قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

سئو کلاه سفید در ویدیو های یوتیوب

374 بازدید

بعد از گوگل دومین وبگاه پرطرفدار در جهان یوتیوب می باشد. یوتیوب نیز همچون گوگل یک موتور جستجو است. در واقع یوتیوب یک موتور جستجوگر ویدیویی می باشد که عملکرد آن همچون نتایج سرچ ویدیویی در گوگل است. سرچ یوتیوب دارای رتبه بندی خاص بر اساس یک الگوریتم است. تکنیک های سئو کلاه سفید برای ویدیوهای یوتیوب اهمیت بالایی دارد.

برای آشنایی با عملکرد الگوریتم یوتیوب به مقاله ما در سایت مراجعه کنید.

ممکن است شما هم در یوتیوب کانالی داشته باشید، که ویدیوهای خود را به اشتراک می گذارید. یکی از بهترین شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری ویدیو، یوتیوب است. اما چگونه می توان پی برد که کاربران ویدیوهای شما را دیده اند؟ چگونه می توان ویدیوهای خود را در سرچ یوتیوب در جایگاه مناسبی قرار دهید؟ 

سئو کلاه سفید در ویدیو های یوتیوب

مواردی که در ادامه بررسی که می کنیم:

۱- اهمیت سئو یوتیوب

۲- کلاه سفید چیست؟

۳- تکنیک های سئو کلاه سفید در ویدیو های یوتیوب

پس همراه ما باشید.

 

اهمیت سئو یوتیوب

سئو کلاه سفید در ویدیو های یوتیوب

کاربران در برنامه یوتیوب زمان زیادی را به تماشای ویدیو در یوتیوب می پردازند. به طور میانگین بیش از ۴ میلیارد را صرف تماشای ویدیو های یوتیوب می کنند. با توجه به آمارها، یوتیوب یک منبع عالی جهت تبلیغات رایگان است. از طریق آن می توان روزانه به میلیون ها بیننده دسترسی داشت. سئو ویدیو به بهینه سازی ویدیو های شما کمک می کند. در نتیجه می توانید ویدیو های خود را در سرچ یوتیوب مشاهده کنید.

سئو کلاه سفید در ویدیو های یوتیوب

 

روش های سئو یا بهینه سازی ویدئو در یوتیوب

سئو یا بهینه سازی ویدیو به سه روش انجام می شود:

۱- سئو کلاه سفید

۲- سئو کلاه سیاه

۳- سئو کلاه خاکستری

 

سئو کلاه سفید در ویدیو های یوتیوب

کلاه سفید یکی از روش های سودمند و موثر در سئو یوتیوب می باشد. ویدیوهای یوتیوب از قوانین گوگل پیروی می کند. این نوع سئو مانند موتور جستجو گوگل ویدیو های ما را به طور طولانی بهینه سازی می کند. درست است که در مدت طولانی ویدیو های شما بهینه سازی می شود، اما پایدارتر هستید. سئو کلاه سفید در ویدیوهای یوتیوب هیچ خسارت و ضرری به شما وارد نمی کند.

 

تکنیک های سئو کلاه سفید برای ویدیو های یوتیوب

۱) موضوع و محتوا ویدیوها

موضوع و محتوا از مهمترین نکات سئو برای ویدیو های یوتیوب است. این موضوع باعث جذب مخاطبین جدید و حفظ مخاطبین قدیمی می باشند. هر چه موضوع تولید شده سودمند تر باشد، بازدید کننده بیشتری را جذب می کند.

عناوین باید جذاب و خاص باشند. کلمات کلیدی مرتبط را حتما در عنوان قرار دهید. این کار باعث می شود تا موتور جستجوی یوتیوب، ویدیو و محتوای شما را سریع تر بیابد. از ۱۰۰ کاراکتر در عنوان ها می توان استفاده کرد. اما فقط ۵۰-۶۰ کاراکتر در موتور جستجو یوتیوب نمایش داده می شود.

 

۲) موارد ایجاد عنوان مناسب برای یوتیوب

 1. از موتور های جستجو استفاده کنید.

عبارت یا کلمه کلیدی مرتبط با ویدیوی خود را جستجو کنید. برای جستجو می توان از موتور جستجو گوگل یا یوتیوب استفاده کنید. از عنوان هایی که در موتور جستجو در صدر قرار دارند، برای محتوای خود قرار دهید.

 1. عنوان های خود را کوتاه نگه دارید. همان طور که در بالا توضیح دادیم عنوان در سئو کلاه سفید برای ویدیو یوتیوب موثر است.
 • خلاصه و با معنی بودن عناوین
 • اضافه کردن تاریخ در صورت امکان
 • بهترین ایده برای سئو کلاه سفید برای ویدیو های یوتیوب استفاده از کلمات کلیدی می باشد.
 • باعث جلب توجه کاربران شوید.
 • کلماتی که باعث تحریک احساسات می شود استفاده کنید.
 • استفاده از کلماتی که قدرتمند هستند.

 

۳) کیفیت ویدیوها

کیفیت تولید فیلم ها نیز در سئو کلاه سفید برای ویدیو های یوتیوب موثر است. برای کاهش هزینه ها و در ابتدای کار می توان از موبایل های با قدرت فیلمبرداری بالا استفاده کرد.

برای تنظیم کیفیت ویدئوهای یوتیوب می توانید مقاله ما را در سایت مطالعه کنید.

 

۴) Description یا توضیحات

یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سفید برای ویدیو های یوتیوب، کپشن یا توضیحات می باشد. از کلمات کلیدی در توضیحات یا دیسکریپشن ویدیو ها استفاده شود. قسمت توضیحات توسط ربات های یوتیوب خزش (Crawling) می شود. در نتیجه در صورت وجود کلمات کلیدی مناسب در توضیحات، رتبه بالاتری به ویدیو ها داده می شود.

توضیحات برای سئو کلاه سفید برای ویدیو های یوتیوب خیلی مهم است. دیسکریپشن به موتور جستجوی گوگل و یوتیوب کمک می کنند تا محتوای ویدیوی شما را درک کند.

برای نوشتن توضیحات برای ویدیو به نکات زیر توجه کنید:

 • در ۲۵ کلمه اول از کلیدواژه استفاده کنید.
 • دیسکریپشن شما حداقل ۲۵۰ کلمه باشد.
 • ۲ تا ۴ بار کلمه کلیدی خود را تکرار نمایید.

توضیحات سئو شده، به یوتیوب و گوگل می گوید که محتوای ویدیویی شما در مورد چیست. کلمات کلیدی در عین ساده بودن اهمیت زیادی در سئو کلاه سفید برای ویدیو های یوتیوب است.

 

۵) برچسب یا تگ ها

در تگ ها می توان از کلمات کلیدی در عنوان و توضیحات استفاده کرد. استفاده از تگ در سئو کلاه سفید برای ویدیو های یوتیوب تکنیک مناسبی است. از حداکثر ۲۰ تگ استفاد کنید موثر می باشد. تگ های به کار برده باید از محتوای ویدیوی شما پیروی کند. اگر از تگ های مرتبط با موضوع خود استفاده کنید. با این کار کاربران راحت تر می توانند شما را بیابند.

برای استفاده از تگ به این موارد دقت نمایید:

 • استفاده از برچسب های منحصر به فرد در تمام ویدیو های خود
 • برای برچسب ویدیو می توانید از کلیدواژه های مناسب استفاده کنید.
 • برای برچسب ویدیو می توانید از انواع مختلف کلیدواژه موردنظر خود استفاده کنید.

 

۶) مدت زمان تماشای ویدیوی شما توسط مخاطب

حفظ مخاطب در سئو کلاه سفید ویدیوها در یوتیوب اهمیت زیادی دارد. مشاهده ویدیویی که مخاطب کامل دیده با ویدیویی که نصفه و نیمه رهایش می کند، کاملا متفاوت است. ویدیویی که بیننده آن را تا پایان تماشا می کند یک سر و گردن در سئو جلو می افتد.

تماشای ویدیو تا پایان به این معنی است که محتوای سودمندی برای کاربر داشته است. برای رفع دغدغه و نیاز مخاطب ویدیوی با محتوای مفید و جذاب تهیه کنید. همچنین برای یافتن طول مناسب ویدیوها می توان به آنالیز سایت های رقیب پرداخت.

 

۷) بازدیدها

یکی دیگر از تکنیک ها برای سئو کلاه سفید ویدیوها در یوتیوب افزایش بازدید ها می باشد. هر چه بازدید یوتیوب شما بیشتر باشد در موتور جستجوی یوتیوب جایگاه بهتری دارید. برای افزایش بازدید یوتیوب بهترین راه تبلیغ کردن می باشد.

سئو کلاه سفید در ویدیو های یوتیوب

ویدیوهای خود را می توانید در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اگر وبلاگ دارید ویدیوی خود را در آن قرار دهید. ویدیوی خود را به سابسکرایب خود ارسال کنید. می توانید در پایان ویدیوی برای جذب، از ویدیوی جدید که در آینده قرار است بسازید، استفاده کنید. برای افزایش بازدید خود از محتوای ویدیویی کوتاه پرهیز کنید. با بازدیدکنندگان خود تعامل کنید.

 

۸) سابسکرایب کانال شما

هر چقدر سابسکرایب کانال یوتیوب شما زیادتر باشد به سئو کلاه سفید در ویدیوها خود بیشتر می توانید کمک کنید.

برای افزایش ساسکرایب کانال خود به نکات زیر توجه کنید:

 • یک آدرس اینترنتی (URL) اختصاصی به کار ببرید.
 • استفاده از کانال های مهم و برجسته
 • استفاده از فراخوان عمل
 • استفاده از عنوان جالب و واضح
 • حتما سابسکرایب واقعی خریداری کنید.

ما همچنین مقاله ای برای افزایش اعضای کانال یوتیوب تهیه کرده ایم.

سئو کلاه سفید در ویدیو های یوتیوب

 

۹) حفظ مخاطبین

فعالیت مخاطبین در کانال شما تاثیر زیادی بر سئوی ویدیو های یوتیوب دارد. تماشای ویدیوی شما تا آخر برای سئو شما و بیشتر دیده شدن شما اهمیت زیادی دارد. لایک و کامنت مخاطبان تاثیر به سزایی برای سئو ویدیو های یوتیوب دارد.

با رعایت تکنیک های بالا می توانید سئو ویدیو های خود را بهبود بخشید.

اگر به یوتیوب مارکتینگ نیز علاقه مند هستید، به مقاله ما در سایت مراجعه کنید.

 

جمع بندی

استفاده از این تکنیک های سئو کلاه سفید در ویدیوهای یوتیوب آسان است. با استفاده مکرر و بجا از این تکنیک ها می توانید جایگاه خوبی در سرچ یوتیوب بدست آورید. این تکنیک ها را با دقت مطالعه و بررسی کنید. با بررسی این تکنیک ها در یوتیوب شاهد پیشرفت خود خواهید بود. با سئو کلاه سفید در ویدیو های یوتیوب می توان جایگاه بالایی در یوتیوب داشت.

سئو یک موضوعی است که بسیار اهمیت دارد. و برای بهینه سازی سایت و سئو تصاویر نیز نیازمند آن هستید. اگر سوال یا مشکلی داشتید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما هستیم.

 

درباره ی

مطلب پیشنهادی

مدیریت چند کانال یوتیوب

مدیریت چند کانال یوتیوب

بعد از گوگل دومین وبگاه پرطرفدار در جهان یوتیوب می باشد. یکی از قابلیت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *