قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نکات کلیدی استفاده از تیک تاک برای تجارت

1,313 بازدید

در این مقاله قصد داریم به چگونگی استفاده از تیک تاک برای تجارت بپردازیم. تیک تاک برنامه تولید ویدیویی است که پیشرفت زیادی داشته است. افراد زیادی هستند که برای سرگرمی و حتی تجارت، از تیک تاک استفاده می کنند. اما چگونه می شود از تیک تاک برای تجارت استفاده کرد؟

قطعا شما هم به دنبال جواب این سوال هستید. پس در ادامه همراه ما باشید.

پیشنهاد می کنیم به مقاله جذاب و آموزشی، نرم افزار های چت صوتی برای گیمر ها نگاهی داشته باشید.

استفاده از تیک تاک برای تجارت

 

آیا تیک تاک برای تبلیغ تجارت مناسب است؟

تیک‌تاک با بیش از ۱٫۵ میلیارد بارگیری در App Store و Google Play و بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی است. این پلتفرم شامل فیلم های ۱۵ و ۶۰ ثانیه ای ضبط شده توسط کاربر است. ویدیوهای تیک تاک قابلیت تغییر و ترکیب با دیگر ویدیو ها را دارند.

سنین بین ۱۶ الی ۲۴ سال بیشترین استفاده را از برنامه تیک تاک دارند. اما اگر فکر می کنید تیک تاک فقط کاربران نوجوان دارد، در اشتباه هستید. تیک تاک توانسته است مخاطب های بزرگسال زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کند. این مورد می تواند به جهت استفاده از تیک تاک برای تجارت بسیار مهم باشد.

شما به احتمال زیاد روش های استفاده مارکتر ها از اینستاگرام، برای تعامل با مخاطبان را مشاهده کرده اید. تیک تاک به کاربران اجازه می دهد با استفاده از ویدیوهای کوتاه با مخاطبان خود تعامل داشته باشند. در ۱۲ ماه گذشته افراد زیادی برای تبلیغ تجارت خود شروع به فعالیت در تیک تاک کرده‌اند. در تیک تاک می توانید هر نوع قشری را پیدا کنید. تیک تاک جذابیت های زیادی را برای کسب و کار ها ایجاد کرده است.

در ادامه به راه های تولید محتوا در تیک تاک برای کسب و کار ها می پردازیم. اگر قصد استفاده از تیک تاک برای تجارت خود را دارید، در ادامه همراه ما باشید. اگر اهل بازی هستید، حتما به مقاله ساختار دیسکورد نگاهی داشته باشید.

استفاده از تیک تاک برای تجارت

 

نکاتی برای تولید محتوا در تیک تاک برای تجارت خود

حتی اگر نام تجاری شما شناخته شده نباشد، می توانید با محتوای مناسب تجارت خود را به مخاطبان خود معرفی کنید. در ادامه ما نکاتی را برای تولید محتوای مناسب در تیک تاک، برای معرفی کسب و کارتان به شما می گوییم.

در تولید محتوا با مشتریان خود صادق باشید.

اکثر کاربران تیک تاک به تجهیزات گران قیمت، نظیر دوربین های حرفه ای دسترسی ندارند. اکثریت با گوشی همراه خود ویدیو تولید می کنند. سعی کنید مشتری خود را با ابزار تولید محتوای خود آشنا کنید. البته که این کار ضروری نیست ولی باعث می شود مشتری احساس نزدیک تری به شما داشته باشد.

 

از کودکان و حیوانات در ویدیو خود استفاده کنید

دو ابزاری که باعث جذاب تر شدن ویدیوهای شما در تیک تاک می شود استفاده از حیوانات و کودکان است. از آن جایی که کاربران نوجوان تیک‌تاک زیاد هستند، این دو ابزار می‌توانند برای استفاده از تیک تاک برای تجارت مفید باشند. همچنین می توانید در صورت تمایل خدمات خود را در ویدیو معرفی کنید.

البته این را بدانید که تیک تاک مکانی برای رقص و کار های بیهوده نیست. تیک تاک فقط دست شما را برای سرگرمی و طنز پردازی باز گذاشته است.

 

شرکت در چالش های مختلف برای جذب مخاطب

استفاده از تیک تاک برای تجارت

جذب مخاطب در تیک تاک در نهایت افزایش مشتری را به همراه دارد. یکی از نکات مثبت استفاده از تیک تاک برای تجارت این است که می‌توانید در چالش های مختلف شرکت کنید. سعی کنید در چالش های هشتگ در تیک تاک شرکت کنید. این کار می تواند در افزایش مخاطبان شما موثر باشد.

قبل از شروع تولید محتوا، سعی کنید از ابزار های مختلف تیک تاک استفاده کنید. سعی کنید قبل تولید محتوا برای تجارت خود، نیاز مشریان حوزه خود را با اندکی فعالیت بسنحید. همچنین شما می توانید قبل از تولید محتوا، مقدار جنبه مخاطبانتان را در برابر طنزپردازی بسنجید. سعی کنید قبل از تولید محتوا ویدیوهای حوزه فعالیتتان را ببینید. و با نمونه محتواهای دیگر آشنا شوید.

 

موسیقی و جلوه ها را اضافه کنید

استفاده از تیک تاک برای تجارت

یکی از نکات مثبت استفاده از تیک تاک برای تجارت ، داشتن افکت‌های متفاوت و موسیقی‌های متفاوت، برای ویدیوها است. با استفاده از موزیک های تیک تاک می توانید ویدیو های لب خوانی از خود منتشر کنید. تیک تاک تقریبا تمام موزیک های محبوب را برای کاربران در دسترس گذاشته است. اپلیکیشن تیک تاک موزیک های زیادی را برای کاربران در دسترس گذاشته است.

برای انتخاب موزیک در تیک تاک به فهرست موسیقی ها مراجعه کنید. و یکی از آن ها را انتخاب کنید.

 

از قابلیت های زمان انتشار ویدیو استفاده کنید

یکی از دلایل استفاده از تیک تاک برای تجارت دیده شدن تجارت است. زمان انتشار ویدیو خود در تیک تاک، قابلیت های زیادی را در دسترس دارید. قابلیت هایی که می توانند باعث دیده شدن ویدیوهای شما شوند.

در زمان انتشار ویدیو می توانید به ویدیو خود هشتگ اضافه کنید. اکانت های دیگر را تگ کنید. به صفحات خرید لینک دهید. و حتی تصمیم بگیرید چه کسی ویدیوهایتان را ببیند. تمامی این ها باعث می شود تجارت شما دیده شود. همچنین شما می‌توانید ویدیو خود را با استفاده از تیک‌تاک در دیگر برنامه‌ها مثل اینستاگرام و یوتیوب به اشتراک بگذارید. توجه داشته باشید که در زمان انتشار ویدیوهای خود، حتما توضیحاتی را در رابطه با خدماتتان در ویدیو درج کنید.

برای یافتن هشتگ های مناسب در تیک تاک به مقاله ما در سایت مراجعه نمایید.

 

می توانید از محتوای حساب های دیگر استفاده کنید

درست است که تیک‌تاک قابلیت‌های زیادی را برای تولید محتوا در خدمتتان گذاشته، اما شما مجبور به تولید محتوا نیستید. این به این معنا نیست که شما می توانید اصلا از محتوا استفاده نکنید. شما می توانید با پرداخت اندک هزینه ای به پیج های دیگر، از محتوای آن ها استفاده کنید. این مورد هم می تواند یکی از نکات مثبت برای استفاده از تیک تاک برای تجارت شما به حساب بیاید.

برند Nike در تیک تاک دقیقا از همین روش برای درج محتوا استفاده می کند. آن ها به جای تولید محتوا، محتوای تولید شده اکانت UGC را خریداری می کنند. اگر به اکانت UGC در تیک تاک مراجعه کنید، می بینید که اکانت خصوصی است و برای بازدید از آن باید هزینه پرداخت کنید.

اگر هشتگ نایک را در تیک تاک جستجو کنید، به مناسب بودن تیک تاک برای تجارت ها پی می‌برید. تا به الان ۹۲۹ کاربر از هشتگ تیک تاک استفاده کرده اند.

 

در تیک تاک تجارت خود را تبلیغ کنید

استفاده از تیک تاک برای تجارت

یکی از مواردی که استفاده از تیک تاک را برای تجارت ها بسیار مهم کرده است، تبلیغات تیک تاک است. مانند بسیاری از برنامه های دیگر شما می توانید برند تجارت خود را در تیک تاک تبلیغ کنید. تبلیغات در تیک تاک می توانند تاثیر زیادی در دیده شدن تجارت شما داشته باشند. توجه داشته باشید که از محتوای مناسبی برای تبلیغات خود استفاده کنید. تبلیغات فقط زمانی که جذاب باشند مخاطب ها را به سمت خود جذب می کنند. در تیک تاک می توانید به دو صورت تبلیغات خود را پیاده سازی کنید.

  • تبلیغات داخل ویدیو: شما می توانید محتوای تبلیغاتی خود را در ویدیو خود قرار دهید. به طور مثال می توانید در ویدیویی که محصولی را معرفی می کنید، به تبلیغ همان ویدیو لینک صفحه خرید آن محصول را بدهید. مخاطبان با کلیک بر روی تبلیغات شما، به لینکی که به آن ها داده اید هدایت می شوند.
  • تبلیغات داخل برنامه: حتما خیلی از شما ها تا به حال با تبلیغات متفرقه در تیک تاک رو به رو شده‌اید. تبلیغات گذاشته شده درون برنامه تیک تاک، ۹ الی ۱۵ ثانیه نمایششان زمان می برد. شما می توانید با پرداخت اندکی هزینه به تیک تاک، تبلیغات خود را درون برنامه قرار دهید. تبلیغات درون برنامه ای، شانس تجارت شما را برای دیده شدن بالاتر می برد.

 

از اینفلوئنسرها برای دیده شدن استفاده کنید

استفاده از تیک تاک برای تجارت

 

مانند اینستاگرام، فیس بوک و یوتیوب، تیک تاک هم دارای اینفلوئنسرهای زیادی است. اینفلوئنسرها افراد تاثیرگذاری هستند که در شبکه های مجازی مختلف فعالیت دارند. اینفلوئنسرهای درون تیک تاک، تعداد دنبال کنندگان متفاوتی دارند. و بنابراین از درجات مختلفی نیز تأثیر می پذیرند. به طور کلی، هرچه یک اینفلوئنسر فالوور بیشتری داشته باشد، کار با او گران تر است. به هر حال اینفلوئنسر ها قدرت زیادی در شبکه های اجتماعی دارند.

اگر در حال استفاده از تیک تاک برای تجارت خود هستید، سعی کنید ارتباط نزدیکی با اینفلوئنسرها داشته باشید. سعی کنید با اینفلوئنسرهایی ارتباط کاری داشته باشید، که در حیطه کاری شما فعالیت دارند. همکاری با اینفلوئنسرها می تواند تاثیر به سزایی در دیده شدن برند تجارت شما داشته باشد.

شما می توانید با پرداخت اندک هزینه ای به اینفلوئنسر ها، با آن ها فعالیت داشته باشید. البته که هر کدام از اینفلوئنسر ها بسته به فعالیتشان، هزینه های مختلفی را دریافت می کنند. شما می توانید با پرداخت هزینه به اینفلوئنسرها، از آنها بخواهید تا تجارت شما را در حسابشان تبلیغ کنند. این کار می تواند در افزایش تعداد مخاطبان شما تاثیر به سزایی داشته باشد.

توجه داشته باشید با اینفلوئنسرهایی کار کنید که حتما بتوانند برای شما موثر باشند. باید اطمینان حاصل کنید که فرد مدنظر، در حیطه کاری شما از معروفیت بالایی برخوردار باشد.

 

کلام آخر

اگر یک مارکتر هستید، شبکه های اجتماعی زیادی برای شما وجود دارد. شما می توانید در برنامه هایی مثل اینستاگرام، یوتیوب و فیسبوک تجارت خود را تبلیغ کنید. اما در بین تمامی این برنامه ها، تیک تاک با قدرت زیادی پا به میدان گذاشته است.

تیک تاک توانسته است به رقابت با برنامه‌های بزرگی مثل اینستاگرام بپردازد. و حتی رتبه خوبی هم در بین این برنامه‌ها کسب کند. در این مقاله به چگونگی استفاده از تیک تاک برای تجارت پرداختیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر حجم ویدیوهای شما در تیک تاک بالا است، حتما به مقاله آموزشی کاهش حجم ویدیو مراجعه کنید.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

آموزش نحوه حذف اکانت تیک‌ تاک

آموزش حذف اکانت تیک‌ تاک

در این مقاله قصد داریم که آموزش چگونگی حذف اکانت تیک‌ تاک را خدمت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *