قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

راهنمای کامل بازاریابی در تیک تاک

536 بازدید

آیا مطمئن نیستید که بازاریابی در تیک تاک برای برند شما مفید باشد؟

تیک تاک بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. با میانگین تماشای روزانه ۵۲ دقیقه، رسماً داغ‌ترین پلتفرم جدید در صحنه رسانه‌های اجتماعی است.

و اگر فکر می‌کنید تیک تاک فقط برای نوجوانان است، تجدیدنظر کنید! کاربران از هر سنی در حال پیوستن به پدیده جدید تیک تاک هستند. افراد مشهور، اینفلوئنسران، ناشران و برندهای خانگی اکنون همگی در تیک تاک حضور دارند.

این راهنمای کاملی برای بازاریابی در تیک تاک است. بنابراین هر آنچه را که باید در مورد برنامه، ایجاد ویدئوها و نحوه کار الگوریتم بدانید، کشف کنید.

 

تیک تاک چیست؟

تیک تاک یک شبکه اجتماعی به اشتراک‌گذاری ویدئو است. در ابتدا بیشتر مورد توجه کاربران نسل جدید قرار گرفت. به‌نوعی به‌عنوان خانه ترند رقص وایرال شده، چالش‌ها و ویدئوهای دابسمش شناخته می‌شود.

برای نسل‌های قبل‌تر، تیک تاک ممکن است مانند احیای پلتفرم Vine احساس شود. پلتفرم ۶ ثانیه‌ای برای به اشتراک‌گذاری ویدئو که در سال ۲۰۱۷ متوقف شد.

در حقیقت، بسیاری از مشهورترین سازندگان محتوای تیک تاک، مانند Zach King کار خود را در Vine آغاز کردند. Zach King در حال حاضر ۴۲ میلیون فالوور در تیک تاک دارد.

بازاریابی در تیک تاک

اما برخلاف Vine، تیک تاک از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۱۶ رشد خارق‌العاده‌ای را تجربه کرده است. با بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال، به‌سرعت در حال تبدیل‌شدن به یکی از محبوب‌ترین سایت‌های شبکه‌های اجتماعی است.

 

تیک تاک چگونه شروع به کار کرد؟

ByteDance (شرکت مادر تیک تاک) برای اولین بار تیک تاک را با نام Douyin در چین راه‌اندازی کرد. این اتفاق پیش از راه‌اندازی برنامه تیک تاک در بازارهای بین‌المللی در سال ۲۰۱۷ افتاد. هر دو Douyin و تیک تاک امروز از همان نرم‌افزار استفاده می‌کنند. اما شبکه‌های جداگانه‌ای را برای مطابقت با قوانین سانسور چین حفظ می‌کنند.

در اواخر سال ۲۰۱۷، ByteDance پلتفرم Music.ly را خریداری کرد. موزیکالی یک بستر رسانه اجتماعی بود که به کاربران امکان ایجاد و به اشتراک‌گذاری ویدئوهای کوتاه دابسمش با آهنگ‌های محبوب را می‌داد. این امر به تیک تاک مجموعه‌ای کاملاً جدید از ابزارها و یک بلیت طلایی مستقیم به بازار نوجوانان ایالات‌متحده را داد.

تیک تاک به‌سرعت در سال ۲۰۲۰ پیشرفت می‌کند. این پلتفرم نه‌تنها در میان نوجوانان، بلکه در میان کاربران در هر سنی به‌سرعت محبوب شده است. افراد مشهور، ناشران و برندها هم‌اکنون درگیر هیاهوی تبلیغاتی در تیک تاک شده‌اند. آنها از ابزارهای ویرایش ویدئو با کاربرد آسان تیک تاک برای ایجاد فیلم‌های سرگرم‌کننده استفاده می‌کنند. بسیاری از این ویدئوهای ویرایش شده یک‌شبه موفقیت وایرال شدن را کسب می‌کنند.

با توجه به داده‌های SensorTower، در ژانویه ۲۰۲۰، تیک تاک بالاترین آمار دانلود در جهان را دارا شد.

اگرچه تیک تاک هنوز ریشه در ترند رقص و چالش‌های دابسمش دارد، اما ما هر روز شاهد تعداد زیادی از ترندهای خلاقانه و ابتکاری جدید در پلتفرم هستیم.

برای ایجاد دابسمش های جذاب در تیک تاک به مقاله ما در سایت مراجعه کنید.

 

چه کسانی از تیک تاک استفاده می‌کنند؟

موزیکالی نسل جدید را با تعصب زنانه هدف قرار داد. خیلی زود است که ببینیم آیا تغییری واقعی در تیک تاک ایجاد شده است یا خیر. با این وجود ۶۶٪ از کاربران آن زیر ۳۰ سال هستند. این امر سبب مورد استقبال قرار گرفتن بیشتر توسط جوانان می‌شود. درصد مشابهی از کاربران تیک تاک زن هستند.

با تعداد زیادی کاربر در ایالات‌متحده آمریکا، هند و در فرم Douyin در چین، دارای جذابیت بین‌المللی است. Douyin گزارش کرده که ۴۰۰ میلیون کاربر ماهانه دارد.

در آغاز کار Douyin، بیش از ۵۰٪ از کاربران آن زیر ۲۴ سال بودند. به نظر می‌رسد آن دسته از کاربران اولیه Douyin با افزایش سن در سیستم‌عامل باقی‌مانده‌اند. به این معنی که میانگین سنی کاربران Douyin به‌تدریج افزایش یافته است. در فوریه ۲۰۱۸، فقط ۳۱٫۸٪ از کاربران Douyin زیر ۲۴ سال بودند. ۲۳٫۴٪ از کاربران ۲۵-۳۰ ساله و ۲۳٫۴٪ دیگر از کاربران از ۳۱-۳۵ سال گزارش شده‌اند. جالب خواهد بود که ببینیم آیا با گذشت زمان روند مشابهی با تیک تاک در سایر نقاط جهان مشاهده می‌کنیم.

 

چرا تیک تاک یک بستر ارزشمند برای برندها است؟

همان‌طور که قبلاً توضیح دادیم، تیک تاک در حال حاضر یک دوره رشد را تجربه می‌کند. این بدان معنی است که تعداد زیادی مخاطب آماده، برای تعامل با برندهای خلاق و سریع دارد.

برخی از برندها در اوایل فعالیت خود در تیک تاک متمرکز شدند. آنها اغلب با سرمایه‌گذاری بسیار اندک، به‌وسیله افزایش آگاهی از برند پاداش خود را کسب کرده‌اند.

مثلاً واشنگتن‌پست در کمتر از یک سال به بیش از K400 فالوور رسیده است. آنها خود را به‌عنوان یک قدرت خلاق معرفی کرده‌اند. همچنین به‌طور بالقوه دسترسی خود را به جمعیتی جدید، جهانی و جوان‌تر تغییر می‌دهند.

بازاریابی در تیک تاک

تیک تاک همچنین در زمینه دستیابی به وایرال شدن یک پست در برنامه، از یک سطح کاملاً مساوی برخوردار است. برخلاف اینستاگرام یا یوتیوب، حتی اکانت های بدون فالوور می‌توانند میلیون‌ها بازدید از یک ویدئوی جدید کسب کنند. محتوا واقعاً در تیک تاک پادشاه است.

در کنار پتانسیل عظیم آگاهی و دسترسی به برند، تیک تاک به‌زودی با معرفی لینک در بیو، ترافیک را به سمت سیستم‌عامل بسیار راحت‌تر جذب می‌کند.

بازاریابی در تیک تاک

در حال حاضر فقط کاربران منتخب می‌توانند لینک را به بیو تیک تاک خود اضافه کنند. اما این احتمال وجود دارد که در ماه‌های آینده به‌طور گسترده‌تری این ویژگی در دسترس همه قرار گیرد. و در حال حاضر، همه کاربران می‌توانند از پروفایل تیک تاک خود به پروفایل اینستاگرام و یوتیوب خود لینک اضافه کنند.

بازاریابی در تیک تاک

و اگر هنوز درباره استفاده از تیک تاک قانع نشده‌اید! یک مزیت بزرگ دیگر این است که پلتفرم به‌سرعت با توجه به نیازهای برندها و تبلیغ‌کنندگان در حال پیشرفت است.

تبلیغات تیک تاک در حال حاضر یک استراتژی بازاریابی ثابت‌شده برای بسیاری از برندها است.

 

چه محتوایی در تیک تاک عملکرد خوبی دارد؟

برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی، تیک تاک دارای فرهنگ ترند عظیمی است.

مفاهیم ویدئویی خلاقانه و اصلی می‌توانند به‌خوبی در تیک تاک ظاهر شوند. اما بهترین عملکرد تیک تاک اغلب مواردی است که افراد زیادی به‌راحتی پست را تکثیر می‌کنند. یا مرتبط به یک ترند فعلی موقتی هستند.

بازاریابی در تیک تاک

بزرگ‌ترین ترند رقص تیک تاک اکنون بخشی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ‌عامه است. برای هنرمندان موسیقی، ایجاد یک ترند ویروسی در این سیستم‌عامل می‌تواند برای دانلود آهنگ‌های آنها به‌اندازه کافی، بس باشد.

اما ترندهای تیک تاک فقط به وایرال شدن رقص محدود نمی‌شوند. تقریباً برای همه موارد وایرال شدن وجود دارد. حیوانات، دابسمش ها، آموزش مد و زیبایی، تمرینات و نکات مربوط به تناسب‌اندام، لحظات کمدی، هک دوربین، شوخی و چالش‌ها! همگی می‌توانند به‌سادگی وایرال شوند.

اغلب، ابتدایی‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین مفاهیم در تیک تاک موفق‌ترین هستند. پرش گربه‌ها از دیواره‌ها، جعل هویت دابسمش و افرادی که اشیای متفرقه را درون یک فنجان می‌اندازند! همه، ترندهای ساده اما بسیار محبوب در تیک تاک هستند.

بازاریابی در تیک تاک

اگر مطمئن نیستید که در تیک تاک از کجا شروع کنید، برای الهام گرفتن به صفحه Discover تیک تاک بروید. در اینجا همه هشتگ های پرطرفدار را بر اساس موقعیت جغرافیایی خود می‌یابید. همچنین تفکیک ویدئوهای محبوب بر اساس دسته‌بندی را پیدا خواهید کرد.

بازاریابی در تیک تاک

چرخش منحصربه‌فرد و مربوط به خود در یک ترند موجود بهترین نتیجه را دارد. ویدئوهایی که از اصوات و هشتگ های محبوب استفاده می‌کنند به‌احتمال‌زیاد در برنامه تیک تاک کشف می‌شوند. همچنین شانس بیشتری برای موفقیت دارند.

برند شما هرچه که باشد، یک فرصت خلاقانه بازاریابی در تیک تاک در انتظار تجارت شماست. و اگر اولین ویدئوی تیک تاک شما یک‌شبه موفقیتی کسب نکرد، مأیوس نشوید. حتی بزرگ‌ترین حساب‌های تیک تاک نیز اوج‌ها و افت‌ها را تجربه می‌کنند. بنابراین مهم است که تلاش کنید تا جایی مناسب برای نام تجاری و مخاطب خود پیدا کنید.

ممکن است به نحوه راه‌اندازی و تجزیه‌وتحلیل کمپین بازاریابی اینفلوئنسر تیک تاک نیز علاقه مند باشید.

 

تأثیر الگوریتم تیک تاک بر بازاریابی

تیک تاک به‌نوعی به دلیل مخفی نگه‌داشتن الگوریتم صفحه For You مشهور است. حال با در نظر داشتن این نکته، بیایید به سراغ الگوریتم تیک تاک و نحوه کار آن برویم.

اینستاگرام به‌صراحت در مورد چگونگی کارکرد رتبه‌بندی فید بحث کرده است. برخلاف اینستاگرام، عملکردهای داخلی الگوریتم تیک تاک توسط تیک تاک صراحتاً تأیید نشده است.

این اطلاعات در مورد چگونگی نحوه کارکرد الگوریتم تیک تاک، بر اساس تجربیات استفاده از برنامه می‌باشد. در اینجا ۵ مورد اصلی برای یادگیری در مورد الگوریتم تیک تاک آورده شده است:

 

برای شناخت دقیق و اطلاعات بیشتر درباره الگوریتم تیک تاک به راهنمای ما مراجعه نمایید.

 

۱٫      در معرض قرار گرفتن و وایرال شدن ویدئو بر اساس عملکرد آن است.

ویدئوهای شما در تیک تاک حتی اگر فالووری نداشته باشید همچنان می‌تواند میلیون‌ها بازدید داشته باشد. این به این دلیل است که الگوریتم تیک تاک به‌جای پروفایل شما، تعاملات موجود در هر ویدئو را در نظر می‌گیرد.

بازاریابی در تیک تاک

هنگامی‌که ویدئوی شما منتشر می‌شود، در بین ویدئوهای معروف در صفحه For You به تعداد کمی از کاربران تیک تاک ارائه می‌شود. به همین دلیل است که هنگام اسکرول در صفحه For You خود، اغلب ویدئویی را مشاهده می‌کنید که تعداد لایک آن بسیار کم است.

اگر در ابتدا کاربران در صفحه For You از ویدئوی شما به‌خوبی استقبال کنند، به‌احتمال‌زیاد به تعداد بیشتری از کاربران نمایش داده می‌شود.

بنابراین حتی اگر تعداد انگشت‌شماری فالوور در تیک تاک داشته باشید، ویدئوی شما همچنان می‌تواند به‌سرعت پیشرفت کند!

 

۲٫      الگوریتم تیک تاک چندین شاخص را ارزیابی می‌کند.

بنابراین الگوریتم تیک تاک هنگام تعیین اینکه چه ویدئوهایی بیشتر به صفحات For You راه پیدا کنند، چه شاخص‌هایی را در نظر می‌گیرد؟

به نظر می‌رسد تماشای دوباره ویدئوها، تماشای کامل ویدئوها، به اشتراک‌گذاری‌ها، کامنت ها و مواردی مانند این‌ها شاخص‌های خوبی برای الگوریتم تیک تاک هستند.

بنابراین، اگر ویدئوی تیک تاک شما واقعاً سرگرم‌کننده یا آموزنده باشد، احتمالاً عملکرد خوبی خواهد داشت. و احتمالاً به‌راحتی وایرال می‌شود.

 

۳٫      در معرض دید قرار گرفتن اولیه بر اساس موقعیت مکانی است.

طبق تجربه کاربران در ابتدای ارسال ویدئویی در تیک تاک، این فیلم معمولاً برای شروع به سایر کاربران در همان مکان جغرافیایی نشان داده می‌شود. بنابراین موقعیت مکانی قطعاً یك عامل كلیدی در پیشنهاد ویدئوها به کاربران در صفحات For You است.

به همین دلیل، فرصت‌های زیادی برای مشاغل کوچک‌تر وجود دارد که از حضور در تیک تاک بهره‌مند شوند. بدین ترتیب آگاهی از برند محلی را واقعاً افزایش می‌دهند.

بنابراین برای ویدئوی خود در تیک تاک به دنبال واکنش اولیه خوب در موقعیت جغرافیایی خود باشید. زیرا در این صورت به‌احتمال‌زیاد سپس در صفحات بین‌المللی در صفحه‌های For You پخش می‌شود.

فقط در عرض چند ساعت، می‌توانید نظرات جدید کاربران تیک تاک را در سراسر جهان مشاهده کنید!

 

۴٫      استفاده از هشتگ ها و صداهای ترند کمک می‌کند.

هشتگ ها و صداها، دو مورد از بهترین روش‌ها برای افزایش قابلیت کشف محتوای شما هستند. مقصود از صدا، به‌عنوان‌مثال موسیقی است که در ویدئوی تیک تاک خود استفاده می‌کنید.

به‌عنوان‌مثال، ویدئوهای تیک تاک که دارای هشتگ های پرطرفدار در کپشن هستند، به صفحات مربوط به Discovery راه می‌یابند. سپس حتی می‌توانند به صفحات بیشتر For You ارتقا و راه خود را پیدا کنند.

بازاریابی در تیک تاک

هیچ راهنمای مشخصی وجود ندارد که هشتگ ها بیشترین تأثیر را داشته باشند. اما تصور می‌شود که #fyp ، #foryou و #foryoupage شانس شما را برای نمایش در فیدهای بیشتر در For You افزایش می‌دهد.

علاوه بر این هشتگ های پرمخاطب، همیشه ایده خوبی است که هشتگ های متناسب با محتوای خود را نیز اضافه کنید. این به الگوریتم تیک تاک کمک می‌کند تا بفهمد محتوای شما چیست. و همچنین چه کسی ممکن است به آن علاقه‌مند باشد.

به همین ترتیب، استفاده از صداهای پرطرفدار می‌تواند به افزایش قابلیت مشاهده محتوای شما کمک کند.

بازاریابی در تیک تاک

کاربران تیک تاک می‌توانند یک صدا را برای مشاهده همه فیلم‌های مرتبط با آن انتخاب کنند. بنابراین صداهای پرطرفدار در برنامه تیک تاک اولویت‌بندی می‌شوند.

 

۵٫      ویدئوها (حتی قدیمی‌ها) می‌توانند به‌طور ناگهانی وایرال شوند.

یک مورد جالب در مورد الگوریتم تیک تاک ماندگاری بیشتر ویدئوها نسبت به سایر سیستم‌عامل‌ها مانند اینستاگرام است.

الگوریتم تیک تاک به‌طور مداوم عملکرد همه ویدئوهای شما (حتی ویدئوهای قدیمی‌تر) را کنترل می‌کند. بنابراین اگر به‌طور ناگهانی یکی از ویدئوهای شما افزایش تعامل را تجربه کند، همچنان ممکن است وایرال شود. حتی اگر در طولانی‌مدت در کانال شما چندان تعاملی را ایجاد نکرده باشد. مثلاً این اتفاق در مواقعی رخ می‌دهد که صدا یا هشتگ هایی که استفاده کرده‌اید، ناگهان محبوب شوند.

به نظر می‌رسد ویدئوها توسط الگوریتم تیک تاک به‌صورت امواج تقویت می‌شوند. زیرا ویدئوی شما از طریق صفحه For You به گروه جدیدی از کاربران ارائه می‌شود.

 

چگونه برندها می‌توانند از بازاریابی در تیک تاک استفاده کنند؟

سه راه اصلی وجود دارد که برندها می‌توانند از طریق تیک تاک بازاریابی کنند.

 • آنها می‌توانند کانال خود را ایجاد کنند. و ویدئوهای مربوطه را از طریق کانال خود بارگذاری کنند.
 • آنها می‌توانند با اینفلوئنسرها کار کنند تا محتوا را به مخاطبان گسترده‌تری منتقل کنند.
 • آنها می‌توانند برای تبلیغ در تیک تاک هزینه بپردازند. (البته این روزها برای هزینه کردن برای تبلیغات تیک تاک بسیار زود است.) مطمئناً هنوز بازاری مانند یوتیوب وجود ندارد. بااین‌حال، تیک تاک ممکن است باگذشت زمان محبوبیت و استقرار بیشتری پیدا کند.

بسیاری از برندها ترکیبی از راه‌اندازی کانال‌های خود و کار با اینفلوئنسر را برای پخش محتوا به مخاطبان گسترده‌تر استفاده می‌کنند. ممکن است شما برخی از ایده‌های ذکرشده در زیر را در کانال خود امتحان کنید. یا ممکن است پیشنهاد کنید که اینفلوئنسران این نوع محتوا را ایجاد و به اشتراک بگذارند.

 

بازاریابی با چالش های هشتگ در تیک تاک

چالش ها یکی از ویژگی‌های اساسی جامعه تیک تاک هستند. کاربران تیک تاک دوست دارند یک چالش را بپذیرند. و بر اساس آن ویدئو بسازند و آپلود کنند. به این چالش‌ها معمولاً نامی با برچسب # داده می‌شود. تا هم به‌یادماندنی شوند و هم یافتن آنها آسان باشد.

چالش‌های هشتگ یک روش عالی برای ایجاد آگاهی از برند و افزایش فالووران است. جلب نظر کاربران برای تبلیغ محصولات شما از طریق یک چالش باعث ایجاد آگاهی از برند می‌شود. همچنین مشتریان جدید را به خرید محصولات شما ترغیب می‌کند.

برندها همچنین می‌توانند چالش‌های هشتگ را در تیک تاک راه‌اندازی کنند. تا زمانی که برند شما موفق به ساخت یک کانال محبوب تیک تاک برای خود نشود، احتمالاً بهترین کار همکاری با اینفلوئنسران برای شروع چالش هشتگ است. هنگامی‌که یک چالش هشتگ در تیک تاک راه‌اندازی شود، افراد می‌توانند فقط با چند کلیک در آن شرکت کنند.

 

بازاریابی با محتوای ایجاد شده توسط کاربر در تیک تاک

باز هم، این نوعی بازاریابی است که برندها می‌توانند از طریق کانال تیک تاک خودشان پایه‌گذاری کنند. همچنین می‌توانند با ایتفلوئنسران همکاری کنند تا فالووران را به ایجاد محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) تشویق کنند.

مخاطبان جوان و نسل جدید تیک تاک علاقه‌مند به درگیر شدن و تجربه محصولات هستند. این بخشی از درخواست تجدیدنظر با چالش های هشتگ است.

راهی پیدا کنید تا طرفداران و مشتریان فعلی خود را تشویق کنید تا ویدئوهایی از خود را با استفاده یا تعامل، با محصولات شما به اشتراک بگذارند. در این صورت به‌احتمال‌زیاد فالووران بیشتری جذب خواهید کرد.

به‌عنوان‌مثال، رستوران چینی Haidilao گزینه DIY را به فهرست خود اضافه کرد. مشتریانی که مورد منوی DIY را انتخاب کردند، ظرف منحصربه‌فرد خود را در خارج از منو ایجاد می‌کردند. سپس از این تجربه فیلم‌برداری کردند. این رستوران مشتریان خود را تشویق می‌کند که فیلم‌های خود را در Douyin به اشتراک بگذارند.

هنگامی‌که مشتریان شروع به بارگذاری تجربه خود کردند، تمایل سایر افراد برای بازدید از رستوران افزایش یافت. آنها به رستوران هجوم آوردند تا آنها نیز بتوانند غذا و فیلم خود را بسازند. با گذشت زمان، بیش از ۱۵۰۰۰ نفر گزینه DIY، را درخواست کردند. در نهایت ۲۰۰۰ ویدئو از ساخته‌های خود بارگذاری کردند و ۵۰ میلیون نفر ویدئوها را مشاهده کردند.

بازاریابی در تیک تاک

 

بازاریابی اینفلوئنسر در تیک تاک

علاوه بر تبلیغات مستقیم، بسیاری از برندها از اینفلوئنسرهای سوپراستار تیک تاک برای پشتیبانی از تبلیغات تجاری خود استفاده می‌کنند. و بدین صورت میلیون‌ها کاربر را در این روند جذب می‌کنند.

برخی از برندها در حال حاضر با استراتژی بازاریابی اینفلوئنسر در تیک تاک ، کار خود را پیش می‌برند.

تیک تاک در شناسایی بازاریابی اینفلوئنسر به‌عنوان یک بخش اصلی از تجارت الکترونیکی خود برای برندها سریع عمل کرده است. تیک تاک اخیراً یک بازار creator تیک تاک را راه‌اندازی کرده است. آن یک پلتفرم رسمی برای برند و creator برای همکاری است. ویدئوهای شرکای creator را می‌توان به‌راحتی به‌عنوان تبلیغات در فید برای افزایش ویو بیشتر تبلیغ کرد.

بازاریابی در تیک تاک

بازاریابی creator در تیک تاک به برندهای تجاری اجازه می‌دهد شرکای سازنده محتوا را بر اساس داده‌های واقعی عملکرد پیدا کنند. علاوه بر این، تیک تاک مقدمات کار را تسهیل می‌کند. همچنین به مدیریت کمپین‌ها کمک می‌کند. به عبارتی دقیقاً مانند یک آژانس بازاریابی اینفلوئنسر عمل می‌کند.

بازاریابی اینفلوئنسر در تیک تاک همانند سایر سیستم‌عامل‌ها مانند اینستاگرام آزمایش نشده است. اما با دسترسی تقریباً غیرقابل‌کنترل، insight داده‌ها و ابزارهای تبدیل سریع که در حال تکامل هستند، قطعاً یکی از مواردی است که باید مراقب آن باشید!

 

تبلیغات و بازاریابی در تیک تاک برای برندها

هنوز روزهای ابتدایی تبلیغات در تیک تاک است. اما به‌احتمال‌زیاد در چند سال آینده محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد. در حال حاضر، برنامه تبلیغاتی بتا تیک تاک فقط به‌صورت CPM ارائه می‌شود.

برای شروع، باید یک حساب آگهی (Ad account) ایجاد کنید. مشخصات خود را کامل کنید و منتظر تأیید شوید. پس از پذیرش، می‌توانید تبلیغات را به همان شیوه سایر سیستم‌عامل‌های اجتماعی ایجاد کنید. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید هدف کمپین خود را تعریف کنید. بودجه خود را تنظیم کنید. و یا قوانین هدف‌گذاری را بر اساس مکان، سن، جنسیت، زبان‌ها، علایق، دستگاه‌ها و موارد دیگر انتخاب کنید.

وقتی نوبت به فرصت‌های تبلیغاتی در تیک تاک می‌رسد، گزینه‌های زیادی برای برندها و مشاغل وجود دارد:

 • تبلیغات در فید: تبلیغات بومی در پایین ویدئوهای ارگانیک تیک تاک یا در ویدئوی فید قرار می‌گیرد.
 • TopView: مخاطبان پست های شما را در میان سایر پست ها مشاهده می کنند.
 • takeover برند: یک آگهی تمام صفحه است که وقتی کاربر برای اولین بار برنامه را باز می‌کند ظاهر می‌شود.
 • چالش هشتگ: با تیم بازاریابی تیک تاک برای ایجاد یک چالش هشتگ تحت حمایت شریک شوید. این چالش هشتگ کاربران را ترغیب می‌کند محتوای محصول یا نام تجاری شما را به اشتراک بگذارند.
 • فیلترهای لنز ۲D به سبک Snapchat برای عکس‌ها: برای برند خود یک فیلتر مخصوص بسازید. کاربر با دیدن فیلتر شما محتوای شما را در میان سایر محتواها تشخیص می دهد.

تبلیغات در فید تیک تاک هنگامی‌که در صفحه For You ظاهر می‌شوند دارای برچسب “Sponsored” هستند. همچنین دعوت به عمل برای pop-up قابل کلیک کردن مانند “download now”، “learn more” یا “shop now” وجود دارد.

بازاریابی در تیک تاک

تیک تاک تأثیر زیادی در دانلود موسیقی داشته است. بنابراین تعجب‌آور نیست که نوازندگان و هنرمندان از تبلیغات تیک تاک برای افزایش دامنه خود و تبلیغ آخرین نسخه‌های خود استفاده می‌کنند.

بازاریابی در تیک تاک

بااین‌حال، برندها نیز در تبلیغات و بازاریابی در تیک تاک درگیر هستند. بسیاری از افراد بازده قابل‌توجهی از سرمایه خود را مشاهده کرده‌اند.

طبق گزارشات، Levi’s در وب‌سایت خود با تعامل بالا و افزایش بازدید روبرو شده است. به‌طوری‌که بازدید از محصول، برای هر محصولی که با دکمه جدید “shop now” TikTok مشاهده می‌شود، بیش از دو برابر شده است.

 

سخن پایانی

تیک تاک سریع‌ترین رشد پلتفرم رسانه‌های اجتماعی را دارا است. به بازاریابان فرصت دسترسی به مخاطبان جوان پرجنب‌وجوش را می‌دهد. آنها به طریقی کاملاً متفاوت در مقایسه با سایر شبکه‌های اجتماعی به مخاطب خود دسترسی پیدا می‌کنند.

در حال حاضر، “قوانین” یا “بایدها و نبایدها” برای بازاریابی در تیک تاک، زیاد نیست. همه چیز در مورد آزمایش موارد جدید است.

برای جمع‌بندی، هنگام ایجاد و ارسال ویدئوهای خود، به یاد داشته باشید:

 • از فیلترهای موسیقی، فیلترهای تصویری و جلوه‌های ویژه استفاده کنید.
 • مطالب خود را ساده و خنده‌دار کنید.
 • برای داشتن تعامل بیشتر از هشتگ ها و چالش‌های هشتگ استفاده کنید.
 • برای ایجاد محتوای معتبر که کالای شما را به نمایش بگذارد، از اینفلوئنسران کمک بگیرید.

و این راهنمای نهایی ما برای بازاریابی در تیک تاک است! حال شما باید یک دید خوب در مورد تیک تاک پیدا کرده باشید. همچنین باید مزایایی که می‌تواند برای تجارت شما داشته باشد را یافته باشید.

برای اطلاع یافتن از سایر ویژگی های شبکه های اجتماعی به وبلاگ ره آموز مراجعه نمایید.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

آموزش نحوه حذف اکانت تیک‌ تاک

آموزش حذف اکانت تیک‌ تاک

در این مقاله قصد داریم که آموزش چگونگی حذف اکانت تیک‌ تاک را خدمت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *