قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

معرفی مهم ترین نکات بازاریابی در تیک تاک

385 بازدید

آنچه در این مدت به آن پی برده‌ایم این است که تیک تاک تبدیل به یک ماشین بازاریابی شده است. به همین دلیل از کارشناسان این شبکه خواستیم تا نکات بازاریابی در تیک تاک را در اختیار ما قرار دهند.

بهترین نکات را از یافتن موقعیت مناسب برای شما گرفته تا انتشار محتوای اختصاصی در اختیارتان قرار خواهیم داد. تا بتوانید موفقیت‌های چشمگیری را در این سیستم عامل شاهد باشید. در ادامه یک راهنمایی کلی با عنوان نکات بازاریابی در تیک تاک را برای شما آماده کرده‌ایم.

تیک تاک تاکنون بیش از ۱٫۵ میلیارد بار در سراسر جهان دانلود شده است. این تعداد دانلود دنیای تکنولوژی را غافلگیر کرده است. به همین دلیل در این که تیک تاک به یک کانال بازاریابی اینترنتی بزرگ در دنیا تبدیل شده است، هیچ شکی نیست. پیش از این مطلبی هم در رابطه با بازاریابی در تیک تاک در سایت ره آموز آماده کرده بودیم. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مطلب مراجعه کنید.

 

مشاوره تخصصی از متخصصان تیک تاک

همانطور که گفته شد، فضای بسیار مناسبی در تیک تاک برای نمایش بیزینس شما وجود دارد. تیک تاک سیستم عاملی است که برندها، مشاغل مختلف، اینفلوئنسرها و افراد معمولی می‌توانند در آن ویدئو بسازند و منتشر کنند. از طرفی از تماشای ویدئوهای دیگران لذت ببرند.

به همین دلیل، به احتمال خیلی زیاد مخاطب شما در تیک تاک وجود دارد. از طرفی شما هم تصمیم‌تان را برای بازاریابی در تیک تاک گرفته‌اید. اما مشکل اینجاست که شما چطور باید مطمئن باشید. که استراتژی بازاریابی چیده شده توسط شما، بهترین نتایج را برای تجارت‌تان به همراه خواهد داشت.

ما سعی کرده‌ام در این مطلب این مشکل شما را رفع کنیم. و به نگرانی‌تان پایان دهیم. به همین دلیل مجموعه نکات بازاریابی در تیک تاک را از طریق جمع‌آوری صحبت‌های کارشناسان تیک تاک برای شما آماده کرده‌ایم. کارشناسانی که از صحبت‌های آن‌ها برای آماده کردن این مطلب استفاده کرده‌ایم عبارتند از:

  • Seth Obrien (اینفلوئنسر زیبایی)
  • Chriselle Lim (موسس CMO  در bümo)
  • Nichole Ciotti (بنیان‌گذار شرکت Storyluxe)
  • Nathan Allebach (خلاق پیشگام در Steak-Umm)
  • Sawyer Hartman (فیلمساز و ولاگر)

نکات بازاریابی در تیک تاک

در ادامه به معرفی ۱۱ نکته مهم و حیاتی برای اثر بخشیدن به استراتژی‌های بازاریابی در تیک تاک پرداخته‌ایم.

 

۱) سرعت عمل در ترندها

اگر تاکنون فقط چند دقیقه از وقت‌تان را صرف گشت و گذار در تیک تاک کرده باشید. قطعا متوجه شده‌اید که اکثر ویدئوها در تیک تاک مربوط به ترندها هستند. برخی از این ترندها، به وقایع فعلی در جریان در جامعه مربوط می‌شوند. اما برخی از آن‌ها مربوط به هیچ موضوع خاصی در جامعه نیستند.

Seth Obrien، اینفلوئنسر زیبایی در تیک تاک، معتقد است که همگام بودن با ترندها، یکی از بهترین راه‌ها برای دیده شدن سریع مطالب شما و یکی از مهم‌ترین نکات بازاریابی در تیک تاک است.

Seth Obrien که بیش از ۳ میلیون دنبال کننده در تیک تاک دارد، رویکردی که خودش برای ضبط ویدئو و بارگذاری آن در همان روز دارد را به دیگران هم توصیه می‌کند. وی رویکرد خود را بدین صورت توضیح می‌دهد: “ترندها به سرعت می‌آیند و می‌روند. حتی گاهی اوقات تاریخ انقضای آن‌ها فقط یک روز است. پس خیلی مهم است که شما همیشه در قسمت بالا (top) این ترندها قرار بگیرید. و همیشه محتوای‌ شما تازه بماند.”

بر خلاف آنچه به نظر می‌رسد، به کار گیری این فرآیند خیلی زمانبر نیست. زیرا شما می‌توانید در عوض اینکه هر روز به این فکر کنید که در رابطه با چه موضوعی محتوا بسازید، فقط به صفحه for you یا همان Explore بروید و متوجه ترند روز شوید. سپس همگام با همان ترند، محتوای مختص خودتان را تولید کنید.

پیشنهاد می کنم مقاله نحوه استفاده از چالش های تیک تاک برای تجارت را مطالعه کنید.

 

۲) انتخاب بازار هدف (Niche)

در این مدت، اپلیکیشن تیک تاک ثابت کرده است که فقط یک سیستم عامل برای انتشار ویدئو از حرکات رقص و حیوانات نیست. یک بازار هدف مختص هر تجارتی در این پلتفرم وجود دارد. انتخاب بازار هدف مختص تجارت یکی از تاثیرگذارترین نکات بازاریابی در تیک تاک است. ما بخشی از صحبت‌های Chriselle Lim، موسس CMO در bümo را برای صحه گذاشتن بر این ادعا در ادامه آورده‌ایم.

Chriselle Lim معتقد است که مهم نیست شما صاحب چه برندی هستید، موضوع محتوای شما چیست، و شما چند سال سن دارید. در هر حالتی یک بازار هدف یا گروه مخاطب مختص شما وجود دارد. او می‌گوید: “این موضوع نشان دهنده قدرت اپلیکیشن تیک تاک است. پیدا کردن یک بازار هدف خاص از گروه مخاطبان شما.”

برای مثال، اگر مشتری نهایی خدمات یا محصولات شما، والدین هستند. باید ویدئوهایی بسازید که توجه والدین را به خود جلب کند و برای آن‌ها ارزش داشته باشد. ویدئوهای نوجوان پسند در میزان فروش شما تاثیری ندارد. و شما را از بازار هدف‌تان دور می‌کند. زیرا احتمال دارد، کسانی که پدر و مادر هستند از ویدئوهای شما لذت نبرند و شما را دنبال نکنند.

Chriselle Lim محتواهای صفحه‌اش را برای والدینی به اشتراک می‌گذارد که به دنبال مضامین و مفاهیم اجتماعی برای آموزش به فرزندان‌شان هستند. او ویدئوها را با عنوان “به ذهن کوچک کمک می‌کند، چیزهای بزرگ یاد بگیرد.” منتشر می‌کند.

 

۳) تاثیر رشد تیک تاک در رشد پلتفرم‌های دیگر

با به اشتراک گذاشتن مداوم محتوای جذاب برای مخاطب مورد نظرتان، مطمئن باشید در نهایت آن را پیدا خواهید کرد. علی‌الخصوص اگر از تکنیک‌های مناسب یافتن مخاطب استفاده کنید. و پس از برقراری ارتباط با مخاطبان‌تان، شما می‌توانید یک جامعه قدرتمند را فراتر از برنامه تیک تاک، بسازید. شما با افرادی که در اپلیکیشن هستد، تعامل می‌کنید. و قطعا روش‌های دیگری به غیر از تیک تاک را برای رشد کسب و کارتان خواهید یافت.

Chriselle Lim می‌گوید: “زمانی که صفحه من در تیک تاک، شروع به رشد کرد، صفحه‌ام در اینستاگرام هم رشدش شروع شد.” وقتی صحبت از یافتن بازار هدف مختص شما می‌شود، وقت خود را صرف اسکرول کردن و سرچ کردن در تیک تاک کنید. ویدئوهایی که رقبای‌تان در این فضا منتشر می‌کنند، نگاه کنید. از این طریق متوجه آنچه این بازار کم دارد، خواهید شد. سپس با پر کردن آن خلا می‌توانید اثر خود را در بازار بگذارید.

 

۴) آماده شدن و تمرین کردن

یکی از محبوب‌ترین ترندهای تیک تاک، ویدئوهای ترنزیشن (transition) هستند. این ویدئوها به اندازه‌ای محبوب هستند که هزاران کاربر تیک تاک، ویدوهایی از ترنزیشن را در صفحه خود منتشر می‌کنند. و از این قابلیت به نفع خود  استفاده می‌نمایند. تماشای ویدئوهای ترنزیشن بسیار سرگرم کننده و جالب است. به همین دلیل میزان محبوبیت این نوع فیلم‌ها خیلی هم جای تعجب ندارد.

طبق نظر Nichole Ciotti، بنیان‌گذار شرکت Storyluxe، اگر شما هم قصد دارید از افکت ترنزیشن برای ساخت ویدئوهای‌تان استفاده کنید، همه‌ی جذابیت ویدئوی شما به میزان آمادگی و تمرین‌تان بازمی‌گردد.

Nichole با داشتن بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده در تیک تاک، یکی از اصلی‌ترین اینفلوئنسرها برای وارد کردن ترند ترنزیشن به مد و لباس است. او با ویدئوهایش با مضمون “ایده‌های لباس برای امروز” الهام بشخ موج جدیدی از محتواهای مربوط به مد در تیک تاک شد.

Nichole در این رابطه توضیح می‌دهد: “برای یک ترنزیشن بی عیب و نقص، شما باید تا جایی که ممکن است حرکات‌تان را در قاب نمایش دهید.” Nichole می‌گوید، در عوض اینکه چشمی مراقب بیرون نرفتن‌تان از کادر باشید، سعی کنید قاب مورد نظرتان را با نوار، کادر بندی کنید. وقتی از ترفند نوار استفاده کنید، می‌توانید برای انجام یک کار کادر را ترک کنید، اما موقع برگشت دقیقا به نقطه قبلی بازگردید.

 

۵) غرق شدن در برنامه

Nathan Allebach، خلاق پیشگام در Steak-Umm معتقد است که اگر شما در بازاریابی در تیک تاک جدی هستید. یکی از اصلی ترین نکات بازاریابی در تیک تاک این است که خودتان را در دنیای این اپلیکیشن غرق کنید. او توضیح می‌دهد: “با غرق شدن در دنیای تیک تاک، می‌فهمیم چه کسانی در این اپلیکیشن محبوب هستند، چرا محبوب هستند. مردم چه می‌گویند و به چه چیزهایی علاقه‌مند هستند.”

بهترین راه برای غرق شدن در تیک تاک، این است که صفحه For You در این اپلیکیشن را روزانه پیمایش کنید. ویدئوسازهای محبوب را دنبال کنید. به صداهایی که ترند شده‌اند، گوش فرا دهید. و بطور مدام در صفحه Explore به جستجو بپردازید.

یک نکته حرفه‌ای وجود دارد که می‌گوید، برای اینکه در هر کاری حرفه‌ای شوید، شما باید ۱۰۰۰۰ ساعت در آن کار غرق شوید. اما نگران نباشید، متخصص شدن در تیک تاک، این همه زمان لازم ندارد. بعد از یک هفته غرق شدن در این اپلیکیشن، درک خیلی خوبی از آن خواهید داشت. Nathan Allebach معتقد است که شما هر چه زمان بیشتری را در این برنامه صرف کنید، بیشتر با آن خو خواهید گرفت. همچنین خیلی زود متوجه خواهید شد که چرا برخی محتواها در این پلتفرم خوب کار می‌کنند و برخی نه.

 

۶) تعریف داستان

طبق گفته‌های Sawyer Hartman، فیلمساز و ولاگر، کلید موفقیت در تیک تاک و هر رسانه اجتماعی دیگر، داستان سرایی است. یکی از بهترین راه‌ها برای جلب توجه کاربر و روایت داستان، استفاده از استراتژی همپوشانی متن است.

ابتدا، از یک نوشته برای جلب توجه و حل مشکل استفاده کنید. سپس گام به گام مشکل را حل کنید. صرف نظر از اینکه چه نوع ویدئویی ایجاد می‌کنید، متن نوشته شده روی ویدئوی شما باید همیشه به بیان یک داستان کمک کند.

تصور کنید، بیننده شما ویدئوی شما را بدون صدا تماشا می‌کند. چه متنی را می‌توانید روی ویدئو قرار دهید تا کاربر را متقاعد کند که صدای ویدئو را روشن کند. افزودن متن روی ویدئو، روشی موثر برای توقف اسکرول در مسیر کاربر برای تماشای ویدئوی شماست. از طرفی برای بینندگان کم شنوا نیز بسیار مناسب است.

 

۷) پست گذاشتن به صورت مرتب

اگر فقط یک توصیه ثابت، از زبان همه کارشناسان وجود داشته باشد، این است که حتما به صورت مرتب پست در صفحه خود قرار دهید. همه افراد موفق در تیک تاک، حتما هر روز یک بار، یک پست در صفحه خود قرار می‌دهند. Chriselle Lim اکثر اوقات ۵ فیلم در روز در صفحه خود با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد.

بهترین نکته در رابطه با تیک تاک این است که شما می‌توانید در استراتژی محتوایی خود، خلاقیت ایجاد کنید. تیک تاک، یک بستر مناسب برای تست کردن ایده‌های جدید و یافتن ایده مفید برای کسب و کار شما است. بعد از پیدا کردن فرمت مورد علاقه مخاطبان‌تان، برای پیشرفت کردن، به استفاده از آن فرمت ادامه دهید.

Nathan Allebach در رابطه با استراتژی استفاده شده برای صفحه Steakumm می‌گوید:

“آزمون و خطای زیادی لازم است تا متوجه شویم، چه چیزی مردم را می‌خنداند.” ارسال منظم پست در تیک تاک، قطعا به بهبود عملکرد شما و سازگار شدن با الگوریتم تیک تاک کمک زیادی خواهد کرد. شروع به آزمون و خطای استراتژی محتوایی خود کنید. در استفاده از قالب‌های جدید نترسید و شجاع باشید. برگ برنده خود را پیدا کنید و مطابق با آن پست‌های بیشتری ارسال کنید.

برای ارسال پست در تیک تاک در زمان مناسب، به مقاله ما در سایت مراجعه نمایید.

 

۸) نوآوری

گرچه وقتی صحبت از ایده ساخت ویدئو می‌شود، همه صفحه For You را پیشنهاد می‌کنند. اما شما می‌توانید تلاش کنید چیزهای جدید ایجاد کنید. الهام گرفتن از صفحه For You خیلی خوب است. اما حتما لازم نیست متکی به ویدئوهایی باشید که قبلا تولید شده‌اند.

مردم دوست دارند محتوای جدید و مهیج ببینند. و برندهایی که نوآوری بیشتری در ساخت ویدئو دارند، همیشه نسبت به رقبای خود موفق‌تر هستند. حال منظور ما این نیست که از صفر شروع کنید. شما می‌توانید از ترندی که وجود دارد استفاده کنید. و یک چیز به آن اضافه کنید که تا پیش از این هیچ کس آن را ندیده و آن ویدئو را منتشر کنید.

بهتر است با ترفندهای تیک تاک آشنا شوید، تا ایده های جدید برای نوآوری کسب کنید.

 

۹) تسلیم نشدن

یکی از ساده‌ترین در عین حال حیاتی‌ترین نکات بازاریابی در تیک تاک این است که هیچ گاه تسلیم نشوید. تیک تاک به شدت می‌تواند طاقت فرسا و خسته کننده باشد. علی‌الخصوص زمانی که می‌خواهید از آن برای رشد برند یا تجارت خود استفاده کنید. در حالی که شما فقط یک ویدئو نیاز دارید تا وایرال شود و شما معروف شوید. اما اگر این اتفاق سریع نیفتد، ممکن است دلسرد شوید.

Nathan ده ویدئو در صفحه‌اش بارگذاری کرد تا موفق شد، با یازدهمین ویدئوی خود در تیک تاک، وایرال شود. حتی بعد از آن ویدئو، ۴ ویدئو دیگر در صفحه‌اش قرار داد تا برای بار دوم موفق شد یک ویدئو وایرال بسازد.

Nathan معتقد است که در ابتدای کار کردن با تیک تاک فقط در حال یادگیری و آزمون و خطا بوده است. شما ابتدا فقط باید در رابطه با مواردی همچون، زمان ارسال مطلب در تیک تاک، صداهایی که استفاده می‌کنید، نوع ویدئوهایی که بارگذاری می‌کنید و سبک فیلم‌های خود بیاموزید.

 

۱۰) کسب اعتبار

معتبر بودن شاید یک کلید واژه تکراری در رسانه‌های اجتماعی باشد. اما در مورد تیک تاک، این واژه از اهمیت زیادی برخوردار است. به ویژه زمانی که تازه شروع به کار در این اپلیکیشن می‌کنید.

در تیک تاک ابتدا اعتبار مهم است بعد زیبایی شناسی. بنابراین از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید و اجازه دهید شخصیت شما بدرخشد. طبق گفته‌های Chriselle، زمانی که او  شروع به انتشار محتوا در تیک تاک کرده است، او متوجه شد در تیک تاک نسبت به پلتفرم‌های دیگر، بیشتر خودش را ابراز می‌کند. او می‌گوید: “تیک تاک مرا تشویق کرد تا به خودم اعتماد بیشتری داشته باشم.”

به همین ترتیب وقتی Nichole شروع به انتشار محتوا در تیک تاک کرد، به آنچه بود وفادار ماند. وقتی برند شما در ذاتش معتبر باشد، آنگاه انتقال به یک پلتفرم جدید آسان می‌شود. لازم نیست به کارهای جدید فکر کنید. فقط بهتر است به آنچه هستید، پایدار بمانید.

 

۱۱) سرگرمی

تیک تاک یک اپلیکیشن برای سرگرم کردن افراد است. همین یک ویژگی‌ تیک تاک، برای متخصصان این پلتفرم تبدیل شده به یکی از مهم‌ترین نکات بازاریابی در تیک تاک : از محتوای خود لذت ببرید. طبق گفته‌های Seth زمانی که او شروع به تولید محتوا در تیک تاک کرد، به سرعت متوجه شد. که لذت بردن از محتوا، رمز موفقیت در تیک تاک است.

او در این باره توضیح می‌دهد: “نکته‌ای که وجود داشت این بود که من روی تعداد بازدیدها و تعداد لایک‌ها، بیش از حد متمرکز شده بودم. اما بعد از یک مدت تصمیم گرفتم فقط از ویدئو گذاشتن در این رسانه لذت ببرم. وقتی این رویکرد را انتخاب کردم، خیلی سریع‌تر رشد کردم. اگر شما از ویدئویی که ساخته‌اید، لذت می‌برید، قطعا مخاطبان شما هم از آن‌ها لذت می‌برند.

 

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم به بهترین نحو به معرفی نکات بازاریابی در تیک تاک بپردازیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. اگر سوالی در رابطه با نکات بازاریابی در شبکه اجتماعی تیک تاک دارید. حتما در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. در اسرع وقت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 

درباره ی

مطلب پیشنهادی

آموزش نحوه حذف اکانت تیک‌ تاک

آموزش حذف اکانت تیک‌ تاک

در این مقاله قصد داریم که آموزش چگونگی حذف اکانت تیک‌ تاک را خدمت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *