلاعات مخاطب

انتخاب یک اینفلوئنسر تیک تاک که مخاطبان آن با کاربران هدف شما بیشترین همخوانی را داشته باشد، بسیار مهم است. این امر می‌تواند بالاترین نتایج عملکرد را در طول یک کمپین اینفلوئنسر به همراه داشته باشد.

می‌توانید از این فیلترها برای اصلاح جستجوی سازنده خود بر اساس داده‌های مخاطب موجود استفاده کنید.

کشور یا منطقه: جستجوی خود را بر اساس مکانی که اکثر مخاطبان یک سازنده در آن مستقر هستند فیلتر کنید. مثلاً ممکن است یک خالق در ایالات‌متحده زندگی کند، اما مخاطبان آنها می‌توانند در انگلستان مستقر باشند. بنابراین اگر تجارت شما فقط به هدف قرار دادن کاربران در ایالات‌متحده علاقه دارد، این سازنده مناسب نخواهد بود.

جنسیت و سن: این فیلترها به شما امکان می‌دهند جستجوی خود را بر اساس میانگین جمعیتی مخاطبان سازنده اصلاح کنید. این امر برای اطمینان از رسیدن برند شما به کاربرانی که به‌احتمال‌زیاد با کالای حمایت‌شده شما درگیر می‌شوند از اهمیت برخوردار است.

نکته حرفه‌ای: برای شخصی‌سازی اینکه چند درصد مخاطبان، از یک جنس خاص هستند می‌توانید فیلتری به این قسمت جستجوی جنسیت اضافه کنید. این برای شما مفید خواهد بود اگر بخواهید با خالقی که مخاطبانش بیش از ۵۰٪ زن هستند شریک شوید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

دستگاه ها: این فیلتر به شما امکان می‌دهد مخاطبینی را که از سیستم‌عامل خاصی (Android یا iOS) استفاده می‌کنند جستجو کنید. اگر تبلیغات را برای دانلود برنامه یا حتی پادکست تبلیغ می‌کنید، مفید خواهد بود. مجدداً می‌توانید حداقل و حداکثر فیلترها را به این معیار جستجو اضافه کنید.

انکر(anchor) تجارت الکترونیکی: تیک تاک به معرفی ویژگی‌های تجارت الکترونیکی برای محتوای پشتیبانی شده ادامه می‌دهد. این فیلتر نیز به شما امکان می‌دهد شناسایی کنید کدام سازندگان به این ویژگی‌های قابل‌خرید دسترسی دارند. این ویژگی‌ها برای برندهای تجارت الکترونیکی ضروری است که می‌خواهند خریدهای محصولات خود را از طریق مشارکت‌های اینفلوئنسری انجام دهند.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

۳٫     ارزیابی تأثیرات فردی تیک تاک در بازار سازندگان (creator ها)

بنابراین ابتدا باید با استفاده از فیلترهای موجود یک جستجوی اولیه ایجاد کنید. سپس بازار، لیستی از سازندگان متناسب با معیارهای انتخابی شما را نمایش می‌دهد.

در نگاه اول، هر پروفایل سازنده، نمایی از بالاترین معیارهای خود را نشان می‌دهد. این معیارها شامل کشور، دامنه، میانگین بازدیدها و تفکیک مخاطب بر اساس جنسیت می‌شود.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

وقتی روی پروفایل سازنده شخصی کلیک می‌کنید، داشبورد کاملی از معیارهای اصلی او را مشاهده می‌کنید. این به شما امکان می‌دهد اطلاعات بیشتری از داده‌های عملکرد پروفایل او کسب کنید. لازم به ذکر است که این معیارها به‌طور متوسط مربوط به ۳۰ فیلم آخر سازنده است.

این داده ها شامل موارد زیر است:

 • تعداد بازدیدها
 • تعداد لایک ها
 • تعداد نظرات
 • تعداد دفعات به اشتراک گذاری پست ها
 • میانگین نرخ تعامل

 

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

در زیر این معیارهای اصلی، پروفایل سازنده شبکه‌ای از نمونه ویدئوهای آخری که آپلود کرده را نشان می‌دهد. می‌توانید این ویدئوها را فیلتر کنید تا ویدئوهای قبلی را که سازنده منتشر کرده است، به نمایش بگذارد. به‌عنوان یک تجارت، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا کیفیت آن ویدئوهای اسپانسری را مرور کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

در زیر این لیست ویدئوها، می‌توانید اطلاعات کاملی از insight مخاطبان سازنده را مشاهده کنید. این داده‌ها از طریق یک سری تجسم جذاب به نمایش درمی‌آیند. و کشف insight های معنی‌دار را آسان می‌کند.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

یکی از نکات اصلی داده که به‌شدت توصیه می‌شود آن را تجزیه‌وتحلیل کنید، اندازه‌گیری میزان استفاده مخاطبان است. معیار استفاده درصد کل مخاطبان یک سازنده که در حال حاضر در سیستم‌عامل فعال هستند را مشخص می‌کند. اگر یک سازنده به ۱ میلیون فالوور دسترسی داشته باشد، اما میزان استفاده مخاطبان فعال او فقط ۵۵٪ باشد، درواقع ۵۵۰۰۰۰ مورد دسترسی بالقوه دارد.

به‌عنوان یک کسب‌وکار، بدیهی است که به نفع شما است که اینفلوئنسران با کمترین سطح کاربران غیرفعال را پیدا کنید. بدین ترتیب به محتوای تبلیغ‌شده خود اجازه می‌دهید در دسترس تعداد افراد بیشتری برسد. این معیار همچنین هزینه سازندگان را در طول هر مشارکت پولی تحت تأثیر قرار می‌دهد.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

تجسم کلیدی دیگر تقسیم مخاطب خالق بر اساس موقعیت جغرافیایی است. Creator Marketplace دو تجسم نموداری را در هر پروفایل فراهم می‌کند. یکی از آنها برای تجزیه در سطح کشور و دیگری برای ایالات با عملکرد بالا است.

این داده‌ها می‌توانند در تعیین شهرهایی که می‌خواهید هدف قرار دهید مفید باشند. برای مثال، اگر برند شما فروشگاه‌های فیزیکی در کالیفرنیا، تگزاس و فلوریدا دارد، همکاری با سازندگانی که بیشترین توزیع مخاطبان خود را در آن ایالت دارند، ضروری است.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

آخرین نکته کلیدی که توصیه می‌شود تجزیه‌وتحلیل شود، نمای تاریخی است. این مورد روند عملکرد را در پروفایل سازنده نشان می‌دهد. این داده‌ها یک نمودار از تعداد فالووران، بازدیدهای ویدئو و میزان تعامل سازنده را در یک جدول زمانی روزبه‌روز نمایش می‌دهند.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

مشاهده این داده‌ها به شما کمک می‌کند سازندگانی را که باگذشت زمان به‌طور مداوم مخاطبان خود را افزایش داده‌اند، شناسایی کنید. سازندگان جدید می‌توانند پس از انتشار تعداد انگشت‌شماری از ویدئوهای تیک تاک، مخاطبان زیادی را جمع کنند. بنابراین این داده‌ها کسانی را نشان می‌دهد که تعامل طولانی‌مدت داشته‌اند.

وقتی یک خالق/سازنده در مدت‌زمان طولانی پروفایل مشخصی دارد، مخاطب به‌احتمال‌زیاد به‌عنوان یک رهبر اندیشه به او اعتماد می‌کند. از دیدگاه نام تجاری، مشارکت با سازندگان تثبیت‌شده می‌تواند منجر به افزایش میزان تعامل شود. زیرا مخاطبان آنها استقبال بیشتری از محتوای حمایت‌شده آنها خواهند داشت.

هنگامی‌که اینفلوئنسر مناسبی برای کمپین خود پیدا کردید، می‌توانید آن شخص را به لیست کوتاه سفارشی اضافه کنید. این‌گونه می‌توانید پروفایل های آنها را برای استفاده بعدی بوکمارک کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

نکته: Creator Marketplace هنوز در مراحل ابتدایی است. ازآنجاکه افراد اینفلوئنسر اغلب دارای محبوب‌ترین حساب‌ها هستند، برخی از مشاغل با بودجه کمتر ممکن است در یافتن اینفلوئنسر با مشکل روبرو شوند. اگر تجارت شما علاقه‌مند به مشارکت با میکرو-اینفلوئنسران است، ممکن است Creator Marketplace بهترین راه‌حل نباشد.

پیشنهاد می کنم برای تکمیل اطلاعات خود به مقاله آنالیز تیک تاک نیز سری بزنید.

 

۴٫     کمپین اینفلوئنسر تیک تاک را با شرکای اینفلوئنسر انتخابی خود تنظیم و اجرا کنید.

هنگامی‌که اینفلوئنسری را کشف کردید که می‌خواهید با آن همکاری کنید، می‌توانید یک لیست کوتاه ایجاد کنید. پروفایل او را در این گروه بوکمارک کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

سپس روی دکمه New Campaign کلیک کنید تا چارچوب کمپین تنظیم شود.

از اینجا، شما باید جزئیات مربوط به برند خود و طرح کلی کمپین را اضافه کنید. طرح کلی کمپین شامل هدف کمپین، تاریخ‌ها و یک پیام سفارشی برای ارسال به سازندگان می‌شود. حتی می‌توانید برای نمایش خلاصه کامل کمپین، یک پرونده سفارشی اضافه کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

نکته: هنگام ترسیم یک پیام سفارشی برای کمپین تبلیغاتی خود، می‌توانید از یکی از الگوهای تیک تاک برای ساده‌سازی روند پردازش استفاده کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

پس از ایجاد چارچوب کمپین خود، از لیست‌های ذخیره‌شده خود در قسمت سمت راست صفحه اینفلوئنسران را انتخاب کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

وقتی جزئیات کمپین خود را نهایی کردید. و لیست کاملی از سازندگانی را که می‌خواهید با آنها شریک شوید اضافه کردید. می‌توانید کمپین خود را ارسال کنید. در این مرحله، سازندگان لیست کوتاه دعوت کمپین شما را دریافت می‌کنند. بنابراین می‌توانند انتخاب کنند که این مشارکت را بپذیرند یا خیر.

 

۵٫     عملکرد کمپین اینفلوئنسر تیک تاک را اندازه بگیرید.

شاید شما یک اینفلوئنسر تیک تاک در ابعاد کوچک‌تر پیداکرده‌اید که می‌خواهید با آن شریک شوید. اما هنوز در Creator Marketplace نمایش داده نشده است. در این صورت به دست آوردن insight درباره عملکرد حساب آنها دشوار است.

وقتی اطلاعات مبتنی بر بازاریابی اینفلوئنسر بیشتر می‌شود. درک معیارهای حساب اینفلوئنسر به شما کمک می‌کند تا موفقیت کمپین کلی خود را تعیین کنید. یک ابزار شخص ثالث مانند Pentos به شما کمک می‌کند تا عملکرد هر پروفایل تیک تاک را پیگیری کنید. همچنین ویدئوها، هشتگ ها و آهنگ‌های فردی را ردیابی و اندازه‌گیری کنید.

می‌توانید به‌عنوان یک بازاریاب شبکه‌های اجتماعی، از Pentos برای اندازه‌گیری عملکرد محتوای تیک تاک مشتریان خود استفاده نمایید. همچنین می‌توانید برای نظارت بر محتوای منتشرشده توسط رقبای آنها از آن نیز استفاده کنید.

اکانت Pentos pro از ۲۹ یورو در ماه شروع می‌شود. اما می‌توانید برای یک دوره آزمایشی ۱۴ روزه ثبت‌نام کنید. بدین ترتیب می‌توانید فوراً نظارت بر اینفلوئنسران بالقوه را شروع کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

عملکرد پروفایل های اینفلوئنسر را اندازه‌گیری کنید.

TikTok’s Creator Marketplace بستر مؤثری برای کشف اینفلوئنسران است. اما وقتی صحبت از گزارش داده‌های عملکرد پس از کمپین است، هنوز جای پیشرفت دارد. بدون دسترسی مستقیم به تجزیه‌وتحلیل پروفایل سازنده، کسب‌وکارها به تعداد کم اطلاعات موجود در برگه گزارش محدود می‌شوند.

پس از راه‌اندازی یک کمپین، با Pentos می‌توانید اطلاعات مربوط به پروفایل یک سازنده، ویدئوهای وی و هر موسیقی یا هشتگ مربوط به این کمپین را جمع‌آوری کنید.

پس از افزودن دسته تیک تاک به داشبورد Pentos، می‌توانید شروع به ضبط داده‌ها در معیارهای حساب اصلی کنید. از جمله این معیارها به شرح زیر است:

 • کل فالووران و فالووران جدید
 • کل لایک های اکانت و لایک های جدید
 • تعداد کل بازدیدهای ویدئو و بازدیدهای جدید
 • مجموع حساب هایی که سازنده فالو می‌کند
 • تعداد کل ویدئوهای منتشرشده و ویدئوهای منتشرشده طی ۷ روز گذشته

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

برای کشف داده‌های مفیدتر از جمله موارد زیر نیز می‌توانید از آن استفاده کنید:

 • میانگین نرخ تعامل
 • میانگین کامنت ها در هر پست
 • تعداد متوسط لایک ها
 • کل کامنت ها در مورد پست های آنها
 • تمام به اشتراک گذاری ها
 • هشتگ هایی که بیشتر از همه استفاده می‌شود

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

TikTok’s Creator Marketplace فقط معیارهای اصلی را در ۳۰ روز اخیر نشان می‌دهد. Pentos برای اندازه گیری معیارها برای حساب های سازندگان مؤثرتر است.

 

عملکرد محتوای اینفلوئنسر تیک تاک را اندازه بگیرید.

یکی دیگر از مزایای اصلی Pentos توانایی اندازه‌گیری داده های ویدئوهای منفرد است. این برای شناسایی عملکرد محتوای پشتیبانی شده شما بسیار مناسب است. با ارسال URL هر فیلم تیک تاک، می‌توانید تمام معیارهای اصلی مشابه ذکرشده در بالا را مرور کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

Pentos حتی این داده ها را در یک نمودار تاریخی ترسیم می‌کند. این به شما امکان می‌دهد تاریخ‌های اصلی را هنگام وایرال شدن ویدئو یا عدم موفقیت یک ویدئو مشخص کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

هر زمان به پست اینفلوئنسری تیک تاک رقیب برخورد کردید، URL آن را به داشبورد Pentos اضافه کنید. با نظارت بر این ویدئوها، می‌توانید روند رایج عملکرد را محک بزنید. وقتی شما یک کمپین اینفلوئنسر جدید ایجاد می‌کنید، این داده ها مفید واقع می‌شوند. در این مرحله، می‌توانید عملکرد ویدئوهای قبلی را که عملکرد خوبی داشته‌اند را تجزیه‌وتحلیل کنید. سپس سعی کنید یک استراتژی مشابه را تکرار کنید.

 

هشتگ اسپانسری (مورد حمایت) خود را کنترل کنید.

چالش های هشتگ، یکی از قدرتمندترین راه‌ها برای جلب مشارکت ویروسی در تیک تاک است. به همین جهت مشاغل در حال شروع به مشارکت با اینفلوئنسران برای شروع چالش‌های ویروسی خود هستند.

به‌طور سنتی، اندازه‌گیری تأثیر پست اینفلوئنسری تیک تاک بر روی هشتگ کلی دشوار بوده است. اندازه گیری موفقیت برای یک هشتگ فقط به یک ویدئو متکی نیست. بنابراین مهم است که نتیجه عملکرد کل کمپین را بدانید.

ابزار تجزیه‌وتحلیل هشتگ در Pentos به شما امکان می‌دهد هشتگ های اسپانسری را که فالو می‌کنید یا ایجاد می‌کنید رصد کنید.

برای یافتن بهترین هشتگ های تیک تاک به مقاله ما در سایت مراجعه نمایید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

یک‌بار دیگر، می‌توانید هر هشتگ را جداگانه بررسی کنید. و داده‌های عملکرد را به‌عنوان یک سری جدول زمانی مرور کنید. این به شما این امکان را می‌دهد تا تأثیر ملموس پست‌های اینفلوئنسر حمایت‌شده خود را در کل کمپین تیک تاک خود شناسایی کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

این داده‌ها کمک می‌کنند تا عملکرد کلی کمپین اینفلوئنسر را حفظ کنید. همچنین این امکان را می‌دهند که زمان اختصاص منابع اضافی را تشخیص دهید.

وقتی شروع به دیدن کاهش عملکرد هشتگ می‌کنید، باید برای راه‌اندازی مجدد تعامل با یک اینفلوئنسر دیگر شروع به همکاری کنید. این توانایی برای چابک ماندن در کل کمپین اینفلوئنسر تیک تاک به شما کمک می‌کند تا از رقبا بهتر عمل کنید.

نکته: Pentos به شما امکان می‌دهد هر داده ای را در یک فایل CSV اکسپورت کنید. این ویژگی هنگام گزارش عملکرد یک کمپین اینفلوئنسر تیک تاک به مشتری مفید است. شما می‌توانید از Data Studio یا جداول محوری دستی استفاده کنید. در هر دو صورت می‌توانید برای ایجاد تجسمی برای برند خود، به‌راحتی این داده‌ها را وارد کنید.

کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک

 

سخن پایانی

میانگین میزان تعامل تیک تاک در حال پیشی گرفتن از اینستاگرام است. برندها شروع به اولویت‌بندی این پلتفرم به‌عنوان ابزاری ارزشمند برای ایجاد مخاطبان خود می‌کنند.

برخی از محبوب‌ترین برندهای جهان مانند Calvin Klein و Levi’s از تیک تاک بهره می‌برند. آنها از تیک تاک در روش‌های خلاقانه برای ایجاد ارتباط ویروسی استفاده می‌کنند. برندها در انتشار محتوای بومی در این پلتفرم موفقیت کسب می‌کنند. آنها همچنین آن را در همکاری با سازندگان محبوب برای نفوذ میان مخاطبان خود ارزشمند یافته‌اند.

نمی‌توان انکار کرد که تیک تاک در حال دنبال روندی برای حضور همیشگی است. اگر برند شما با اینفلوئنسران کار می‌کند. تنوع بخشیدن به استراتژی خود برای ایجاد پست تیک تاک مهم است.

با دسترسی بی‌سابقه، تیک تاک می‌تواند راهی قدرتمند برای ایجاد مشارکت در کسب‌وکار شما باشد. همچنین راهی برای تبدیل کاربران به مشتری از طریق ویژگی‌های تجارت الکترونیکی جدید شما باشد.

با استفاده از ابزارهای ذکرشده، می‌توانید به‌راحتی منبع اینفلوئنسری مناسب برای برند خود را بیابید. سپس عملکرد این کمپین ها را به‌درستی مقایسه کنید.

مانند همه کمپین‌های بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک ، ایجاد روابط معنادار با سازندگان حائز اهمیت است. همچنین گنجاندن آنها در کل مراحل کار ضروری است. هیچ‌کس بیش از خود سازندگان، تفاوت‌های ظریف مخاطبان خود را درک نمی‌کند.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا کار با اینفلوئنسرهای تیک تاک را شروع کرده‌اید؟ چه راهکارها و ابزارهایی برای شما مفید واقع شده‌اند؟

برای اطلاع یافتن از سایر ویژگی های شبکه های اجتماعی به وبلاگ ره آموز مراجعه نمایید.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

آموزش نحوه حذف اکانت تیک‌ تاک

آموزش حذف اکانت تیک‌ تاک

در این مقاله قصد داریم که آموزش چگونگی حذف اکانت تیک‌ تاک را خدمت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *