قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

راه هایی برای بهبود پروفایل در لینکدین برای کارجویان

543 بازدید

موضوع این مفاله از سایت ره آموز درباره راه های بهبود پروفایل در لینکدین برای کارجویان میباشد. داشتن یک پروفایل حرفه ای و جذاب میتواند کلید موفقیت شما در این فضای مجازی باشد.

برخی از افراد خبرها را خوانده، افراد دیگر را دنبال کرده و به رویدادهایی که دارند پاسخ میدهند. اما بقیه موارد را در نظر نگرفته و همیشه فکر میکنند چرا طوری که انتظار دارند دیده نمیشوند.

اولین کاری که افراد باید در لینکدین انجام دهند ساخت یک پروفایل حرفه ای است. زیرا کاربران یکدیگر را به طور اتفاقی پیدا نمیکنند. بلکه با توجه به مهارت ها و توانایی های فردی آنها را پیدا میکنند. سپس بعد از توافقات کار خود را به این افراد میسپارند.

دقیقا مانند این است که شما میخواهید یک بسته پستی درب منزل خود تحویل بگیرید. تا وقتی که فرد پستچی آدرسی از شما نداشته باشد نمیتواند بسته را به دست شما برساند.

پس برای اینکه در لینکدین دیده شوید باید خود را معرفی نمایید. و آدرس صفحه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد می کنم مقاله لینکدین چیست و چگونه یک اکانت در آن بسازیم را مطالعه کنید.

 

نکاتی برای بهبود پروفایل در لینکدین برای کارجویان

نکاتی برای بهبود پروفایل در لینکدین برای کارجویان

شما باید علاوه بر مهارت داشتن خود را به دیگران نشان دهید.

به همین خاطر در این مقاله خواهیم گفت برای ساخت یک پروفایل حرفه ای باید چه مواردی را رعایت نمایید. و چه کارهایی برای بهبود پروفایل خود انجام دهید.

برای بهینه سازی صفحه شرکت خود در لینکدین به مقاله ما در سایت نگاهی بیندازید.

 

۱- نوع نوشتار یک پروفایل حرفه ای

شما بهتر است در شبکه اجتماعی لینکدین از کلمات سخت استفاده نکنید. و سعی نمایید به طور صمیمانه ای خود را معرفی کنید.

اما فراموش نکنید که علائم نگارشی باید رعایت شوند. و لحن شما باید دوستانه باشد نه خیلی محاوره ای. در این حالت، افراد بسیار راحتتر میتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. و کار خود را به شما بسپارند.

درست است که همیشه گفته میشود رزومه باید کاملا رسمی و اداری باشد. اما در لینکدین استفاده از زبان ساده برای بهبود پروفایل در لینکدین برای کارجویان بسیار بهتر جواب داده است.

 

۲- قسمت شغل کنونی را خالی نگذارید

وقتی شغل کنونی را خالی بگذارید اینطور برداشت میشوید که شما بسیار احتباج به کار دارید. و شاید زیاد جدی گرفته نشوید.

علاوه بر آن بسیاری از کارفرمایان جستجوهای خود را بر اساس شغل کنونی انجام می دهند. و اگر این قسمت را پر نکرده باشید در جستجوها دیده نخواهید شد.

شما میتوانید تخصص خود را در قالب یک شغل در قسمت شغل کنونی قرار دهید. سعی کنید از عنوان های مرتبط و پر جست و جو استفاده کنید تا هرچه بیشتر دیده شوید.

دلیل اینکه کارفرمایان سرچ ها را براساس شغل کنونی انجام میدهند این است که در صورتی که این کار انجام نشود یک لیست بسیار بسیار طولانی پیش روی آنها قرار خواهد گرفت. که شاید بسیار نیز قدیمی بوده و همین باعث شود ساعت ها وقت آنها هدر شود.

اگر می خواهید یک موقعیت شغلی را در لینکدین ارسال کنید پس مقاله پست یک موقعیت شغلی در لینکدین را از دست ندهید.

 

۳- تولید محتوا کنید

شما میتوانید تجربیات، ایده ها و آموزش های کوتاهی در قالب مقاله منتشر نمایید. لینکدین این قابلیت را قرار داده تا افراد بتوانند تجربیات خود را نیز با دیگران به اشتراک بگذارند.

این موضوع نیز بسیار به شما کمک میکند تا توسط افراد مختلف دیده شوید. پس حتما این کار را انجام دهید.

 

۴- در گروه های فعالیت کنید

همانطور که در بالا گفته شد باید خود را به دیگران نشان دهید. شما با عضویت در گروه های مربوط به کار خود میتوانید نشان دهید به کار خود علاقه داشته و در آن کار فعالیت میکنید.

همچنین با ارتباط برقرار کردن با افراد دیگر میتوانید کم کم خود را به صاحبان مشاغل و یا شرکت ها معرفی نمایید. هرچقدر ارتباط بیشتری برقرار کنید مسلما شانس شما در گرفتن کار بسیار بیشتر از دیگران خواهد بود.

فقط در یک گروه این کار را انجام ندهید بلکه گروه های دیگر را نیز برای این کار امتحان کنید.

برای آشنایی کامل با گروه های لینکدین و نحوه ساخت یا عضویت در آنها مقاله ما را بخوانید.

 

۵- جست و جوی شغلی را مخفی کنید

در صورتی که شاغل هستید اما نمیخواهید کسی این موضوع را بداند میتوانید آن را مخفی نگه دارید.

زیرا برای برخی از افراد پیش آمده با فعالیت در لینکدین رئیس ارگان و یا شرکت آنها تصور نموده که این فرد میخواهد شغل خود را رها کند. و همین موضوع باعث شده تا مشکلاتی برای او به وجود بیاید.

به همین خاطر شما در بخش تنظیمات لینکدین میتوانید آن را پنهان نمایید.

 

۶- برقراری ارتباطات بیشتر

سعی کنید حداقل با ۲۰۰ نفر ارتباط برقرار کنید. (اما قبل از دنبال کردن مطمئن شوید آنها درخواست شما را رد نخواهند کرد.)

اگر ارتباط شما کم باشد یعنی فردی گوشه گیر هستید. نمیخواهید یک شغل ایده آل پیدا کنید و… . اینها تصوراتی است که در ذهن افراد دیگر ایجاد خواهد شد و این برای شما اصلا خوب نیست.

نکته مهم در مورد فعالیت در لینکدین: افرادی که نمیشناسید را زیاد دنبال نکنید. زیرا با رد کردن درخواست از طرف آنها لینکدین ممکن است این کار شما را یک تخلف شمرده. و احساس کند برای افراد مختلف ایجاد مزاحمت میکنید. و همین موضوع باعث شود بخواهد حساب شما را مسدود نماید.

 

۷- به‌روزرسانی وضعیت پروفایل

بهتر است هرچند وقتی پروفایل خود را به روزرسانی نمایید. این کار باعث میشود مخاطبان آپدیت ها را مشاهده کرده و به آنها توجه کنند.

اما در این کار اغراق نکنید تا دیگران فکر کنند محتاج کار هستید. و به هر نحوی شده میخواهید کار پیدا کنید.

به‌روزرسانی وضعیت پروفایل

 

۸- توصیه ها

این بخش بسیار جالب است. زیرا بسیاری از کارفرمایان به این بخش علاقه نشان داده اند. روند کار به این شکل است که شما میتوانید از همکاران و یا دوستان خود بخواهید

یک توصیه در مورد کار، مهارت و تجربیات شما در صفحه خود قرار دهند. این بخش باعث شناساندن شما به کارفرمایان خواهد شد.

اگر میخواهید بخش های دیگر لینکدین را بیاموزید حتما با مقاله قابلیت استوری لینکدین همراه باشید. ما در این مقاله به طور کامل این قابلیت برنامه را به شما آموزش داده ایم. تا بتوانید به یک فرد حرفه ای در این شبکه اجتماعی تبدیل شوید.

 

۹- با انگیزه باشید

افرادی که با انگیزه و با هیجان هستند در کار خود موفق تر خواهند بود. زیرا برای موفقیت تلاش میکنند. همانطور که باهیجان هستید به همین شکل نیز پروفایل خود را تکمیل نمایید.

یعنی با به کار بردن کلمات جذاب و توصیف های هیجان انگیز احساسات خود را به نوشته ها منتقل نمایید. مسلما زمانی که به این سبک بنویسید مخاطبان متوجه تفاوت های شما خواهند شد و از آن استقبال میکنند.

مقاله راه های بهبود پروفایل در لینکدین برای کارجویان هنوز به پایان نرسیده است. و حال قصد داریم به قسمت های مختلف یک پروفایل بپردازیم.

 

بخش های مهم یک پروفایل در لینکدین

حال که آموختید چگونه باید مطالب را نوشته، ارتباط برقرار کنید و… . میخواهیم بخش های مختلف یک پروفایل را بررسی کرده و بگوییم چگونه این قسمت ها را پر نمایید.

  • عنوان یا Headline

بخش Headline در لینکدین

در هرجایی که شما بخواهید نکته یا مقاله ای بنویسید باید یک عنوان درست و مرتبط وارد کنید. تا افراد بسیار سریع شما را بشناسند.

در این شبکه اجتماعی نیز به همین شکل است. شما باید حدود ۱۲۰ در مورد کاری که انجام میدهید یا شغلی که میخواهید بنویسید.

 

  • خلاصه یا Summary

بخش Summary در لینکدین

این بخش، دقیقا بخشی است که میتوانید خودتان را نشان دهید.

این قسمت بعد از هدینگ قرار دارد. و شما باید بنوبسید که چه کسی هستید، چه مهارت هایی دارید، به چه چیزهایی علاقمند هستید (در حیطه شغلی خود) یا حتی چه نقاط قوتی نسبت به بقیه افراد دارید.

شما در قالب ۲۰۰۰ کلمه باید این موضوعات را بیان کنید. از کلمات کلیشه ای استفاده نکنید. تمام جملات را دو سه کلمه ای ننوبسید، واضح و جذاب بنویسید. و در کار خود اغراق نکنید.

از دستاوردهای خود نوشته و ویژگی های بارز خود را بیان نمایید. هرچقدر کلام شما شیوا تر باشد مسلما بازخورد بهتری نیز خواهد داشت.

سعی کنید از کلمات پرجستجو و خوشایند از نظر افراد نیز استفاده کنید.

 

  • تجربه یا Experience

بخش Experience در لینکدین

در مورد پیشینه کاری خود و مهارت هایی که آموخته اید نیز بنویسید. اما نیازی نیست تمامی جزئیات را بیان کنید. همین که اصل مطلب را برسانید کفایت میکند.

از کلیدواژها مرتبط با کار خود استفاده کرده تا کارفرمایان شما را بسیار سریع تر پیدا کنند.

نیازی نیست در مورد زندگی شخصی خود چیزی بنویسید همین که شغل و نکات مثبت اخلاق خود در کار را معرفی کنید کافیست.

 

  • مهارت ها یا Skills

بخش Skills در لینکدین

اگر شما لیندکین را به عنوان ابزاری برای استخدام و پیدا کردن شغل مناسب در نظر گرفته اید باید تمام موارد برای رسیدن به یک شغل را رعایت نمایید.

پس سعی کنید شرایط و قوانین یک شغل ایده آل از نظر خود را بنویسید. تا افراد بتوانند با جست و جوی آنها شما را پیدا کنند.

نگران تاییدیه های لینکدین نیز نباشید. وقتی شما با دیگران ارتباط برقرار کنید مسلما تاییدیه مهارت ها را دریافت خواهید کرد.

افراد میتوانند از میان مهارت هایی که دارید موردی را انتخاب کرده و صلاحیت داشتن شما را تایید نمایند.

در نهایت براساس تاییدیه هایی که گرفته اید لینکدین مهارت های شما را دسته بندی و چیدمان میکند.

اگر میخواهید در یک مهارت بالاتر از بقیه مهارت های خود دیده شوید میتوانید از دوستان و مخاطبان خود در لینکدین بخواهید شما را تایید کنند.

اگر به دنبال آموزش نکات بازاریابی در لینکدین هستید، به مقاله ما در سایت سری بزنید.

 

  • تحصیلات یا Education

بخش Education در لینکدین

شما علاوه بر سوابق کاری میتوانید سوابق تحصیلی خود را نیز بیان کنید. نیازی به توضیح جزئیاتی مانند سال تحصیل و… نیست، همین که نام و مقطع تحصیلی خود را مشخص نمایید کفایت میکند.

اگر به عنوان یک تازه کار فعالیت میکنید رزومه تحصیلی بسیار میتواند مهم باشد. اما اگر سابقه و تجربه کار دارید تحصیلات دیگر زیاد اهمیتی ندارد.

 

  • علایق یا Interests

بخش Interests در لینکدین

طبق قوانین بهتر است سرگرمی های غیر کاری خود را ننویسید. زیرا این کار کمی غیر حرفه ای به نظر میرسد. همه افراد در لینکدین به دنبال شغل هستند. یا برای شغل خود دنبال متخصصانی میگردند تا کار خود را به کمک آنها ارتقاء دهند.

پس این شبکه احتماعی مانند بقیه پیام رسان ها نیست که افراد بخواهند علاقه، عقاید خود و… را به اشتراک بگذارند.

اما اگر در حیطه کاری خود کار داوطلبانه ای انجام داده اید. و یا به قسمتی از کار خود بسیار علاقمند هستید میتوانید آنها را به این بخش اضافه نمایید.

برخی اشتباهات رایج در لینکدین وجود دارند که عملکرد افراد را تحت تاثیر قرار می دهند. آیا شما هم مرتکب این اشتباهات شده اید؟

 

جمع بندی

در مقاله بهبود پروفایل در لینکدین برای کارجویان سعی نمودیم. نکات مهم و کلیدی در مورد پروفایل این شبکه اجتماعی را به شما توضیح دهیم.

نکته آخری که باید بیان کنیم این است که شما میتوانید برخی دسترسی ها را به لینکدین بدهید. تا به طور اتوماتیک مخاطبان را به ارتباط با شما دعوت نماید.

اگر نمیخواهید لینکدین برای مخاطبان که برخی از آنها دوستان شما هستند پیام ارتباط ارسال نماید. دعوت خودکار را غیر فعال نمایید.

همچنین قابلیت دیگری نیز وجود دارد که لینکدین دوستان مخاطبانتان را به شما پبشنهاد می دهد. و میگوید که میتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

این را نیز به خاطر داشته باشید که برای برقراری ارتباط ار حالت پبش فرض لینکدین استفاده نکنید. و خودتان برای مخاطبان پیام شخصی بفرستید. زیرا پیام هایی که خودتان میفرستید میتواند صمیمانه تر باشد. و افراد ساده تر ارتباط برقرار خواهند کرد.

حال این مقاله به پایان رسید. اگر در آینده تجربه جدیدی در این حوزه به دست آوردیم حتما آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. شما حتما میتوانید به یک فرد حرفه ای در لینکدین تبدیل شوید

 

درباره ی Qadamgahi98

مطلب پیشنهادی

خرید شماره مجازی بلیزارد به تعداد دلخواه

گزارشی از سایت فالووران با استفاده از شماره مجازی بلیزارد می‌توانید رقابت را در بازاریابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *